Ju do të duhet të blini një shtëpi të re për të shijuar televizorin e ri 146-inç të Samsung

Megjithëse sot është dita e parë zyrtare e CES, panairi më i madh i teknologjisë së konsumit që mbahet çdo vit në Las Vegas, gjatë ditëve të mëparshme, disa të mëdhenj si LG, Samsung ose Sony, kanë përfituar nga ditët e mëparshme për të prezantuar disa nga propozimet e saj më interesante, propozime që në shumicën e rasteve ne nuk mund të paguajmë me pagat tona.

Në sektorin e televizionit, LG ka paraqitur propozimet e saj duke vënë bast në teknologjinë OLED, por Samsung nuk kishte komentuar për këtë çështje. Të paktën deri dje. Bast i Samsung në televizion quhet The Wall, një televizion gjigant 146 inç me rezolucion 4k.

Ndryshe nga LG, i cili po vë bast shumë në teknologjinë OLED, Samsung po vë bast për përdorimin e paneleve me teknologji MicroLED, e cila bën të mundur eliminimin e ndriçimit të pasmë, pasi secila prej LED-ve që janë pjesë e panelit ka një kapacitet autonom të dritës. Por gjithashtu The Wall, është televizioni i parë modular që del në treg, i cili do të bëjë të mundur për ta bërë televizionin më të madh ose më të vogël për përshtatuni me nevojat e përdoruesve pa humbur cilësinë dhe imazhin në çdo kohë.

Ndërsa është e vërtetë që kjo teknologji nuk është superiore në cilësi ndaj ekraneve OLED, Samsung është përpjekur të bëjë gjithçka që është e mundur që të përputhet, ose të paktën të afrohet, si në cilësinë e ngjyrës, shkëlqimin, këndet e shikimit, nivelet e zezë ... Avantazhi që ky lloj i ofertave të panelit, krahasuar me OLED, është se ato janë më të lira për tu prodhuar, gjë që i shtohet shkathtësisë që na ofron, mund të bëhet një mundësi për të ardhmen që është më se interesante për shumë përdorues ose biznese që kanë nevojë për këtë lloj ekrani pa pasur nevojë të investojnë një krah dhe një këmbë.

Si zakonisht, kompania koreane nuk ka ofruar informacion shtesë në lidhje me çmimin e moduleve ose kur planifikon të dalë në treg, kështu që ne do të duhet të jemi vigjilentë nëse duam të kemi një ekran kinemaje në shtëpinë tonë pa pasur nevojë të përdorim një projektues, si ai i ofruar nga LG dhe për të cilin biseduam disa ditë më parë në Actualidad Gadget.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.