Netflix tani mund të shikohet në Firefox pa pasur nevojë për shtojca

Netflix

Nëse hyni shpesh në Netflix nga shfletuesi i kompjuterit tuaj, ne jemi të bindur se "Silverlight" është një emër që nuk do t'ju pëlqejë, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur të përdorni shërbimin nga shfletuesi Firefox. Kjo shtojcë na lejon të riprodhojmë përmbajtje të koduar përmes standardit DRM (Adobe Content Decryption Module), të cilin studiot Hollywood i imponojnë kësaj lloj platforme.

Silverlight ju lejon të filloni të luani këtë lloj përmbajtje përmes Netflix, por është disi e bezdisshme të duhet të shkarkoni një shtojcë për të parë filmat dhe serialet dhe është edhe më e bezdisshme duke e azhurnuar atë shpesh. Somethingshtë diçka që nuk ndodh në Safari, që në të kaluarën ka ndodhur në Chrome dhe që ka prekur gjithmonë përdoruesit e Firefox. Deri me sot.

Versioni i fundit i Firefox kujdeset për standardin DRM, kështu që mund të shikoni Netflix pa qenë e nevojshme të instaloni shtojcën Siverlight. Prandaj, ju rekomandojmë që, nëse jeni përdorues i shfletuesit Mozilla, të azhurnoheni në versionin e tij të fundit, të lëshuar disa orë më parë.

Në VErsion Mozilla 38 Ju do të vini re se Moduli i Dekriptimit të Përmbajtjes Adobe Primetime (CDM) është integruar automatikisht, i cili do të jetë përgjegjës për plotësimin e "boshllëkut" të lënë nga Silverlight, i cili do t'ju kursejë më shumë se një sherr.

Drejtohuni te skeda e azhurnimeve Mozilla për të shkarkuar versionin më të fundit në mënyrë që të filloni të luani video të Netflix menjëherë, pa ndërprerje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)