LG paraqet një TV OLED 65 inç të mbështjellë

Firma aziatike LG vazhdon të përfitojë nga ditët në fillimin e CES, dhe përsëri nuk ka befasuar përsëri me prezantimin e një TV të ri. Ditë më parë, LG prezantoi televizorin e parë 88 inç, me rezolucion 8k dhe teknologji OLED. Ai gjithashtu ka prezantuar një projektor me rezolucion 4k dhe 150 inç. Tani është radha e një televizioni që mblidhet në vetvete, i një televizioni me madhësi 65 inç, i pajtueshëm me rezolucionin 4k dhe gjithashtu integron sistemin e zërit, altoparlantët, në ekran, duke bërë një nga një version të azhurnuar të sistemit Crystal Sound Tech, i cili më parë ishte përdorur nga Sony japonez në disa nga modelet e tij OLED.

Teknologjia e teknologjisë Crystal Sound e përdorur nga LG është një version më i azhurnuar, prodhimi 3.1, sesa ai që Sony ka përdorur deri më tani, dalja 2.1 dhe lejon jo vetëm përfshirjen e sistemit audio në televizione, por gjithashtu na lejon ta përdorim atë në ekran LCD, për monitorë desktopi dhe madje edhe për laptopë në mënyrë që altoparlantët tani e tutje të bëhen koleksionistë, të paktën në këtë lloj produkti.

Katër vjet më parë, LG prezantoi një ekran 18 inç me teknologji OLED i aftë të mbështjellë veten si një gazetë dhe premtoi se versionet e ardhshme do të na ofronin një madhësi më të madhe. Jo më shpejt se sa tha. Për momentin, dhe është e zakonshme në të gjitha prezantimet që LG po bën, çmimi nuk është bërë i ditur, kështu që ne do të duhet të mbajmë nën vëzhgim CES, dhe të presim që kompania të bëjë prezantimin zyrtar të kësaj qendre të re argëtuese të palosshme që ndoshta do të kushtojë një veshkë dhe një pjesë të tjetrës.

Tani ne vetëm duhet të shohim se si kompania koreane LG përpiquni ta implementoni këtë teknologji në pajisjet mobile.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.