8 GB Galaxy S128 do të kushtojë 943 dollarë

Samsung

El Samsung Galaxy S8 Ai nuk do të paraqitet në Kongresin Botëror të Lëvizjes siç prisnim të gjithë ose pothuajse të gjithë, por kjo nuk do të thotë që thashethemet dhe rrjedhjet janë ulur. Dhe është që në orët e fundit ne kemi vazhduar të dimë informacione rreth asaj që me siguri do të jetë një nga telefonët inteligjentë më të shitur të vitit 2017 dhe ndër të tjera ne tashmë kemi njohur çmimin me të cilin do të dalë në treg, po Ai aziatik.

Siç është njoftuar, çmimi i Galaxy S8 do të jetë 943 dollarë për versionin e tij me 128 GB hapësirë ​​të brendshme. Sigurisht, ky çmim do të ishte ai me të cilin do të arrinte në tregun aziatik dhe në lidhje me monedhën e tij (ne kemi bërë vetë konvertimin në dollarë), kështu që mund të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme.

Sa për versioni 64 GB i hapësirës ruajtëse, çmimi i tij do të ishte rreth 885 $, me shumë pak diferencë midis dy pajisjeve, që me siguri do të thotë që shumica e përdoruesve zgjedhin versionin 128 GB. Diferenca në çmim është vetëm 58 dollarë, diçka që të paktën dhe për momentin tingëllon paksa e çuditshme.

Kujtojmë që Samsung Galaxy S8 i ri, sipas thashethemeve dhe rrjedhjeve, do të arrijë në tregun aziatik në një variant të veçantë me 6 GB RAM dhe 64 ose 128 GB që për momentin nuk është konfirmuar nëse do të shohim Evropën dhe vendet e tjera përreth botë.

Për momentin këto çmime të Galaxy S8 na shërbejnë që të kemi si referencë dhe të marrim idenë se nuk do të përballemi me terminale pikërisht të lira dhe se ato mund të jenë në lartësinë e iPhone të ri. Ishte diçka që e prisnim, por të gjithë jemi gjithnjë me shpresë se mund të blejmë anije të reja me çmime të volitshme.

Çfarë mendoni për çmimet e rrjedhura të Samsung Galaxy S8 të ri?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.