Ne testuam UE Wonderboom të ri 2. Më të fortë, më të fuqishëm dhe me mënyrën e re të Rritjes së Jashtme

Budi i mrekullisë 2

Nëse ka një firmë të altoparlantëve që është e përgatitur të luftojë në mjedise "armiqësore" siç janë malet ose plazhi tani që po vjen moti i mirë, kjo është padyshim Wonderboom. Në këtë rast, firma paraqet modelin e saj të ri Wonderboom, Wonderboom 2.

Siç mund ta lexoni në titull, Wonderboom 2 i ri na ofron rezistencë më të madhe ndaj goditjeve, ujit dhe pluhurit, është gjithashtu disi më i fuqishëm se modeli i mëparshëm dhe shton një mënyrë të re me të cilën tingulli përmirësohet në momentet që ne gjejmë larg nga shtëpia dhe ne e mbajmë atë me vete, kjo është ajo për të cilën është krijuar altoparlant i ri, i vogël dhe i fuqishëm nga nënshkrimi Ultimate Ears.

Blini këtu Wonderboom tuaj 2 në ngjyrën që dëshironi

Përmirësimet estetike krahasuar me modelin e mëparshëm

Në këtë rast mund të themi se të dy altoparlantët, Wonderboom dhe Wonderboom 2 janë mjaft të ngjashëm për sa i përket dizajnit dhe butonave karakteristikë për të ngritur ose ulur volumin. Por në këtë version të dytë kompania vë theks të veçantë rrisin pëlhurën e jashtme të altoparlantëve që i bëjnë ata më rezistentë dhe i jep një stil paksa të ndryshëm Wonderboom 2 kur ta kemi pranë modelit të mëparshëm.

Një ndryshim tjetër që vërejmë në shikim të parë është padyshim kaseta me të cilën ky altoparlant mund të varet kudo. Në këtë Wonderboom 2 të ri kanë zmadhuar dhe ndryshuar modelin e litarit për një elastik në të cilën shfaqet logoja e nënshkrimit. E gjithë kjo e bën transportin shumë më të mirë në këtë model dhe gjithashtu më të sigurt. Fizikisht ato mund të duken të njëjta, por në të vërtetë janë modele me mjaft ndryshime dhe një tjetër prej tyre është butoni i poshtëm që aktivizon modalitetin e ri të Rritjes së Jashtme, për të cilin do të flasim tani.

Wonderboom Boost Outdoor

Cila është mënyra e rritjes së jashtme të këtij Wonderboom 2 të ri?

Ajo që me të vërtetë e bën të ndryshëm këtë Wonderboom 2 është kjo modaliteti i ri i Rritjes së Jashtme. Ky është një tipar i ri që i bën përdoruesit të kenë një përvojë më të mirë audio në çdo ambient të jashtëm pasi zëri bëhet më i qartë dhe disi më i fortë. E gjithë kjo rregullohet nga vetë altoparlanti, kështu që përdoruesi thjesht duhet të zgjedhë midis aktivizimit të kësaj mode apo jo.

Për të aktivizuar këtë Nxitje të Jashtme, ne thjesht duhet shtypni në fund të altoparlantit në butonin me një fotografi të një bredhi. Siç shpjegoi CEO i Ultimate Ears Charlotte Johs, ata kanë përmirësuar tingullin 360 ° ose më të qartë nga jashtë dhe përvoja stereo tani është reale:

? Ne kemi marrë muzikë në lëvizje edhe më tej, me veçori të reja audio që përshtaten me mjedisin e jashtëm dhe aftësinë për të përjetuar tingull të vërtetë stereo kur kombinohen dy altoparlantë Wonderboom 2 në të njëjtën kohë. Tani përdoruesi mund të marrë muzikë kudo dhe të shijojë tinguj më të pastër 360 ° në çdo gjendje gjatë gjithë ditës.?

Në mënyrë efektive tani Wonderboom 2 i ri mund të sinkronizohet dhe në të vërtetë të prodhojë tingull stereo kur kemi dy folës. Në këtë kuptim, të jesh në gjendje të shijosh cilësinë e zërit të dy altoparlantëve të sinkronizuar Wonderboom 2 është vërtet spektakolare, qoftë për përmbajtjen multimediale, qoftë për muzikën tonë të preferuar.

