Kjo është brendësia e Xiaomi Mi Notebook Air

tim-fletore-ajër

Ardhja e këtij laptopi Xiaomi erdhi papritur dhe pothuajse pa paralajmërim pas disa muajsh apo edhe vitesh, në të cilën thashethemet për fillimin e tij po vërtiteshin rreth rrjetit mjaft rregullisht. E vërteta është se prezantimi i laptopit na kapi të gjithëve paksa në befasi pavarësisht se ishte një pajisje që pritej për një kohë të gjatë. Tani përdoruesit dhe mediat e para që marrin duart e tyre në një nga këto Xiaomi Mi Notebook Air, gjëja e parë që ata kanë bërë është të hapin pjesën e pasme dhe zbuloni se çfarë fshihet në zorrët e saj.Padyshim që po kryhen edhe teste të performancës dhe funksionalitetit, kështu që përgatitni titrat për YouTube. Kemi një video në të cilën ato na tregojnë pjesën e brendshme të laptopit të parë nga firma kineze. Kjo është një nga shumë videot që tashmë janë në rrjetin social:

Brenda këtij modeli, i cili është specifikisht ai 13,3 inç, mund të shihni se nëse shtojnë ventilim dhe gjithçka është mjaft kompakte në mënyrë që laptopit të vogël të mos i mungojë asgjë. E vërteta është se nuk është e nevojshme ta hapni për të parë se kush i ka vendosur pjesët e tyre harduer pasi që në pjesën e pasme janë të gjithë prodhuesit që kanë vendosur pjesët e tyre në këtëe Mi Notebook Air, të tilla si AKG, Nvidia, Dolby ose Windows. Padyshim, më shumë prodhues do të kenë vendosur përbërës, por këto janë ato që shfaqen në pjesën e poshtme.

Gjëja e mirë për të mos pasur një logo në pjesën e përparme është që secili përdorues mund ta rregulloje atë sipas dëshirës së tij siç mund ta shohim në imazhe. Padyshim me një dizajn alumini dhe mjaft të kujdesshëm plus çmimin e Dollarit amerikan 750 për modelin e madh 13,3 inç dhe Dollarit amerikan 525 për atë të vogël që ka 12,5 inç, kjo është një makinë e mirë për përdoruesit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   rodo dijo

    Sillni shkaktarët që lënë pas dore

bool (e vërtetë)