Soundcore Space A40, anulim i zhurmës dhe besnikëri e lartë [Rishikim]

Soundcore Space A40 - Mbyllur

Soundcore vazhdon të punojë për të ofruar alternativa tingulli me cilësi të lartë dhe funksionalitet të shkëlqyeshëm, si mund të ishte ndryshe. Seksioni audio hi-fi i Anker njoftoi së fundmi ardhjen e këtij modeli Space A40 me cilësi ultra të lartë, si dhe të Space Q45 të ri.

Ju keni një takim me ne, ne analizojmë kufjet Soundcore Space A40, me zë me besnikëri të lartë, autonomi të madhe dhe anulim zhurmash. Zbuloni me ne të gjitha funksionalitetet e tij, nëse vërtet ia vlejnë dhe çfarë janë në gjendje të bëjnë këto Space A40.

Materialet dhe dizajni: Prodhuar në Soundcore

Mund t'ju pëlqejë më shumë ose mund t'ju pëlqejë më pak, por është e lehtë të identifikoni sistemet audio Soundcore, Seksioni i zërit të Ankerit, pasi kanë dizajnin dhe personalitetin e tyre.

Kutia është mjaft kompakte, si dhe kufjet e saj "buton" që vazhdojnë të dallohen nga bishti që paraqesin shumë kufje të tjera TWS kaq të zakonshme në treg. Me një fund mat në kuti, diçka që e preferoj sepse i jep rezistencë më të madhe, ka një sërë LED treguesish të autonomisë në pjesën e përparme dhe një portë USB-C në pjesën e pasme për karikim, pranë së cilës është butoni i lidhjes.

Soundcore Space A40 - Hapur

Ne jemi duke e testuar njësinë në të zezë, megjithëse mund t'i blini edhe në të bardhë dhe një ngjyrë të bukur blu. Kufjet janë të thjeshta, dhe cilësia e perceptuar e kutisë është mjaft e lartë, veçanërisht duke marrë parasysh lehtësinë e tij.

Karakteristikat teknike

Për të na ofruar tinguj me rezolucion të lartë, ne kemi gjithashtu një drejtues të blinduar dhe më në fund një drejtues dinamik 10,6 milimetrash. Kështu, ai përdor një teknologji të zërit koaksial ACAA 2.0 me anulim aktiv të zhurmës përmes një sistemi personalizimi duke përfshirë mikrofonat e brendshëm.

Për të ofruar tingullin më të mirë me rezolucion të lartë, duke përdorur algoritmet e tij (dora për dore me aplikacionin) dhe Teknologjia HearID Sound 2.0, rezultati që kemi marrë është mjaft i lartë.

Soundcore Space A40 - Dizajn

Kodekët audio të mbështetur janë LDAC, AAC dhe SBC, në parim do të kemi tinguj me rezolucion të lartë edhe pse nuk shkon paralelisht me standardin aptX të Qualcomm. Duhet të theksohet gjithashtu se ato janë kufje të pavarura të vërteta pa tel, ne do të mund t'i përdorim ato veçmas pa asnjë problem.

Ne nuk kemi informacion të plotë për harduerin e brendshëm për sa i përket lidhjes, e dimë që është Bluetooth 5.2 dhe se sa më sipër Kodeku LDAC na lejon të aksesojmë zërin Hi-Res, domethënë me tre herë më shumë të dhëna se formati standard Bluetooth.

Aplikacioni është një shoqërues i nevojshëm

Aplikacioni zyrtar, në përputhje me IOS dhe android, është kompania më e mirë që mund të ketë Suncore Space A40. Me të dhe versionin e tij specifik për kufje, ne do të jemi në gjendje të:

 

 • Ndryshoni cilësimet e kontrollit të prekjes
 • Azhurnoni firmware
 • Rregullimi i sistemeve të anulimit të zhurmës (ANC)
 • Zgjidhni nga 22 sisteme barazimi
 • Krijoni barazimin tuaj
 • Kryeni testin HearID 2.0 Fit
 • Kryeni testin për të zgjedhur përshtatjen e jastëkëve

Padyshim që për shkak të kompleksitetit dhe aftësive të tij, aplikacioni është një shtesë që i jep vlerë kufjeve dhe sinqerisht ka një vlerë diferencuese në krahasim me konkurrencën. E konsideroj rreptësisht të nevojshme shkarkimin e aplikacionit për të na ofruar rezultatet më të mira.

