Analiza e Amazon Echo Dot të ri, inteligjencë për shtëpinë tonë me çmimin më të mirë

Imazhi i përparmë i Amazon Echo Dot

Në zierje të plotë të asistente virtuale, ne duhet të flasim për gamën e folësve Amazon Echo. Disa folës nga djemtë nga gjiganti i blerjeve në internet që vijnë me Alexa, një asistent i ri virtual që ka ardhur në Spanjë për të qëndruar.

Po mendoni të merrni një nga këta folës të rinj Amazon Echo? Nga Gadget Actualidad ne duam t'ju tregojmë gjithçka në lidhje me këto Amazon Echo të reja, pse disa kanë një çmim dhe të tjerët një shumë më të lartë. Për këtë ne do të fillojmë me Amazon Echo Dot, Altoparlanti më i vogël dhe më i lirë i Amazon. Pas kërcimit ne ju tregojmë se si është kjo brez i ri i Amazon Amazon Echo Dot që sapo ka mbërritur në Spanjë, pajisja më e lirë me të cilën për mendimin tonë është asistenti më i mirë virtual në treg.

Butonat e Amazon Echo Dot dhe unaza e dritës

Funksionimi i kësaj Amazon Echo Dot është shumë i thjeshtë, praktikisht një prizë dhe lojë e jetës. Thjesht duhet lidheni atë dhe hapni aplikacionin Amazon Alexa (në dispozicion në iOS dhe Google Play), pas kësaj ne do të duhet të kërkojmë vetëm Alexa për atë që na nevojitet, të gjitha në mënyrën më të natyrshme.

Alexa do të ndriçojë unazën rreth altoparlantit kur ajo po ndërvepron me neNe madje do të shohim një zonë të unazës të ndryshojë në një blu të çelët, pjesa ku zëri ynë arrin Alexa. Dhe nëse, sa herë që duam mund të heshtim të gjithë mikrofonët (4 që ka) duke shtypur butonin e heshtjes, gjithsesi, Alexa nuk do të dëgjojë asgjë nëse nuk themi fjalën magjike: Alexa. Kur të kemi mikrofonët të heshtur do të shohim unazën Alexa me të kuqe si një paralajmërim të memecit.

Sa për tingullin e kësaj Amazon Echo Dot, ne gjejmë një Altoparlant 41 mm, i cili megjithëse nuk siguron një tingull të shkëlqyeshëm, është shumë më mirë sesa prisnim në një pajisje të kësaj madhësie. Mos mendoni të keni një festë të madhe në shtëpi me një Amazon Echo Dot, nuk është një pajisje për të shijuar muzikë ...

Nuk jeni i bindur nga tingulli i altoparlantit? përdorni atë për ta bërë një altoparlant tjetër të zgjuar

Lidhjet e Amazon Echo Dot

Nëse ka diçka interesante në këtë pikë Echo Amazon, ajo është mundësia e lidhjes së një altoparlanti tjetër, ose një grupi altoparlantësh, në daljen e audios përmes minijack që ka në shpinë. Kjo do të na lejojë të përdorim çdo pajisje tjetër si altoparlant, dhe vazhdoni të përdorni mikrofonët dhe inteligjencën Alexa përmes Amazon Echo Dot.

Dhe më e mira nga të gjitha: Ne e marrim atë duke blerë pajisjen më të lirë Alexa në treg. Dhe a është se siç thamë, Amazon Echo Dot nuk është bërë për audiofilet të cilët kërkojnë tingull të shkëlqyeshëm në dhomën e tyre të ndenjes, padyshim për 35,99 euro (59.99 euro pa promovim) nuk mund të presim një cilësi akustike të ngjashme me altoparlantët prej më shumë se 300 euro, por ju duhet të vlerësoni atë që ju themi, duke qenë në gjendje të merrni një asistent virtual për çdo altoparlant me një çmim shumë të ulët.

Ku ta blini Amazon Echo Dot të ri?

Siç ju thamë tashmë në postimin në të cilin folëm për të gjithë gamën e folësve të Amazon Echo, djemtë nga Bezos kanë dashur të lëshojnë altoparlantët e tyre me stil, për këtë të gjithë ata janë në treg me një çmim promovues. Në rastin e këtij Amazon Echo Dot, çmimi i nisjes është 35,99 euro, një çmim i ulur nga 59,99 euro që ka jashtë promovimit.

Dhe padyshim, nëse doni ta merrni këtë Nuk u gjet asnjë produkt. thjesht ndiqni lidhjen që ju vendosëm. Nuk ka asnjë lajm që do të shitet në dyqanet fizike, por blerja e tij në Amazon nuk do të ketë ndonjë problem.

Mendimi i redaktorit

Amazon Echo Dot
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
35,99 a 59,99
 • 60%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • çmim
 • Ka disa pako nga të cilat mund të përfitojmë për të marrë pajisje të tjera
 • Tingull me shumë dhoma

Contras

 • tingull
 • Madhësi

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.