Netflix nënshkruan një marrëveshje me Obamas për të zhvilluar projekte

netflix normat e dhjetorit 2017 Krishtlindjeve

Netflix është i famshëm për njoftimin e bashkëpunimeve ose projekteve me emra të mëdhenj në film dhe televizion. Padyshim që ka qenë një nga çelësat për suksesin e platformës. Edhe pse nënshkrimi i tij i ri premton të japë shumë për të folur, pasi ai nuk ka të bëjë me ndonjë aktor apo regjisor të njohur. Kompania ka njoftuar zyrtarisht një marrëveshje me Obamën.

Po, e lexove mirë, Barack dhe Michelle Obama kanë nënshkruar një marrëveshje me Netflix. Çifti do të zhvillojë të gjitha llojet e projekteve me platformën streaming. Nga seri, filma apo dokumentarë, apo shumë projekte të tjera. Pa dyshim, një nënshkrim për të cilin do të flitet.

Nuk është një marrëveshje e vetme, pasi Netflix konfirmon se Obamas kanë nënshkruar një kontratë shumë-vjeçare kohëzgjatja. Kështu që ju mund të shihni se ka besim të plotë në këto projekte që ata të gjithë do të zhvillojnë në platformë.

Për momentin asgjë nuk ka zbuluar se çfarë mund të presim nga këto përmbajtje. Megjithëse ata kanë përmendur që ne mund të presim pak nga gjithçka në këtë drejtim. Meqenëse do të ketë filma, seriale, dokumentarë, seri doku ... Pra, çifti ka shumë punë përpara në platformë me këto ide të reja.

Lajmi për nënshkrimin e Obamas ka befasuar shumë, megjithëse ka bërë që aksionet e Netflix të rriten ndjeshëm në tregun amerikan të aksioneve. Në mbyllje të tregut rritja ishte 2,36%. Pra, duket se bursa e ka marrë këtë transferim në një mënyrë pozitive.

Netflix nuk ka komentuar as kur do të jemi në gjendje të shohim këto projekte të para në ekranet tona. Në fakt, nuk dihet nëse ndonjë prej këtyre projekteve është tashmë në zhvillim të plotë, ose nëse do të duhet të presim pak. Por, duke parë marrëveshjen që ata kanë nënshkruar, duket se tashmë ka ide të qarta për atë që ata duan të bëjnë. Thjesht duhet të presim që ata të vijnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.