Acer Predator paraqet X27: 4K, HDR dhe G-Sync për vetëm 1.999 dollarë

Çdo pajisje mesatare e mirë që po kërkojmë për të qenë në gjendje të shijojmë të preferuarat tona në kompjuterin tonë jo me të njëjtin çmim me produktet e dizajnuara për zyra ose shtëpi për arsye të dukshme. Këto produkte duhet të jenë sa më precize që të jetë e mundur dhe të ofrojnë qëndrueshmëri mjaft të lartë të konsumimit.

Në Gadget Actualidad ne kemi biseduar në disa raste për këto produkte, por deri më tani, nuk kishim mundësi të flisnim për një monitor lojrash që kishte një çmim kaq i lartë. Po flasim për Acer Predator X27, një monitor me rezolucion 4K, HDR dhe G-Sync që ka çmimin 1.999 dollarë.

Ky monitor mbresëlënës tashmë është i disponueshëm në treg për rezervim, për momentin vetëm në Shtetet e Bashkuara, por sipas kompanisë, është ajo do të zgjerojë me shpejtësi disponueshmërinë e saj në tregjet e tjera. Lojtarët më kërkues gjithmonë kanë nevojë të shijojnë përvojat më të mira vizuale dhe falë Predator X27 kjo është e mundur. Me një rezolucion prej 3.840 x 2.160, një shpejtësi rifreskimi prej 144 Hz dhe i pajtueshëm me HDR 10, është një nga kandidatët më të mirë që mund të gjejmë aktualisht në treg për të shijuar në maksimum lojërat tona të preferuara.

Për më tepër, falë teknologjisë G-Sync të Nvidia, qëndrueshmëria e imazhit dhe sinkronizimi i kartës grafike janë perfekte. Ky monitor 27 inç na ofron një Kënd shikimi 178 shkallëTë dy vertikalisht dhe horizontalisht, një përgjigje prej 4ms, një shkëlqim maksimal prej 1.000 nitësh dhe i pajtueshëm me 99% të spektrit të ngjyrave ADOBE RGB. X27 vjen me një ekran të vendosur në anët dhe pjesën e sipërme të pajisjes për të parandaluar që çdo dritë e ambientit të na tërheqë vëmendjen, si dhe të na lejojë të marrim një saktësi shumë specifike të ngjyrave.

Sa i përket lidhjeve, Acer Predator X27 përfshin dy porte DisplayPort 1.4, një port HDMI 2.0 dhe katër porta USB 3.0. Njësitë e para do të fillojnë transportin në 1 qershor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.