Tronsmart paraqet Apollo Bold, një kufje pa tel me anulim aktiv të zhurmës hibride

Apollo Bold - Tronsmart

Në vitin 2016, Apple lansoi iPhone-in e parë pa fole kufjesh, një lëvizje që prodhuesit e tjerë e kanë ndjekur pak nga pak dhe praktikisht sot është shumë e vështirë të gjesh një smartphone me këtë lloj lidhjeje. Kjo lëvizje i ka detyruar përdoruesit të kaloni në kufje pa tel.

Megjithëse Apple nuk ishte kompania e parë që lançoi kufjet pa tela, Samsung dhe Bragi tashmë ofruan këto lloje të produkteve, nuk ishte deri në lansimin e AirPods në 2016 (të njëjtin vit në të cilin eliminoi folenë e kufjeve) që kufjet pa tel u bënë një trend.

Ndërsa vitet kanë kaluar, nevojat e përdoruesve nuk kalojnë thjesht përmes kufjeve pa tel me një autonomi të mirë, por gjithashtu u japin më shumë rëndësi përfitimeve që ata mund të ofrojnë. Në këtë kuptim, Anulimi i zhurmës është një nga tiparet më të rëndësishme për 36% të përdoruesve duke kërkuar për këtë lloj kufjesh.

Apollo Bold - Tronsmart

Prodhuesi Tronsmart sapo ka prezantuar Apollo Bold, disa kufje hibride aktive për anulimin e zhurmës në bashkëpunim, edhe një herë, me prodhuesin e procesorëve Qualcomm. Kufjet e reja Tronsmart përdorin procesorin QCC5124, një procesor që nuk gjendet akoma në asnjë pajisje tjetër në treg.

Tronsmart Apollo Bold, janë në përputhje me anulimin aktiv të zhurmës dhe përpunimin e sinjalit Bluetooth, duke lejuar që të dy funksionet të ofrojnë performancën më të mirë duke punuar të dy së ​​bashku. Shumica e kufjeve pa tel aktualisht të disponueshme në treg përdorin një çip për lidhje me Bluetooth dhe një tjetër për anulimin aktiv të zhurmës.

Apollo Bold - Tronsmart

Këto kufje të reja Tronsmart janë krijuar me këtë teknologji hibride që gjithashtu lejon anuloni zhurmën në diapazon të gjerë, për të arritur një rezultat më të mirë, duke lejuar arritjen e anulimit të zhurmës deri në 35 dB, për maksimumin 28 dB të ofruar nga shumica e kufjeve pa tel në treg.

Një tjetër risi që gjejmë në këto kufje të reja Tronsmart është përdorimi i teknologjisë së transmetimit të sinjalit të sinkronizuar. Kjo lejon dërgoni sinjal Bluetooth në të njëjtën kohë në kufjet e majtë dhe të djathtë. Shumë prej kufjeve pa tel në treg, njëra prej tyre është ajo që merr sinjalin dhe më pas e kalon atë në kufjen tjetër, e cila ndonjëherë mund të shkaktojë një vonesë të caktuar të sinkronizimit.

Specifikimet e Tronsmart Apollo Bold

Apollo Bold - Tronsmart

 • Në përputhje me AptX për të ofruar cilësi të shkëlqyeshme të zërit.
 • Disponojeni 6 mikrofona që ofrojnë cilësi të mirë të zërit dhe që gjithashtu lejon që sistemi i anulimit të zhurmës të ofrojë rezultate kaq të mira.
 • Ka tre mënyra: ANC (anulimi i zhurmës), Muzika dhe Transparenca (zvogëlon tingullin e ambientit pa u izoluar plotësisht nga mjedisi).
 • Autonomia e 30 orëve të riprodhimit të muzikës falë kutisë së karikimit.
 • Çdo ngarkesë na lejon përdorni kufjet për 10 orë.
 • Ka një funksion që zbulon kur vendosim kufjet në vesh për të ndaluar ose rifilluar riprodhimin e muzikës.
 • Në shtator lançoni një aplikacion për pajisjet mobile që Do të na lejojë të barazojmë audion.

Merrni pjesë në short për disa Apollo Bold

Rivali më i drejtpërdrejtë i Apollo Bold janë AirPods Pro, por këto janë 46% më lirë, kështu që nëse buxheti nuk parashikon të paguajë më shumë se 25o euro që kushtojnë kufjet Apple, duhet ta konsideroni këtë mundësi.

Për të festuar lansimin e Apollo Bold, Tronsmart ka përgatitur një dhuratë, lotari që do të jetë aktive midis 15 dhe 31 korrikut dhe me të cilën ne mund të fitojmë një nga shortet e 2-të Apollo Bold.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.