Durcal, një orë locator me GPS për fëmijë dhe të rritur

Telekomunikacioni dhe mundësitë që na ofrohen për të lokalizuar të rriturit dhe fëmijët tani janë shumë më të përballueshme dhe më të aksesueshme. Opsioni i fundit që ka ardhur në tabelën e analizës është nga një firmë e re e quajtur durcal dhe ne do ta analizojmë për të parë nëse vërtet ofron aftësi novatore në këtë sektor.

Ne analizojmë karakteristikat dhe funksionalitetet e tij për të ditur se ku ndodhen të vegjlit tuaj në çdo kohë dhe, sigurisht, edhe të moshuarit tuaj.

Materialet dhe dizajni

Një orë e thjeshtë dhe efektive. Ka një panel të vogël por është mjaftueshëm i dukshëm, në të kemi informacione bazë si bateria, hapat e ndërmarrë, data dhe mbulimi i celularit. Pak përshtatje në këtë aspekt.

Byzylyku ​​është shumë i lehtë, i integruar në një trup silikoni, Dy kunjat e karikimit dhe sensori i oksigjenit në gjak dhe i pulsit mbeten në pjesën e poshtme të tij. Këta të dy janë sensorët e vetëm që ka pajisja në nivelin e aftësive, përveç pjesës tjetër të karakteristikave teknike për të cilat do të flasim më poshtë.

Karakteristikat dhe funksionalitetet

Në nivelin e projektimit dhe prodhimit, ora kërkon thjeshtësi, minimalizëm dhe rezistencë, pa asnjë pretendim. Ekrani nuk është me prekje, për të lundruar nëpër opsionet do të shtypim butonin qendror, me një zemër të kuqe si tregues. Nëpërmjet tij mund të shohim rrahjet e zemrës, oksigjenin e gjakut, mesazhet dhe në fund të fikim orën.

Ora ka mikrofon, altoparlant dhe mbulim celular, siç kemi thënë, ka përfshirë kartën tuaj nanoSIM. Për ta thënë duhet të heqim dy vida të vogla me një kaçavidë të përfshirë. Nga ana e saj, ajo gjithashtu ka një paralajmërim inteligjent për rënien, ora do ta zbulojë atë automatikisht dhe do të dërgojë një alarm në aplikacionin Durcal.

Tani është koha për të folur për aplikacionin. Është gjëja e parë që duhet ta shkarkojmë plotësisht Falas si për Android ashtu edhe për iOS dhe na lejon të lokalizojmë orën, të menaxhojmë disa parametra, ta sinkronizojmë dhe, natyrisht, të marrim sinjalizimet e lartpërmendura.

Procesi i koha është e thjeshtë:

 1. Ne shkarkojmë aplikacionin dhe krijojmë një llogari me telefonin tonë
 2. E ndezim orën pasi kemi futur nanoSIM
 3. Ne skanojmë barkodin me IMEI
 4. Ora dhe aplikacioni do të sinkronizohen automatikisht

E vërteta është se sistemi i sinkronizimit është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe kjo vlerësohet. Sidoqoftë, nuk duhet të harrojmë se për këtë do të duhet të prezantojmë një kartë që përfshihet, dhe sigurisht kontraktoni planin Movistar Prosegur Alarmas:

 • Pagesë mujore me qëndrim dymbëdhjetë mujor prej 19 €/muaj
 • Pagesa vjetore prej 190€

Duhet të kemi parasysh që nëse anulojmë shërbimin para vitit, duhet të paguajmë pagesat mujore të mbetura deri në dymbëdhjetë muaj. Po vërtet, të gjitha këto plane përfshijnë orën plotësisht pa pagesë.

Mendimi i redaktorit

Shkurtimisht, ky sistem pagese abonimi do të na lejojë të kemi "të kontrolluar" fëmijët, të rriturit dhe vartësit tanë. Duke shtypur për 3 sekonda butonin e vetëm që ka, Ne kemi mundur të verifikojmë se si në pak sekonda kontaktojnë specialistët e Movistar Prosegur Alarmas për të siguruar statusin e përdoruesit dhe ndërhyjnë nëse është e nevojshme, përveç:

 • Merr sinjalizime në aplikacionin Durcal për çdo lloj rënieje
 • Analizoni shenjat vitale të përdoruesit të orës
 • Matni hapat dhe kontrolloni rrugët e bëra nga GPS
 • Njoftimet e mbërritjes dhe nisjes në vendet e zakonshme
 • Vendndodhja e menjëhershme me GPS
 • Autonomi rreth 15 ditë

Është padyshim një alternativë për të fituar qetësinë shpirtërore, sigurisht me një kosto, por jep pikërisht atë që premton për sa i përket performancës dhe aftësive, pa asnjë pretendim përtej asaj që jepet në katalog. Mund ta blini direkt përmes faqes së saj të internetit ose duke telefonuar në 900 900 916 dhe kontraktoni planin që ju kënaq më shumë, do ta merrni brenda 48 orëve nga kontraktimi.

durcal
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
190
 • 80%

 • durcal
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 27 Mars 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Koste
  Redaktori: 60%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • sinkronizimi i lehtë
 • Saktësia GPS
 • monitorimi

Contras

 • Nuk ka personalizim
 • pagesa e abonimit
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)