Dreame D9 Max, analiza e fshesës më të fundit robotike me performancë të lartë

Fshesë me korrent robotik janë kthyer në një nga "mustet" e shtëpive më të përshtatura me teknologjitë më të fundit. Këto kanë pësuar zhvillime dhe përmirësime të rëndësishme si në performancë ashtu edhe në rezultate që i kanë kthyer në elementë pothuajse të pavarur që e bëjnë ditën tonë shumë më të lehtë.

Në këtë pikë Më ëndërro nuk mund të mungonte takimi, duke ofruar një numër të mirë zgjidhjesh me një vlerë të mirë për para në këtë gamë produktesh teknologjike. Ne analizojmë Dreame D9 Max të ri, një fshesë me korrent robotik me performancë të lartë dhe rezultate të mira, Zbuloni me ne dhe do të mund të peshoni nëse ia vlen vërtet blerja apo jo.

Materialet dhe dizajni

Siç ndodh në raste të tjera dhe me pjesën tjetër të produkteve të saj, Dreame shënon një pikë kthese në dizajnin dhe cilësinë e ndërtimit të produkteve të saj në raport me të tjerët, duke siguruar që çmimi i saj i rregulluar të mos jetë i perceptueshëm për sa i përket cilësisë. Kemi përballë një fshesë me korrent robot me përmasa tipike tregu, duke vënë bast për dimensionet 35 × 9,6 që do të mbetej në rreth 3,8 kg, Edhe pse është e vërtetë që termat e peshës në këto pajisje nuk janë shumë të rëndësishme, pasi ne nuk do t'i mbajmë ato. Çmimi i tij do të luhatet rreth 299 euro në pikat kryesore të shitjes. Gjithashtu nëse dëshironi një zbritje shtesë mund të përdorni kuponin ËNDËRRON 9MAX.

 • dimensionet: 35 × 9,6 centimetra
 • pesha: 3,8 Kg
 • Ngjyrat e disponueshme: E zezë me shkëlqim dhe e bardhë me shkëlqim
 • Fshesë me korrent dhe pastrim të kombinuara

Ka një furçë qendrore të përforcuar në fund që kombinon teknologji të ndryshme, si dhe një furçë të vetme anësore. Në krye gjejmë tre butonat kryesorë të kontrollit manual, "gungë" tashmë klasike montuar nga të gjithë robotët me teknologji lazer dhe rregullim për rezervuarin e ujit. Nga ana e tij, rezervuari i papastërtisë ndodhet prapa derës në zonën e sipërme, ku ato zakonisht vendosen në produktet Roborock dhe Dreame rregullisht. Siç mund ta shihni edhe nga fotografitë, modelen e kemi analizuar në të zezë.

Karakteristikat kryesore teknike

Sa i përket paketimit, Dreame zakonisht e punon mirë këtë seksion, duke siguruar me këtë rast elementë të thjeshtë por të nevojshëm: Pajisja, baza e karikimit dhe furnizimi me energji elektrike, furça anësore, rezervuari i ujit me leckë të përfshirë, mjeti i pastrimit (brenda robotit, ku ndodhet depozita e plehrave) dhe manuali i udhëzimeve. Më ka munguar një artikull zëvendësues si p.sh. më shumë leckë, një filtër zëvendësues ose një furçë anësore zëvendësuese.

Pajisja ka lidhje Wi-Fi, por siç ndodh zakonisht në këto pajisje, duhet të kemi parasysh se do të jetë vetëm i pajtueshëm me rrjete 2,4 GHz. Thënë kështu, ne gjejmë një sistem prej nLDS 3.0 Laser LiDAR Navigation mjaft efikase, e cila do të shoqërohet nga tuaj Rezervuari 570 ml për papastërtitë dhe 270 ml për ujin ose lëng pastrimi që duam të ofrojmë, për sa kohë që është i pajtueshëm si me pajisjen ashtu edhe me dyshemenë tonë në fjalë, diçka për të cilën duhet të konsultojmë më parë manualin e udhëzimeve.

