Brezi tjetër i 5-të Apple TV do të menaxhohet nga A10X dhe do të ketë 3 GB RAM

Nesër është një nga fjalët kryesore të Apple, jo vetëm nga ndjekësit e kompanisë, por edhe nga rivalët e saj më të mëdhenj, pasi që më në fund do të shohim iPhone X, iPhone me të cilin Apple feston 10 vitet e lansimit të modelit të parë. Por ne gjithashtu do të shohim Apple Watch me një lidhje LTE, edhe pse fillimisht nuk lejon të bëni thirrje. Por ne gjithashtu do të shohim një rinovim të AirPods, një rinovim atje modifikohet pozicioni i drejtuesit që tregon nivelin e ngarkesës dhe Apple TV, set-top box i kompanisë, me të cilën do të arrijë gjeneratën e 5-të.

Risi kryesore që ne e dimë për momentin dhe që është konfirmuar praktikisht nga gjenerata e 5-të Apple TV na tregon se si kjo pajisje do të jetë në përputhje me përmbajtjen në 4k HDR, një kufizim që ne e gjejmë në modelin e gjeneratës së mëparshme, një model që tashmë ishte një pjesë e asaj që deri më tani e kuptonim si Apple TV, pasi djemtë nga Cupertino lëshuan një sistem operativ, tvOS, një sistem operativ që rrjedh nga iOS dhe ku mund të instalojmë praktikisht çdo lojë të disponueshme si për iPhone ashtu edhe për iPad.

Por, për të menaxhuar këtë përmbajtje, procesori Apple TV gjithashtu duhet të azhurnohet. Modeli i gjeneratës së 4-të, i cili aktualisht është në treg, menaxhohet nga A8 dhe 2 GB RAM. Thashethemet e reja sugjerojnë që gjenerata e 5-të Apple TV do të menaxhohet nga A10X, i njëjti procesor që mund të gjejmë aktualisht në iPad Pro të Apple, përveç 3 GB RAM.

Rritja e kujtesës motivohet nga bandwidth dhe memorien e nevojshme për të mundur të riprodhoni përmes përmbajtjes streaming në 4k. Azhurnimi i procesorit pasqyron se si Apple dëshiron që Apple TV të bëhet gjithashtu një platformë e lojërave video, lojëra video që do të lejojë të ofrojë grafikë 3D, siç është rasti me Nintendo Switch, sepse logjikisht ai nuk mund të afrohet, madje as afër performancës dhe cilësisë së ofruar nga PlayStation 4 dhe Xbox One.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.