Aplikacioni Facebook tani na lejon të gjejmë lidhje Wi-Fi falas

Djemtë në Facebook sapo azhurnuan aplikacionin duke shtuar një tipar të ri interesant nëse me të vërtetë funksionon siç duhet. Facebook dëshiron që ne të jemi në rrjetin social për aq kohë sa të jetë e mundur për të bërë thashetheme rreth zakoneve tona, çfarë themi, çfarë komentojmë, çfarë na pëlqen. Dhe kështu që ne mund ta bëjmë atë pa u shqetësuar për shkallën tonë të të dhënave, ai ka shtuar një funksion të ri të quajtur Wifi, një funksion i ri që Do të vendosë në hartë të gjitha institucionet që ofrojnë shërbimin e Internetit Wi-Fi për klientët e tyre.

Për të hyrë në funksionin e ri duhet të shkojmë te cilësimet e aplikacionit dhe të klikojmë në Kërko opsionin Wifi. Në atë moment, nëse nuk e bëjmë tashmë, aplikacioni do të na detyrojë të aktivizojmë vendndodhjen Gjithmonë, jo vetëm kur aplikacioni ekzekutohet ashtu siç kanë vendosur shumë përdorues për të kontrolluar konsumin e baterisë.

Që lokalizimi të aktivizohet gjithmonë nuk ka kuptim për këtë funksion, por Përpjekja e mbledhjes së taksave të Facebook me të dhënat tona i kalon kufijtë e caktuar, dhe ky është një prej tyre, pasi që udhëtimin që bëjmë çdo ditë mund ta dini, nëse shkojmë në Menganito për të blerë bukë, nëse do të pimë një kafe me Fulanito.

Shtë e qartë se nëse doni të informoheni në çdo kohë për pikat Wi-Fi pranë situatës tuaj, ky opsion është shumë i mirë, por edhe në dyqanet e ndryshme të aplikacioneve ne mund të gjejmë aplikacione që na lejojnë të marrim këtë informacion pa pasur nevojë të kulloni një pjesë të madhe të baterisë nga dita në ditë vetëm për ta përdorur atë një herë në javë ose dy.
Ky opsion mund të ishte zbatuar shumë kohë më parë, pasi ju duhet të shtoni vetëm një filtër për të treguar se cilat faqe në uebfaqe ofrojnë falas Wi-Fi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.