Brezi i ri i aplikacionit IKEA Place është tani në dispozicion

Aplikacioni IKEA Place

IKEA Place është një aplikacion që u krijua në vitin 2017, duke lejuar njerëzit të vendosin modele në shkallë të plotë të produkteve të IKEA në shtëpitë e tyre. Një aplikacion që ka qenë shumë popullor dhe që kompania po azhurnon tani. Azhurnimi shton funksione të reja në të cilën ato ndërthurin inteligjencën artificiale dhe realitetin e shtuar. Përveç kësaj, është gjithashtu e mundur të merrni këshilla për mobilimin e një shtëpie bazuar në kombinimin e të dhënave, kontekstit dhe sjelljeve.

Prandaj IKEA Place paraqet ndryshime të rëndësishme në aplikacion, të cilat rrisin mundësitë e përdorimit për të gjitha llojet e përdoruesve. Dekorimi i shtëpisë tuaj do të jetë i mundur, si më parë, por me funksione të reja që ofrojnë më shumë ide dhe rrisin mundësitë e këtij aplikacioni.

IKEA Place prezanton idetë e dizajnit të brendshëm për të frymëzuar përdoruesit, ose i ndihmoni ata të zgjidhin dyshimet me mobiljet e tyre, ndër të tjera. Aplikimi ju lejon të përcaktoni zonat që dëshironi të ofroni dhe do t'ju japë rekomandime të personalizuara bazuar në preferencat tuaja dhe njohuritë e firmës për mobiljet. Me vetëm disa prekje mundeni mobiloni një dhomë të tërë. Ju gjithashtu mund të përdorni kamerën e pajisjes tuaj për t'u përqëndruar në çdo mobilje kudo dhe menjëherë zbuloni produktin IKEA që përputhet më shumë me të.

Aplikacioni IKEA Place

Në këtë mënyrë, firma kërkon të frymëzojë njerëzit me një kombinim të teknologjisë dhe njohurive. se si njerëzit e jetojnë jetën e tyre. Një mënyrë e thjeshtë për të pasur qasje në frymëzim në çdo kohë, dhe kështu të jeni në gjendje të rindërtoni shtëpinë tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme me këtë version të ri.

Falë këtyre funksioneve, unëKEA Place do të vazhdojë të ofrojë mënyra të reja për të jetuar përvojën e IKEA. Teknologjia është vetëm një pjesë e kësaj historie, siç thonë ata nga kompania. Që në sajë të saj ata mund të bëjnë Njohuritë e mobiljeve IKEA janë më të arritshme. Si dhe ndihmon për ta bërë më të lehtë përdorimin.

Përditësimi i IKEA Place është lansuar tashmë për pajisjet iOS, iPhone dhe iPad. Në rastin e telefonave Android, do të duhet të prisni pak më shumë, azhurnimi tashmë është duke u zhvilluar. Por për momentin nuk kemi data.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.