Nokia shkon në televizorë dhe i shpall këto baste në Spanjë

TV Nokia

Nokia mund të mos tingëllojë si asgjë për lexuesit më të rinj të faqes sonë të internetit dhe të na japë një shuplakë nostalgjike për të gjithë ne që jemi përfshirë në teknologji për shumë vite. Nuk ka asnjë tridhjetë vjeçar që të mos ketë shijuar një pajisje Nokia dhe vazhdon të mbajë rekordin për celularin më të shitur në histori, dhe Nokia 6600 shiti më shumë se 150.000 njësi.

Rishpije ose vdis, megjithatë, ndërsa Nokia teknikisht u zhduk siç ishte, ajo u rishfaq brenda një konglomerati aziatik të kompanive të teknologjisë. Tani firma me kapital kinez nxjerr tre televizorë të lirë në Spanjë, ne ju tregojmë të gjitha veçoritë e tij.

Duhet theksuar se një nga atraksionet kryesore të këtyre televizorëve Nokia është integrimi i tyre me Sistemin Operativ të pronarit të Amazon, e kemi fjalën për Fire TV, sistemin e integruar në qendrat multimediale të Amazon.

Të gjithë televizorët do të ndajnë karakteristikat teknike, duke ofruar Bluetooth, WiFi, dy priza antenash, port CI+, Jack 3.5mm dhe sigurisht tre porte HDMI 2.1 së bashku me porte të ndryshme USB dhe LAN.

Paneli i tij, prodhuesin e të cilit ne nuk e dimë për momentin, do të ofrojë mbështetje për rezolucionin Ultra HD 4K dhe HDR10 / Dolby Vision, kështu që në parim ne mund të shijojmë performancën maksimale të ofruar nga platformat kryesore të përmbajtjes streaming si Netflix ose HBO Max.

Për të përmbushur kërkesën, është e habitshme që Nokia është e përkushtuar ndaj televizorëve relativisht të vegjël, dhe është se ato do të ofrohen në 43 inç, 50 inç dhe 55 inç, për çmimet përkatësisht 369 euro, 399 euro dhe 449 euro, që i pozicionon automatikisht dhe pa asnjë lloj zbritjeje, mes televizorë me karakteristika më të mira brenda gamës së çmimeve të ofruara.

Për momentin ne mund t'i gjejmë këto televizorë në Amazona duke filluar nga java e ardhshme, dhe ne presim të analizojmë performancën e tij për t'ju ofruar një rishikim të plotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.