Genesis Seaborg 350: Një rrotë lojrash e gjithanshme dhe ekonomike

Zanafilla Seaborg 350

Festat po vijnë dhe kjo është ndoshta kur kemi më shumë kohë për të shijuar veset tona. Këtu flasim për lojërat, natyrisht, dhe lojëra si Forza ose Gran Turismo. Pra, ka ardhur koha për të lënë mënjanë kontrolluesin dhe për të hipur në timon si opsioni më i saktë dhe më funksional për videolojërat e makinave.

Ne testuam rrotën e lojërave Seaborg 350, një opsion shumë i përballueshëm nga Genesis, i pajtueshëm me Switch, PS5 dhe Xbox. Zbuloni me ne funksionalitetet, aftësitë dhe mënyrat e ndryshme të menaxhimit të tij që do t'ju lejojnë të merrni një kthim të mirë në lojërat tuaja pa djegur kartën tuaj të kreditit gjatë rrugës.

Ne po shikojmë një nga timonët me dy pjesë më të lira në treg dhe Genesis ka ardhur për të demokratizuar një shumëllojshmëri të mirë të produkteve të lojërave, kështu që ne fillojmë të punojmë me të.

Materialet dhe dizajni

Duhet ta bëjmë shumë të qartë që në momentin e parë se nuk kemi të bëjmë me një produkt “premium”, Ne po shikojmë një produkt të nivelit fillestar që kërkon të konkurrojë me produkte të tjera ekzistuese, duke ofruar cilësi dhe funksionalitet shtesë, dhe duket se në këtë seksion përputhet.

El Geneis Seaborg 350 Na paraqitet si një top i bërë tërësisht prej plastike, në pjesën e sipërme dhe të poshtme të tij dhe ka një shtresë gome në të dy anët për të na ofruar një kapje më të mirë. Në pamje të parë, timoni është me një diametër mjaft të moderuar, larg përfaqësimit besnik të timonit të një automjeti tradicional, duke e bërë të qartë se po shohim një produkt të destinuar për fillestarë, entuziastë ose fëmijë.

Zanafilla Seaborg 350

Është bërë tërësisht prej plastike, dhe ka një motor në bazë, si dhe gota të ndryshme thithëse për instalim në fund dhe një sistem shtrëngimi për të lehtësuar përdorimin e tij. Në këtë kuptim, Seaborg 350 vjen me gjithçka të nevojshme për të ndërmarrë veprime, pasi Në paketim përfshihet pedale, me dy pedale plastike, duke e lënë më të hollë për funksionet e nxitimit dhe më të trashë për funksionet e frenimit.

Është e qartë, produkti është ekonomik dhe nuk synon ta fshehë në asnjë moment, por madhësia e tij kompakte dhe mekanizmat e ndryshëm të kapjes së përfshirë nënkuptojnë që ne mund ta përdorim atë pa probleme të lëvizjes së pavullnetshme. Me pak fjalë, ne gjejmë një produkt ekonomik, materialet e prodhimit të të cilit i arrijnë çmimin e tij.

Opsionet për të luajtur

Timoni ka dy levë në pjesën e përparme, një për kontroll në të majtë dhe një tjetër që do të simulojë butonat e veprimit në të djathtë. Ndërkohë, një buton i vogël L1/R1 në secilën anë dhe L2/R2 në pjesën e pasme të timonit, E gjithë kjo është më se e mjaftueshme për të bashkëvepruar me menutë e ndryshme që kërkojnë ngarje video lojëra.

Kamerat për të bashkëvepruar me ingranazhet e automjetit, dhe në anën e djathtë a levë marshi në rast se duam të vozisim në modalitetin Rally. Sinqerisht, të kesh kamerat gjithmonë më duket si opsioni i parë.

