Disney + do të mbërrijë në Evropë më herët sesa pritej

Jemi në mes të një "beteje" për fronin e platformave streaming. I Plotfuqishmi Netflix gjen gjithnjë e më shumë konkurrencë. Dhe kjo padyshim që përfiton nga ne përdoruesit. Ne kemi qenë në gjendje ta dimë atë Disney do të mbërrijë më herët sesa u njoftua zyrtarisht, një lajm i shkëlqyeshëm për ata që presin me padurim këtë platformë.

Ne e shohim se si platformat aktuale përpiqen të kënaqin klientët e tyre duke zgjeruar katalogët e tyre. Seri të reja, filma të vetë-prodhuar dhe përmbajtje tërheqëse për të gjitha moshat. Diçka që, siç themi, përfiton nga përdoruesit. Shumë shpejt do të jemi në gjendje të mbështetemi te Disney +, një platformë që premton dhe shkakton pritje.

A do të japë Disney + nivelin e pritur?

Ne jemi të vetëdijshëm material i madh audioviziv në pronësi të Disney. një katalog i madh që është rritur vetëm në vitet e fundit me blerjet nga kompania Mickey Mouse. Studime si Pixar, kompani gjigante si Dhelpër, të drejtat e sagave mitike si Star Wars, ose fabrika me traditë si Mrekulli ato janë bërë pronë e Disney.

heronj të mrekullueshëm

Për të gjitha këto ne mund të marrim një ide për "të gjitha" ato që mund të gjenim në Disney +. Një platformë që ka disa 500 filma dhe 7.500 episode seriale, ai mund të bëhet një rival i guximshëm për çdo platformë që aktualisht tregton. Mbi të gjitha sepse do të kërkojë të drejtat e të gjitha përmbajtjeve të caktuara të jenë në gjendje t'i transmetojnë ato ekskluzivisht. Diçka që do të ishte një goditje shtesë shumë e vështirë.

Në Mars mund të pajtohemi në Disney +

Pas suksesit në Shtetet e Bashkuara pas zgjidhjes së disa gabimeve fillestare, premiera evropiane mund të thyejë të gjitha rekordet. Disney + arriti 10 milion abonentë në pak ditë në lansimin e tij amerikan, dicka qe HBO arriti të merrte pas më shumë se tre muajsh që nga fillimi i tij. Dhe e kuptova atë Në 24 orë aplikimi juaj do të shkarkohet në më shumë se 3.2 milion pajisje.

Disney plus

Ajo që u njoftua fillimisht për ditën e fundit të Marsit mund të paraqitej një javë. Duket se Më 24 mars, disa vende evropiane do të jenë në gjendje të mbështeten në aplikacionin dhe të gjitha shërbimet e tij. Një shërbim që bëhet edhe më tërheqës duke ditur se do të ketë një çmim prej 6,99 euro në muajose një çmim vjetor prej vetëm 70 euro. A jeni nga ata që po presin të ndryshojnë Netflix për Disney +?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.