Analizë e Gran Turismo Sport, duke u kthyer në origjinën e Polifonisë

Gran Turismo është një sagë që shoqëron një sagë të mirë lojtarësh për më shumë se njëzet vjet. Ne do të themi që edicioni i parë dhe emocionues i Gran Turismo mbërriti në PlayStation origjinal, duke na lënë me gojën hapur në atë që do të ishte një nga simuluesit e parë të konsolës që ofronte një performancë krejtësisht interesante 3D.

Për disa ditë, si mund të ishte ndryshe, ne kemi qenë duke testuar demon e Gran Turismo Sport që ekipi i Sony ka ofruar falas për të gjithë përdoruesit e tij falas, dhe këto kanë qenë përshtypjet tona të para.

Gjëja më e keqe në lidhje me demo është pa dyshim që ne kemi qenë në gjendje ta përdorim atë vetëm për pesë ditë, gjëja më e mirë është që 18 tetorin e ardhshëm do të jemi në gjendje të shijojmë lojën ata prej nesh që kanë zgjedhur ta kapin atë. Clearshtë e qartë se ne e kemi parë veten përballë një përmirësimi grafik që mund të pritet nga një produkt i krijuar nga dhe për të marrë maksimumin nga PlayStation 4 Pro, megjithëse kjo nuk heq nga versioni PlayStation 4 që gjithashtu duket i mrekullueshëm.

Ndoshta një aspekt negativ ka qenë që ne duhet të zgjedhim kohën e ditës për të kandiduar, duke mos prodhuar një ndryshim dinamik në aspektin e motit. Midis mënyrave të lojës, Arcade ka spikatur, edhe pse sinqerisht për këtë lloj detyre nuk ia vlen të shkosh në një titull me një zhvillim kaq të rëndësishëm dhe të personalizuar si Gran Turismo, prandaj ju rekomandojmë që nëse doni thjesht të vraponi dhe të mos shtrydheni maksimumi ndjesitë që Gran Turismo Sport ka përgatitur për ju, është më mirë që të zgjidhni një titull nga saga Nevojë për Shpejtësi, e cila grafikisht nuk është aq larg. Realiteti është që Gran Turismo Sport do të krijojë ndjesi të vërteta për ne në mënyrën e tij të simulimit.

Na ka lënë me mjaltë në buzë

Realiteti është se fakti i listës së shkurtër të makinave (në lidhje me lojërat si Forza Motorsports apo edhe edicionet e tjera të Gran Turismo) mund të na lërë me një shije të keqe në gojën tonë. Sidoqoftë, duket se është më se e mjaftueshme, dhe Ne nuk jemi në gjendje të nënkuptojmë se Polifonia zgjedh mënyrën e pagesës së DLCs kur zgjeron garazhin e automjeteve të saj.

Ne gjithashtu ishim me fat që provuam edicionin e Realitetit Virtual, ky që ishte ai që mori veçanërisht pjesën më të keqe. Pavarësisht se ndjesia është maksimale, realiteti është se cilësia grafike dhe drejtimi më shumë se i asistuar ndërpresin shumë mënyrën në të cilën përfitojmë nga ndjesia e luajtjes, kjo është arsyeja pse unë sinqerisht besoj se metoda më e mirë për të shijuar Gran Turismo Sport isshtë përpara një televizioni të mirë, aq sa zhvilluesit e Polyphony Digital kanë zgjedhur këtë metodë për të marrë maksimumin nga loja dhe tastiera. Ne nuk po themi që versioni i Realitetit Virtual nuk është interesant, por sigurisht që është larg versionit që na ofron në një mënyrë origjinale.

qartë Gran Turismo Sport është përqendruar në modalitetin e multiplayer, aq sa ka vulën zyrtare të FIA-s asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Sidoqoftë, në demonstrim kemi pësuar një sasi të madhe të ndërprerjeve të serverëve dhe llojeve të tjera të nevojave që na kanë detyruar të ndalojmë shtrydhjen e kësaj mënyre loje, kështu që unë do të preferoja të mos e vlerësoja këtë seksion derisa ta provojmë më në thellësi. Ne imagjinojmë që Sony merr parasysh këtë sasi të ndërprerjeve dhe problemeve të serverit, sepse megjithëse kjo nuk është një FIFA apo CoD, realiteti është se situata e saktë e serverave do të përcaktojë mënyrën në të cilën ne përfitojmë nga versioni i tyre në internet.

Gran Turismo Sport jashtë pistës ofron një numër të madh të parametrave, kështu që do të duhet të investoni një pjesë të madhe të kohës tuaj jo vetëm në personalizimin e automjeteve, por edhe në gjetjen e inxhinierisë që ju përshtatet më së miri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)