SPC paraqet dy orë të reja me një çmim të reduktuar, Smartee Pop dhe Sport

SPC vazhdon të punojë për demokratizimin e teknologjisë në shumë fusha, një nga të preferuarat e tij është veshja, duke ofruar produkte me çmime çuditërisht të ulëta, që megjithëse nuk janë të azhurnuara për sa i përket fuqisë dhe pajisjes, ato lejojnë që një përdorues që nuk i jepet këtij lloji të elementeve të marrë njësitë e para.

Sot do t'i japim një rrotullim SPC-së së re, po flasim për dy orë inteligjente me aftësi sasiore dhe dizajne shumë të mrekullueshme. Smartee Pop dhe Smartee Sport janë dy alternativa shumë interesante me karakteristika të habitshme, le t'i njohim pak më nga afër.

Ne fillojmë me Smartee pop, një pajisje që peshon 57 gram dhe që ofron autonomi deri në pesë ditë të funksionimit në sajë të dizajnit të saj minimalist dhe sistemit operativ të dedikuar. Ne po përballemi me një ekran rrethor dhe të sheshtë, si shumë të tjerë të pajtueshëm me Android. Në rastin e Smartee Pop do të gjejmë një sërë rripash mjaft ngjyra. Për të funksionuar përdor 128 MB RAM dhe 64 MB RAM, duke ofruar një ekran 1,3 inç IPS dhe që do të jetë në gjendje të funksionojë pa ndonjë problem me Android falë konsumit të ulët Bluetooth 4.0.

Nga ana tjetër Sporti, ndryshimi kryesor i të cilave është se është e zezë dhe peshon rreth dhjetë gram më shumë, ka të njëjtin pajisje por përfshin sensorë të tillë si lartësimatës, barometër dhe termometër përveç GPS. Për sa i përket softuerit, të dy ekzekutohen përmes aplikacionit zyrtar SPC, duke na lejuar madje të thirremi asistentin e zërit dhe të monitorojmë të gjithë sportin tonë. Shtë i aftë të matë rrahjet e zemrës, të matë hapat, të aktivizojë ndihmësin e zërit dhe të monitorojë qëllimet dhe gjumin. Ato tashmë janë të disponueshme në treg.

  • Smartee pop është në dispozicion me një çmim prej 89,90 euro.
  • Sport i zgjuar është në dispozicion me një çmim prej 129,90 euro.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.