LG X5, një anëtar i ri i intervalit të hyrjes me një bateri të madhe

LG X5

LG koreane nuk ka bërë shumë zhurmë me lansimin e ri që u zhvillua disa orë më parë. Isshtë një terminal i ri celular në rangun e nivelit fillestar, i cili është emëruar LG X5. Ky ekip, pa theksuar shumë në aspektet teknike - për sa i përket energjisë -, bën në sektorin e baterive.

LG X5 është një ekip i ri që, siç kemi thënë, nuk shquhet për fuqinë e tij. Prandaj, ne e klasifikojmë atë në gamën e hyrjes së prodhuesit. Siç do ta shohim më vonë, çmimi i tij i përkthyer në euro është mjaft i lartë, kështu që mund ta lërë atë jashtë loje përballë opsioneve shumë më interesante dhe vargjeve më të larta - Hi, Xiaomi-.

Bateri LG X5

Ky LG X5 ka një ekran diagonal 5,5 inç dhe ofron rezolucion HD; dmth: 1.280 x 720 pixel. Ndërkohë, brenda do të kemi një procesor të nënshkruar nga MediaTek dhe të përbërë nga 8 bërthama procesi: a MT6750 në 1,5 GHz që do të shoqërohet nga një RAM 2 GB dhe një hapësirë ​​magazinimi që arrin 32 GB. Sigurisht, specifikohet se ka një vend i caktuar për kartën microSD.

Sa për kamerat e tij, në pjesën e përparme do të kemi një sensor 5 megapiksel, ndërsa kamera e tij kryesore arrin atë 13 megapixel. Gjithashtu në pjesën e pasme do të kemi një lexues të gjurmëve të gishtave për të zhbllokuar pajisjet shumë më shpejt dhe më të sigurt.

Tani, LG X5 ka një protagonist të padiskutueshëm. Bëhet fjalë për baterinë tuaj: ka një kapacitet prej 4.500 miliamps dhe gjoja duhet t'ju japë një jetëgjatësi të baterisë deri në 2 ditë nëse nuk kërkoni shumë punë në procesorin tuaj. Më në fund, softueri i instaluar është Android 8.0 Oreo dhe ai do të arrijë i pari në vendin e tij me një çmim prej 363.000 fituara ose 280 euro për të ndryshuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.