Fujifilm Instax Share SP-3, printeri i krijuar për Instagram

Moreshtë më se e mundshme që shumë prej jush nuk kanë një printer në shtëpi, pasi që të printoni një ose dy fotografi që ia vlen vërtet, përfundoni duke vizituar studion fotografike ose dyqan kopjimi që keni pasur më afër shtëpisë tuaj, sepse boja nga printeri juaj është tharë nga përdorimi i vogël që i japim. Në më shumë se një rast, me siguri ju keni qëndruar me duan të shtypin më shumë se një foto që të ka tërhequr vëmendjen.

Nëse duam të shtypim ato fotografi që kapim, Fujifilm ka lansuar një printer i ri portabël i krijuar për përdoruesit e smartphone-ve, përdoruesit të cilët nuk duan të komplikojnë jetën e tyre kur shtypin foto. Sigurisht, formati që na ofron ky printer është katror, ​​një format që është bërë shumë i njohur falë Instagram-it.

Formati katror është një format absolutisht i pavlefshëm në fotografi, ku mund të përdorim rregullin e të tretave për ta vendosur objektin në fotografi në pozicionin e duhur. Përveç kësaj, kjo na lejon të portretizojmë peizazhe ose ngjarje, vetëm inos na lejon të përqendrohemi në një objekt në fjalë. Duke lënë mënjanë programin null për adhuruesit e fotografisë, Fujifilm ka lansuar printerin portabël Instax Share SP-3, një printer që na lejon të shtypim fotografi direkt nga smartphone-i ynë në formatin 1: 1.

Ky, sinqerisht besoj, është gabimi i parë i Fujifilm drejtojeni këtë pajisje vetëm te përdoruesit e Instagram-it, kështu që unë dyshoj se shitjet do të jenë po aq të dobëta si pjesa tjetër e printerëve portabël, megjithëse ky model mund të thyejë rekorde në këtë drejtim, por negativ.

Përmes aplikacionit My Template, një aplikacion që synon redaktimin e fotove para se t’i shtypni ato, ne mund të shtojmë tekste në foto ose të krijojmë kolazhe për ta bërë rezultatin shumë më argëtues. Fotografi të shtypura Ata na ofrojnë një rezolucion 800 × 800 me 318 dpi. Softueri gjithashtu do të kujdeset për zgjedhjen e ndriçimit optimal për ne në mënyrë që fotot të na ofrojnë rezultatet më të mira pasi t'i kemi shtypur, një proces që na merr vetëm 13 sekonda.

Për momentin, çmimi nuk është publikuar, por ky nuk do të jetë problemi kryesor. Problemi do të vijë me llojin specifik të letrës për të qenë në gjendje të shtypni, një letër që me siguri nuk do të jetë aspak ekonomike. Bateria që menaxhon këtë printer na lejon të shtypim deri në 160 foto para se ta rimbushim. Ky printer lidhet përmes Wifi me pajisjet tona dhe ardhja e tij në treg është planifikuar për në mes të nëntorit, më 17 për të qenë më të saktë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Celso Rodriguez dijo

    Të thuash që formati katror në fotografi është aspak i padobishëm, do të thotë të jesh shumë i guximshëm, të jesh i matur.