Aplikacioni Google tani ndan kartat e informacionit në 2 skeda

Google

Një azhurnim që po merret tani, ndani informacionin e kartës informative të aplikacionit Google në dy seksione ose skeda të ndara. Njëra është e dedikuar për lajmet dhe një tjetër për një seksion "të afërt" që detajon të gjitha informacionet në lidhje me oraret, përkujtesat, paketat dhe më shumë.

Kjo ndarje e informacionit është parë më parë nga disa përdorues të cilët mund të gjenin dy skeda për një lloj tjetër të furnizimit për javë të tëra tani. Tani është kur po fillon të shpaloset nga ana e serverit, kështu që nuk ka nevojë të përdorni një APK.

Ndërsa në skedën e lajmeve ne marrim të gjitha ato që lidhen me kërkimet që kemi bërë nga gazeta të ndryshme ose blog dixhital, tjetri, shfaqjet "e afërta" të gjitha ato karta nga Gmail, Calendar dhe burime të tjera.

Google

Ende ekziston mundësia për të rregulloje burimet e lajmeve Dhe është vetë Google që thotë se sa më shumë që përdorni burimin e lajmeve, aq më shumë do të përshtatet me shijet dhe kërkimet tuaja në një mënyrë më të rëndësishme. Ne supozojmë se këtu është «Mësimi Makiner» për të cilin kemi folur shumë herë në javët e kaluara dhe mbi të cilin Google po vë fokusin.

kjo ndarja e informacionit Kjo sepse gjithnjë e më shumë karta po shfaqen në aplikacionin Google, kështu që ekziston një nevojë më e madhe për të menaxhuar dhe organizuar burimin në dy skeda. Mund t’i gjeni në pjesën e poshtme, në mënyrë që me një shtypje të thjeshtë të shtypni njërën ose tjetrën.

Ky azhurnim shkaktuar nga ana e serverit, që do të thotë se aplikacioni nuk ka nevojë të azhurnohet. Kur e hap, tashmë kam dy skeda aktive siç sugjerohen nga imazhet e shpërndara këtu në Veglat Actualidad. Ju duhet të bëni të njëjtën gjë për të kontrolluar nëse tashmë keni informacionin që vjen nga Google i ndarë në skeda të dyfishta.

Google
Google
zhvilluesi: Google LLC
Çmimi: Free

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)