Sa i përket fuqisë së thithjes, Dreame raporton për këtë model 4000 Pascal pro, një fuqi mjaft e lartë dhe efikase duke pasur parasysh krahasimin me produkte të tjera të markave rivale më të vlerësuara. Duke marrë parasysh fuqinë thithëse të përmendur, do të gjejmë zhurma të emetuara nga 50 db deri në 65 db në total, gjë që e bën atë gjithashtu një fshesë me korrent shumë të heshtur nëse marrim parasysh këtë seksion specifik. Zhurma do të varet më tepër nga katër nivelet e ndryshme të fuqisë që ne mund të menaxhojmë përmes aplikacionit.

Autonomia dhe aplikimi

Lidhur me autonominë, ne gëzojmë rreth 5.000 mAh deklaruar nga marka, kjo do të na ofrojë pastrime përreth 150 minuta ose deri në 200 metra, Një fakt që nuk kemi mundur ta verifikojmë sepse nuk kemi një shtëpi kaq të madhe (shpresojmë), por vjen me rreth 35% në fund të pastrimit. Një pastrim mjaft i detajuar, pa tejkaluar në të kaluarën dhe që plotëson performancën që mund të pritet nga kjo lloj analize e mjedisit falë hartëzimi i mjedisit në 3D (nëpërmjet LiDAR) i kryer me kastin e sensorëve. Në kalimin e parë, siç e dini, do të jetë disi më i ngadalshëm, ndërsa tani e tutje do të përfitojë nga hapësira dhe koha falë informacionit të mësuar.

 • Planifikoni rrugë të zgjuara
 • Krijoni harta specifike
 • Pastroni dhoma specifike
 • Pastroni zonat sipas dëshirës tuaj
 • Ndalon hyrjen në vende të caktuara

Kemi, si mund të ishte ndryshe, sinkronizim me Amazon Alexa, kështu që dita në ditë do të jetë më e lehtë nëse thjesht pyesim asistentin tonë virtual në detyrë. Puna e sinkronizimit dhe menaxhimit të pajisjes do të kryhet përmes aplikacionit Mi Home i disponueshëm për të dy android si për të IOS. Do të funksionojë edhe kur nuk jemi në shtëpi. Faleminderit smartphone dhe aplikacioni ynë, ne mund të kontrollojmë pastrimin e shtëpisë nga kudo, duke hyrë në hartën dhe duke menaxhuar zonat e pastrimit.

Teknologjitë e përdorura dhe mendimi i redaktorit

Ne takohemi në Dreame D9 Max teknologjitë kryesore që Dreame ka projektuar në këto lloj produktesh, si p.sh sistemi i kontrollit të lagështisë për të menaxhuar ujin e përdorur në pastrim dhe për të mos dëmtuar parketin, si dhe një sistem thithjeje inteligjente Rritja e Qilimave që do të dallojë qilimat nga dyshemeja e fortë për të rregulluar intensitetin e fshesës me korrent.

 • Përfshin një filtër HEPA me efikasitet të lartë.

Përvoja jonë ka qenë shumë e mirë për sa i përket fshesës me korrent, me fuqi, pa zhurmë dhe rrugë të mira të dizajnuara përmes skanerit LiDAR, si gjithmonë, pastrimi është më shumë një leckë e lagësht që në raste të caktuara mund të krijojë shenja lagështie në dysheme në varësi të materiali që e përbën atë, prandaj ju rekomandojmë të konsultoheni me prodhuesin. Mund ta blini me një çmim që do të variojë nga 299 euro me oferta specifike, duke u bërë një opsion i zgjuar për sa i përket raportit cilësi/çmim.

D9 Maks
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
299 a 360
 • 80%

 • D9 Maks
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 4 janar 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Thithje
  Redaktori: 90%
 • Hartuar
  Redaktori: 90%
 • ACCESORIOS
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 70%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 83%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Hartë e zgjuar dhe efikasitet i lartë
 • Fuqi e mirë thithëse
 • Zhurmë e ulët dhe rezultate të mira

Contras

 • Pastrimi ndonjëherë lë shenja
 • Mungon që ato përfshijnë elementë shtesë për t'u zëvendësuar
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.