ASUS prezanton një libër të ri 13-, 14- dhe 15-inç ZenBook

Numerik i Asus ZenBook

 

ASUS është një nga firmat që është e pranishme në tregun aktual me produkte të shumta dhe në këtë rast firma sapo ka prezantuar ZenBook të ri me përkatësisht 13,14, 15 dhe XNUMX inç me një ekran NanoEdge që, në sajë të katër kornizave të saj ultra të hollë ata përfitojnë nga 95% e sipërfaqes.

Këto fletore të reja kanë një dizajn më të hollë, shtojnë funksionin NumberPad në touchpad që përmirëson produktivitetin dhe shtoni kamera IR 3D për ambiente me dritë të ulët. ZenBooks të rinj ofrojnë një dizajn të kujdesshëm dhe një përvojë vizuale spektakolare falë ekranit të tij të një gjenerate të re NanoEdge që përfiton prej 92% të sipërfaqes së përparme dhe zvogëlon ndjeshëm dimensionet e fletores.

Ekran Asus ZenBook

 

Pra, këto ekrane ofrojnë një përvojë vizuale mbresëlënëse që shtrihet nga buza në buzë dhe rrit ndjenjën e zhytjes kur jemi përpara pajisjeve. Në dispozicion deri në rezolucione 4K UHD, panelet e reja janë ideale për krijimin dhe shijimin e të gjitha llojeve të përmbajtjes në to. NumebrPad është për ata që nuk dinë një mjet revolucionar që promovon produktivitetin duke lejuar futni vlera numerike përmes një tastiere numerike të integruar në vetë panelin e prekjes gjë që padyshim përmirëson produktivitetin në punë. Nga ana tjetër, është e rëndësishme të theksohet se ZenBook i ri është i pajisur me një përzgjedhje të përbërësve që përfshijnë procesorë Intel Core i7 të gjeneratës së 8-të dhe bërthamat quad, deri në grafikë NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q, 16 GB RAM , Njësitë PCIe SSD dhe Wi-Fi me shpejtësi Gigabit.

Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të theksohet se ekipet e reja shtojnë disa bateri me kapacitet të lartë që nuk do të zhgënjej për përdoruesin, pa marrë parasysh sa e gjatë dhe e kërkuar ditën e punës, është se në rastin e ZenBook 13 ai ofron deri në 14 orë autonomi, ZenBook 14 deri në 13 orë dhe ZenBook 15 deri në 17 orë siç tregohet nga prodhuesi. Për më tepër, seria e re ZenBook përfshin një portë USB Type-C (USB-C) me specifikim USB 3.1 Gen. 2 që transmeton të dhëna me shpejtësi deri në 10 Gbps. Modelet e reja gjithashtu përfshijnë porta USB Type A (deri në 5 ose 10 Gbps) dhe / ose USB 2.0, si dhe lexues të kartave HDMI dhe micro-SD ose SD për të lidhur pajisjet e tua periferike.

libër asus zen

Këto janë tabelat me specifikimet kryesore nga këto ASUS të reja:

SPECIFIKIMET

ASUS ZenBook 13 (UX333FN)

Processor Intel® Bërthamë i7-8565U

Intel® Bërthamë i5-8265U

Ekran 13,3 ″, FHD (1920 x 1080) NanoEdge

Këndet e shikimit 178 °

72% NTSC

Katër korniza ultra të hollë, deri në 95% raport ekran-shasi

Sistemi operativo Windows 10 Faqja kryesore
Grafikë NVIDIA® GeForce® MX150, 2GB GDDR5 VRAM

Intel® UHD 620

Kujtim 8GB 2133MHz LPDDR3
Ruajtje PCIe SSD® 3.0 x4 1TB ose 2 PCIe SSD® 3.0 512 GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Klasa me bandë të dyfishtë 802.11ac gigabit

Bluetooth® 5.0

kamera IR 3D HD
ndërfaqe USB 3.1 Gen. 2 Type-C

USB tip A (deri në 10 Gbps)

USB 2.0

HDMI

Mikro SD

Audio e kombinuar

Touchpad Dizajn unik i NumberPad
Audio Harman Kardon Sistem i Zërit Stereo i Çertifikuar ASUS SonicMaster

