Adobe VoCo, një aplikacion që do t'ju lejojë të flisni me zërin e një personi tjetër

Adobe VoCo

Qerpiç ka përfituar nga kremtimi i Adobe Max 2016 për t'u treguar të mbledhurve atje një teknologji të re të pagëzuar me emrin e VoCo Siç u komentua gjatë prezantimit, ata fjalë për fjalë presin që kjo zgjidhje e re të klasifikohet si një lloj 'Photoshop për audio'Me gjithçka që nënkupton. Falë kësaj platforme të re, afërsishtmundeni ndryshoni atë që një person ka thënë ose direkt krijoni një frazë krejt të re me zërin tuaj, sikur personi i përzgjedhur të ishte autori i së njëjtës.

Siç mund ta shihni në imazhin që ndodhet në kokën e këtij postimi, Adobe VoCo fillimisht paraqitet sikur të ishte një kuti teksti. Mbi këtë shfaqet teksti i fragmentit audio në mënyrë që të mund të lëvizni fjalët, të fshini ndonjë fragment të frazës që nuk ju pëlqen ose të shkruani fjalë për fjalë ndonjë fjalë të re që dëshironi të shtoni. Si detaj, ju them se, siç mund të shihet gjatë prezantimit, kur shtypni një fjalë të re ka një lloj pauze ndërsa gjenerohet, atëherë i gjithë fragmenti mund të dëgjohet përsëri me zërin e ri.

Adobe u bën përshtypje të pranishmëve në ngjarjen Adobe Max 2016 me prezantimin e VoCo.

Siç është njoftuar, VoCo duket se funksionon duke përpunuar një sasi të madhe të të dhënave zëri, disa 20 minuta për taniKëto ndahen në fonema në mënyrë që të përpiqen të krijojnë një model të ri zëri të personit që flet. Kur redaktoni zërin e dikujt, VoCo përpiqet të gjejë fjalën e re në regjistrimet 20 minutëshe dhe po, fjala nuk është thënë ende, është ndërtuar nga fonemat. Në rastin e fundit, e vërteta është se rezultati jep përshtypjen e të qenit pak robotik edhe pse shumë më i arritur sesa me softuer nga platforma të tjera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Majojane dijo

  Për mua, që më pëlqen teknologjia, ajo më ka ndikuar plotësisht, po, sigurisht që ka përdorime të pafund, madje për aq sa arrin imagjinata juaj dhe më shumë, e pabesueshme! (A është me të vërtetë e nevojshme?), Ajo që unë nuk e shoh është ajo që adobe ka në mendje për njerëzit që gjithashtu kanë shumë imagjinatë dhe mund ta keqpërdorin atë, të tilla si ngacmimi, dhuna gjinore, dhuna psikologjike, etj ... kushtet që ju pranoni përdorimin e mirë të softuerit dhe se nuk jeni përgjegjës për keqpërdorimin? sepse nëse vetëm kjo më bën për të qeshur, do të doja të dija nëse do të bënin diçka tjetër apo jo, pasi e shoh si një program SHUM V të RREZIKSHM dhe aspak i përshtatshëm për kohët që funksionojnë saktësisht ...
  Një përshëndetje.

bool (e vërtetë)