Zanafilla Seaborg 350

Sa i përket tabelës së pedalit, mungon çdo sistem që pengon lëvizjen e lirë të saj në tokë. Pedalet janë mjaft të buta dhe kanë të njëjtën lëvizje dhe rezistencë si për gazin ashtu edhe për frenimin. kështu që ne do të duhet të bëjmë pjesën tonë për të kuptuar ndjeshmërinë e çdo automjeti dhe veçanërisht me kërkesat e frenimit.

Rrezja maksimale e kthesës është 180º, Kjo do të thotë, ne nuk do të mund të bëjmë një kthesë të plotë në timon, diçka që padyshim nuk do të ndodhë në kushte normale drejtimi, nëse nuk keni ndërmend të luani Truck Simulator ose të parkoni me bateri.

Ne kemi përputhshmëri me PS4 dhe PS5, si dhe versionet më të fundit të Windows, Nintendo Switch dhe sigurisht Xbox.

Motori i përfshirë në bazën e tij ka një funksion të dridhje i cili synon të riprodhojë sa më besnikërisht ndjesitë e drejtimit. DHENatyrisht ne nuk kemi "feedback me forcë", por ne jemi përballë një produkti të pretendimeve të moderuara, siç e kemi bërë të qartë në fillim të kësaj analize.

konfiguracion

Ky është një produkt plug-&-play, ai do të funksionojë duke lidhur USB-në e kompjuterit me pajisjen tonë, si dhe duke lidhur tabelën e pedalit direkt me timonin, edhe pse ne gjithashtu mund të hartojmë lehtësisht elementët e ndryshëm:

Zanafilla Seaborg 350

Harta e butonave:

 • Shtypni butonat SHARE dhe OPTION njëkohësisht për të paktën 3 sekonda.
 • Tani kur drita jeshile LED në pjesën qendrore të timonit ndizet, lëshoni butonat.
 • Më pas, shtypni butonin FUNCTION të cilit dëshironi t'i caktoni funksionalitetin bazë të butonit. LED jeshil do të fillojë
  të pulsojë.
 • Së fundi, shtypni butonin bazë, funksionin e paracaktuar të të cilit dëshironi t'i caktoni butonit të funksionit. LED jeshil do të fiket.

Zanafilla Seaborg 350

Harta me pedal dhe vozis

 • Shtypni butonat SHARE dhe OPTION njëkohësisht për 3 sekonda.
 • Kur ndizet LED jeshile në qendër të timonit, lëshoni butonat.
 • Është koha për të lëvizur levën e drejtimit të timonit në të majtë. Kur LED jeshil fiket, pedale janë
  programuar si bosht Y.
 • Së fundi, lëvizni levën e drejtimit të timonit në të djathtë. Kur LED jeshil fiket, lopatat janë
  programuar si bosht Y.

Mendimi i redaktorit

Ne po shikojmë një timon me një çmim shumë ekonomik, ndaj dhe karakteristikat e tij janë të përulura sipas çmimit. Ne po shikojmë një rrotë për fillimin ose për të kaluar pak kohë duke luajtur në arcade. Nuk mund ta rekomandoj për simulatorë, për arsye të dukshme, megjithëse gjithashtu do t'ju bëjë të kaloni pa asnjë problem. Le të marrim parasysh rrezen e kthesës dhe madhësinë e timonit kur e krahasojmë atë me produkte të tjera të krijuara për të nxjerrë pak më shumë lëng nga simulimi.

Mund ta merrni më poshtë 80 € në Amazon ose direkt në faqen e internetit Gjenezë nga 99 euro.

Me pak fjalë, një produkt interesant, veçanërisht për të vegjlit në shtëpi për të filluar ngarje, si qasje e parë më duket një produkt ideal dhe mund ta rekomandoja, përderisa nuk kërkoni veçori simulimi. ose funksionalitete.

Seaborg 350
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
80 a 99
 • 60%

 • Seaborg 350
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • materiale
  Redaktori: 60%
 • Vendosja
  Redaktori: 80%
 • pajtueshmëri
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 70%

rekuizitë

 • çmim
 • pajtueshmëri
 • konfiguracion

Contras

 • Rreze rreziku
 • Madhësi


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.