Mikrofoni i vargut me mbështetjen e Cortana dhe Alexa10

bateri 50 Wh, polimer litiumi me 3 qeliza

Deri në 14 orë autonomi

përshtatës

aktual

65 W, lidhës: ø4 (mm)

(Dalja: 19 V DC, 65 W)

(Hyrja: 100-240 V AC, 50/60 Hz universale)

përmasat 30,2 18,9 cm x cm x cm 1,69
peshë Ekran kundër shkëlqimit të dritës: 1,09 kg

Ekran standard: 1,19 kg

 

ASUS ZenBook 14 (UX433FN)
Processor Intel® Bërthamë i7-8565U

Intel® Bërthamë i5-8265U

Ekran 14 ″ FHD (1920 x 1080) NanoEdge

Këndet e shikimit 178 °

72% NTSC

Katër korniza ultra të hollë, deri në 92% raport ekran-shasi

Sistemi operativo Windows 10 Faqja kryesore
Grafikë NVIDIA® GeForce® MX150, 2GB GDDR5 VRAM

Intel® UHD 620

Kujtim 8GB / 16 GB 2133MHz LPDDR3
Ruajtje PCIe SSD® 3.0 x4 1TB ose 2 PCIe SSD® 3.0 512 GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Klasa me bandë të dyfishtë 802.11ac gigabit

Bluetooth® 5.0

kamera IR 3D HD
ndërfaqe USB 3.1 Gen. 2 Type-C

USB tip A (deri në 10 Gbps)

USB 2.0

HDMI

Mikro SD

Audio e kombinuar

Touchpad Dizajn unik i NumberPad
Audio Harman Kardon Sistem i Zërit Stereo i Çertifikuar ASUS SonicMaster

Mikrofoni i vargut me mbështetjen e Cortana dhe Alexa10

bateri 50 Wh 3-qelizor, polimer litium

Deri në 13 orë autonomi

përshtatës

aktual

65 W, lidhës: ø4 (mm)

(Dalja: 19 V DC, 65 W)

(Hyrja: 100-240 V AC, 50/60 Hz universale)

përmasat 31,9 19,9 cm x cm x cm 1,59
peshë Ekran kundër shkëlqimit të dritës: 1,09 kg

Ekran standard: 1,19 kg

 

ASUS ZenBook 15 (UX533FD)
Processor Intel® Bërthamë i7-8565U
Ekran 15.6 ″, 4K UHD (3820 x 2160) NanoEdge

15.6 ”, FHD (1920 x 1080) NanoEdge

Këndet e shikimit 178 °

72% NTSC

Katër korniza ultra të hollë, deri në 92% raport ekran-shasi

Sistemi operativo Windows 10 Faqja kryesore
Grafikë NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Max-Q, 2GB / 4GB GDDR5 VRAM

Intel® UHD 620

Kujtim 16GB 2400MHz DDR4
Ruajtje PCIe SSD® 3.0 x4 1TB ose 2 PCIe SSD® 3.0 x2 512GB / 256 GB
Conectividad Wi-Fi: Klasa me bandë të dyfishtë 802.11ac gigabit

Bluetooth® 5.0

kamera IR 3D HD
ndërfaqe USB 3.1 Gen. 2 Type-C (mbështet ekranet)

USB tip A (Deri në 10 Gbps)

USB tip A (Deri në 5 Gbps)

HDMI

Lexuesi i kartave SD

Audio e kombinuar

Audio Harman Kardon Sistem i Zërit Stereo i Çertifikuar ASUS SonicMaster

Mikrofoni i vargut me mbështetjen e Cortana dhe Alexa10

bateri 73 Wh 4-qelizor, polimer litium

Deri në 17 orë autonomi

përshtatës

aktual

90 W, lidhës: ø4 (mm)

(Dalja: 19 V DC, 65 W)

(Hyrja: 100-240 V AC, 50/60 Hz universale)

përmasat 35,4 22 cm x cm x cm 1,79
peshë Ekran kundër shkëlqimit të dritës: 1,59 kg

Ekran standard: 1,69 kg

Dhe kështu çmimi dhe disponueshmëria nga këto modele të reja:

  • ZenBook 13 (UX333): Duke filluar nga 1.199 euro me disponueshmëri të menjëhershme
  • ZenBook 14 (UX433): Duke filluar nga 1.349 euro me disponueshmëri të menjëhershme
  • ZenBook 15 (UX533): Duke filluar nga 1.449 euro me disponueshmëri të menjëhershme

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.