Wonderboom 2 kuti

Rezistent ndaj ujit, noton dhe i reziston gungave

Nuk mund të ishte ndryshe dhe kjo është për shkak se Wonderboom karakterizohet nga rezistenca e tyre e lartë ndaj goditjeve dhe janë perfekte për t'i çuar në plazh, male ose kudo pa shqetësime. Në prezantim u tha që testi më i mirë për çdo pajisje ishte t'ia linte një fëmije dhe me të vërtetë mund të themi se ato mbahen shumë mirë. Por tipari kryesor i këtyre Wonderboom 2 të reja është se ato janë rezistente ndaj ujit me një certifikim IP67, kështu që ata rezistojnë për gjysmë ore në ujë më pak se një metër në mënyrë të përsosur.

Dhe po, Wonderboom 2 i ri ka një lulëzim spektakolar kështu që mos u shqetësoni nëse bie në pishinë. Pra, ne nuk kemi më një justifikim për të çojini këta altoparlantë në plazh ose pishinë dhe shijoni muzikën tonë kudo.

Budi i mrekullisë 2

Cilësia e zërit të këtij altoparlanti të ri

Ne marrim atë që ka vërtet rëndësi dhe është cilësia e audios dhe fuqia e këtyre altoparlantëve të rinj. Mund të themi se në këtë kuptim Ultimate Ears është një nga kompanitë që e bën më mirë këtë punë duke shtuar energji në altoparlantët e tyre dhe Wonderboom 2 nuk do t'ju zhgënjejë në këtë drejtim. Fuqia e tij është vërtet mbresëlënëse për sa i vogël është ky altoparlant përsa i përket dimensioneve, dimensionet janë disi më të ngushta se në modelin e mëparshëm, por që nuk ndryshojnë në shikim të parë: 10,4 x 9,5 x 9,5 cm dhe 422 g

Zgjedhja e Çiftimi stereo dyfish lart U jep këtyre Wonderboom 2 një nivel tjetër dhe është se ato vijnë të pajisura me më shumë bas falë një frekuence më të ulët të ndërprerjes, kështu që cilësia e zërit që ata lëshojnë përmirësohet shumë dhe kur bashkoni dy është vërtet mbresëlënëse. Cilësia audio e këtyre altoparlantëve nuk mashtron dhe ne mund të jemi të sigurt kur e blejmë nëse duam të dëgjojmë muzikë cilësore.

Ultimate Ears po transformon mënyrën se si njerëzit e përjetojnë muzikën në grup, kudo që të jenë. Fillimisht, Ultimate Ears revolucionarizoi mënyrën në të cilën artistët bashkëveprojnë me publikun e tyre të koncertit për herë të parë duke rikrijuar monitorin në skenë, duke e kthyer atë në një kufje të personalizuar. Sot, Ultimate Ears, një markë Logitech International, vazhdon të sjellë muzikë në jetë.

Budi i mrekullisë 2

Përmirësimi i autonomisë në Wonderboom 2 të ri

Bateria e këtyre Wonderboom 2 të reja është në gjendje të mbajë në një vëllim mesatar për rreth 13 orë afërsisht sipas prodhuesit. Në rastin tonë ne nuk e kemi numëruar vërtet kohën që kaloi që kur kemi bërë karikimin e parë në maksimum, por ato 13 orë janë edhe më shumë nëse nuk kemi vazhdimisht volumin e altoparlantit përmes kulmit. Kjo dukshëm përmirëson modelin e mëparshëm që, megjithëse është e vërtetë që ai kishte një autonomi të mirë, modeli i ri e tejkalon atë.

Blej Wonderboom 2 të ri tani

Wonderboom 2 çmimi, ngjyrat dhe disponueshmëria

Çmimi i këtyre modeleve të reja Wonderboom 2 është shënuar në 99,99 euro kështu që çmimi i modelit të mëparshëm është i barabartë në kohën e lansimit të tij. Një altoparlant i lirë që është tashmë i disponueshëm për blerje në vendin tonë nga faqja e internetit Ultimate Ears.

Në lidhje me ngjyrat e disponueshme, modeli i ri i firmës ka pesë ngjyra në dispozicion: Hapësira e thellë e zezë (e zezë), akulli i grimcuar (gri), e kuqe radikale (e kuqe), blu bermuda (blu) dhe vetëm pjeshka (rozë) Ky i fundit do të jetë i disponueshëm për shitje nga fundi i korrikut, kështu që është i vetmi që është akoma në rezervë, pjesa tjetër mund të blihet.

Mendimi i redaktorit

Veshjet Ultimate Wonderboom 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
99,99
 • 100%

 • Veshjet Ultimate Wonderboom 2
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • tingull
  Redaktori: 95%
 • autonomi
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 95%

rekuizitë

 • Projektimi dhe prodhimi i materialeve
 • Cilësia dhe fuqia e zërit
 • Goditja dhe rezistenca ndaj ujit
 • Cilesia e cmimit

Contras

 • Nuk shton karikim pa tel si vëllai i tij i madh

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.