Audio Dock Samsung DA-E750, altoparlant me përforcues tubi vakumi

Samsung Dock

Në botën e zërit kemi mundësi për të kënaqur të gjitha shijet e përdoruesit. Produkti që ju sjellim, Samsung DA-E750 Dock Audio, është paksa e zakonshme dhe bastet për ofrimin e përfundimeve fantastike dhe lidhjes shumë të plotë për të qenë në gjendje të lidhni çdo burim audio.

Pavarësisht nga pamja e saj e bukur, më e mira e kësaj doku është në të cilësia e zërit dhe në amplifikatorin e saj të bazuar në tub vakumi me të cilin Samsung dëshiron të arrijë një tingull më natyral.

Pershtypjet e para

Sapo heqim Samsung DA-E750 Audio Dock nga kutia e tij, mund të shohim se ai peshon shumë (8,6 Kg) në lidhje me dimensionet e tij (450x148x240 mm), diçka normale kur shohim se kemi dy altoparlantë me dy drejtime dhe një nën-vufer në pjesën e saj të poshtme që së bashku, shtoni një fuqi të RMS 100W

Aspekti vizual i tij është fantastik dhe duhet ta them atë Unë kurrë nuk kam parë një produkt Samsung me përfundime kaq të mira. Pothuajse i gjithë trupi i altoparlantit është i përfunduar në dru me shkëlqim të lartë për një pamje shumë elegante.

Në majë të dokut ne shohim paneli i kontrollit i përbërë nga katër butona për të kontrolluar funksionet kryesore të produktit. Ne gjithashtu shohim një dritare qelqi që del pak dhe në të cilën mund të shohim dy tubat e vakumit që përdoren për të amplifikuar sinjalin audio.

Samsung Dock

Në pjesën e pasme kemi panel patch fizik në të cilën ne shohim lidhësin për furnizimin me energji elektrike, një portë USB, një hyrje audio bazuar në një fole 3,5 mm, një portë Ethernet, butonin Reset dhe një portë për SAT. Nëse vazhdojmë të ecim përpara, gjejmë një mekanizëm shtytje / dalje që lë zbuloi një bankë të të akuzuarve me lidhje 30-pin për pajisjet Apple dhe një microUSB për smartphone ose tabletë të tjerë. Duhet të theksohet se ky produkt është gjithashtu i pajtueshëm me AirPlay, AllShare dhe ka Bluetooth 3.0.

Në fund, nëse rrokullisim Samsung DA-E750 Audio Dock, do të shohim se ekziston një nënvufer me madhësi bujare i cili do të kujdeset për mbulimin e riprodhimit të frekuencave më të ulëta.

Kur bëhet fjalë për estetikën dhe lidhjet, ne nuk kemi asgjë për të kundërshtuar. Tani është koha për të parë nëse pjesa e audios është në nivelin e duhur.

Dëgjimi i muzikës në DA-E750 Audio Dock

Samsung Dock

Siç e kemi përmendur tashmë, ne mund të lidhim çdo burim audio me këtë produkt pasi kemi lidhje për të gjitha shijet. Në rastin tonë, ne kemi vendosur të provojmë protokollin AirPlay të Apple dhe të shijojmë avantazhet që ka dëgjoni muzikë pa tel përmes Wi-Fi.

Pas kryerjes së një procesi të vogël konfigurimi në mënyrë që doku të lidhet me rrjetin tonë, gjithçka është gati të shtypni butonin Luaj dhe të shijoni. Për të bërë provën e parë zgjodha një këngë mjaft melodike, me një larmi instrumentesh dhe një zë që i bën flokët të qëndrojnë të ndezura nga fillimi.

Unë jam gati të shtyp butonin Luaj, muzika fillon të luhet dhe ne mund ta kuptojmë atë cilësia e zërit është në përputhje me pjesën tjetër të pajisjeve. Fantasticshtë fantastike të jesh në gjendje të dëgjosh një këngë ashtu siç është krijuar, pa disa instrumente që bllokojnë njëra-tjetrën dhe pa pasur ndonjë luftë midis frekuencave.

Samsung Dock

Ne mund të perceptojmë të gjitha nuancat e një kënge në të njëjtën mënyrë sikur ta dëgjonim atë me kufje cilësore dhe kjo tregon përpjekjen që Samsung ka bërë për të bërë një produkt të mirë.

Ne vazhdojmë të dëgjojmë këngë të ngjashme dhe të gjitha tingëllojnë vërtet mirë, duke dhënë ndjesinë se grupi po i luan para nesh.

Duke qenë se merret kaq mirë me këto stile, le të shohim nëse kemi të bëjmë me një altoparlant të gjithanshëm ose a shkon më mirë me disa zhanre sesa me të tjerët. Tani zgjedhim diçka që ofron një prania e një basi më të fuqishëm dhe është vendi ku ne perceptojmë një farë mungese.

Samsung Dock

Samsung nuk ka dashur që subwoofer të maskohet në frekuenca më të larta sepse në këtë mënyrë do të humbnim detajet e këngëve që nuk mund t'i dëgjonim nëse kemi një nën-vufer shumë të fuqishëm. Ende, ne po flasim për 60W RMS të energjisë për bas ndërsa 40W RMS e mbetur është shpërndarë për mes dhe cicërimat.

Në fund kemi një tingull të ekuilibruar në të cilin asnjë frekuencë nuk është mbi një tjetër. Dëgjimi i muzikës në Samsung DA-E750 Audio Dock është në një tjetër nivel dhe kjo është e padiskutueshme.

Përforcues me tuba vakumi

Samsung Dock

Në një botë ku përhapja e transistorëve ka bërë të mundur minimizimin e komponentëve elektronikë në maksimum, nuk është e zakonshme të gjesh një amplifikator që përdor tubat e vakumit.

Valvulat e vakumit amplifikojnë një sinjal elektrik përmes lëvizjes së elektroneve në hapësirën boshe. Falë dizajnit të tij, ky komponent elektronik ju lejon të arrini tingull të lartë besnikërie.

Në rastin e Dock Audio të Samsung DA-E750, ka dy valvola vakumi që janë të dukshme përmes një dritare xhami. Kur amplifikatori është i ndezur, tubat e vakumit marrin një nuancë portokalli që është shumë e bukur së bashku me estetikën e altoparlantit.

Konkluzione

Samsung Dock

Ne po përballemi me një dok me lidhje të shumta për të gjithë ata që duan të shijojnë muzikë në gjithë lavdinë e saj.

Do të kishim dashur të shihnim bankën e të akuzuarve me një lidhje Rrufeja për pajisjet më të fundit të Apple por supozojmë se Samsung do të lëshojë një përmbledhje të produktit me këtë detaj të fiksuar.

Me një çmim të rekomanduar prej 599 euro (megjithëse në disa dyqane tashmë është për 450 euro), Audio Dock Samsung DA-E750 është një produkt shumë e rekomanduar për madhësinë e saj, cilësinë e zërit dhe lidhjen.

Më shumë informacion - Sonos propozon një Kinema Shtëpie pa tel që kombinon disa nga produktet e saj
Lidhja - Samsung


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Elkliniko dijo

  A ka bateri ???

  1.    Nacho dijo

   Jo, mund të futet vetëm në prizë.

 2.   GJERMAN OLAYA dijo

  A mund të lidhet kjo pajisje me një gramafon?… Faleminderit.