Bose QC35II tashmë kanë mbështetje për Alexa

Amazon Alexa

Disa muaj më parë, përsëri në shtator, Bose njoftoi se kufjet e saj pa tel QC35II do të kishin mbështetje për Google Assistant. Ishte i pari nga asistentët inteligjentë që goditi kufjet e kompanisë. Pothuajse një vit më vonë, përdoruesit tashmë kanë një mundësi të re. Sepse mbështetja për Alexa tashmë është prezantuar, ndihmësi i Amazon.

Në këtë mënyrë, përdoruesit që kanë këto kufje Bose do të jenë në gjendje të zgjedhin ndihmësin që ata mendojnë se është më i miri për ta. Këto janë dy opsionet më të njohura në treg, dhe Alexa që dominon tregun sot. Plus, ata kanë mbështetje Siri për vite me rradhë.

Për të marrë këtë mbështetje Alexa në kufje, përdoruesit duhet t'i sinkronizojë ato me aplikacionin Bose Connect. Gjithashtu, është e rëndësishme që ata të azhurnojnë softuerin. Në këtë mënyrë, do të shfaqet një opsion që do t'i lejojë ata të përdorin ndihmësin e Amazon, në seksionin për të parë opsionet.

Do të jetë gjithashtu e nevojshme që përdoruesi lidh kufjet e tyre me aplikacionin Alexa. Kur të gjithë procesi të ketë përfunduar, mund të klikoni në butonin e veprimit në kufje dhe t'i jepni komanda asistentit drejtpërdrejt. Operacioni është i njëjtë me atë të "Asistentit të Google".

Ne po shohim se si të pranishmit po fitojnë prani në treg. Pak nga pak më shumë produkte po vijnë, si kufjet Bose në këtë rast. Kështu që përdoruesit mund të përfitojnë shumë më tepër nga kjo dhe t'i përdorin ato në të gjitha llojet e situatave.

Përdoruesit me QC35II mund të përdorin ndihmësit kryesorë në kufje. Meqenëse ky model ka mbështetje për Siri, Google Assistant dhe tani Alexa është shtuar në listë. Dhënia e përdoruesit mundësia për të zgjedhur magjistarin që punon më mirë për ta. A përdorni ndonjë nga këta ndihmës inteligjentë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.