Cilësia e zërit dhe anulimi i zërit

Firma ka vendosur të vërë bast më shumë për muzikën, duke i rregulluar disi më mirë mesin dhe baset e saj në këtë edicion. Edhe pse notat vokale janë paksa të tonifikuara, ne ende marrim një grusht. Diferencojmë mjaft lehtë një pjesë të madhe të instrumenteve pa problem. 

Ne kemi një bazë solide të mesme, të cilat do ta bëjnë muzikën më komerciale të shkëlqejë, por që janë përmirësuar shumë në krahasim me edicionet e mëparshme të Soundcore, veçanërisht të dedikuara për të lartësuar baset. ideale për reggaeton ose kurth që ka kaq shumë sot. Dashamirët e rock-ut e kanë ende mjaft të vështirë.

Soundcore Space A40 - Stalla

Duhet të kemi parasysh se kodiku LDAC është i pajtueshëm vetëm me pajisjet Android ose PC, por asgjë në iPhone ku i kemi testuar, megjithëse sinqerisht, e kam të vështirë të dalloj LDAC nga AAC. Tingulli përmirësohet, nga këndvështrimi im, kur fikim anulimin e zhurmës.

Gjashtë mikrofonat e integruar me inteligjencë artificiale e bëjnë anulimin e zhurmës së këtyre Soundcore Space A40 jashtëzakonisht të mirë dhe ne kemi qenë në gjendje ta vlerësojmë këtë në testet tona. Pavarësisht gjithë kësaj, ne mund të përfitojmë nga tre alternativa të ndryshme në varësi të shijeve dhe nevojave tona. atë që ata e quajtën HearID ANC identifikon nivelin akustik të pjesës së jashtme dhe të brendshme të veshit, kështu që ne mund të rregullojmë tre nivele të anulimit të zhurmës nga më i ulëti në më i larti në varësi të llojit të zhurmës që ne perceptojmë. E gjithë kjo pa harruar "modalitetin e transparencës" mitike, e cila funksionon si një sharm.

Thirrje, lojëra dhe autonomi

Sa i përket telefonatave, gjejmë një rezultat të shkëlqyeshëm me pak zhurmë, kështu që mund t'i përdorim ato edhe në një mjedis pune më shumë sesa në lojë. Pavarësisht kësaj, ajo kaSistemet e reduktimit të vonesës që mund t'i menaxhojmë përmes aplikacionit.

Sa i përket autonomisë, ne do të marrim 5 orë me audio me rezolucion të lartë LDAC, 8 orë me anulimin e zhurmës të aktivizuar dhe 10 orë me anulimin e zhurmës joaktive.

Përveç portit të karikimit USB-C, ne mund të përfitojmë karikimi i tij me valë, si një pajisje e mirë "premium" që është.

Mendimi i redaktorit

Ne jemi befasuar këndshëm nga cilësia e tyre audio, mirë dhe të detajuara ku mund të gjejmë të gjitha llojet e harmonive dhe frekuencave. Anulimi i zhurmës është i jashtëzakonshëm, si në mënyrë pasive ashtu edhe në mënyrë aktive, dhe mikrofonat e tij të mirë i kanë dhënë një përgjigje të shkëlqyeshme nevojës për të bërë telefonata ose për të mbajtur videokonferenca. Lidhja Bluetooth është e qëndrueshme në të gjitha aspektet.

Ne kemi një produkt mjaft të rrumbullakët që do të mund ta blini në faqen zyrtare të Soundcore (nga Anker) për 99,99 euro në tre versionet me ngjyra që disponohen.

Hapësirë ​​A40
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
99,99
 • 80%

 • Hapësirë ​​A40
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 11 nga Septiembre nga 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • konfiguracion
  Redaktori: 80%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 90%
 • ANC
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materiale Ndertimi
 • Cilësia e audios ANC
 • çmim

Contras

 • dizajn i lashtë
 • mikrofona të zhurmshëm

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->