Google fillon PhotoScan për të skanuar fotot përmes fotografisë kompjuterike

Të mësuarit makinerik i marrë në fotografi është i aftë krijoni rezultate thjesht spektakolare për të shtuar mbiemrin "llogaritëse". Kjo teknikë ose teknologji i lejon Google-it të rekomandoni listat e luajtjes në Muzikën Luaj ose zhvilloni mënyra të reja për të përmirësuar fotot me rezolucion të ulët.

Një shembull tjetër se sa larg mund të shkojë mësimi makinerik është aftësia e aplikacionit të ri të Google të quajtur PhotoScan për të skanuar fotot. Ndërsa mund të duket si thjesht një aplikacion tjetër për skanimin e fotove, PhotoScan përdor fotografinë llogaritëse për rezultate thjesht të mahnitshme.

Aplikacioni i ri i Google PhotoScan do të shndërrojë fotot tuaja të vjetra të shtypura në dixhitale me fuqinë e fotografisë llogaritëse. Ky aplikacion përdor kamerën e pajisjes suaj për të skanuar foto fizike, por siç thashë, nuk është thjesht skanimi i një imazhi, por PhotoScan do të kujdeset që të bëjë një kapje të parë me blicin të aktivizuar, kështu që duhet të merrni edhe katër shkoni duke e vendosur kamerën në katër pikat e treguara nga aplikacioni.

PhotoScan

Pasi të jetë bërë kjo, aplikacioni do të jetë përgjegjës për përpunimin e tij për të lënë një finale do të jetë identike me imazhin që keni skanuar. Rezultati përfundimtar nuk do të jetë gjithnjë rezultati i dëshiruar, pasi varet nëse i keni bërë të gjitha hapat në mënyrë korrekte, por për tre fotografitë që kam mundur të skanoj, vetëm një më është dashur ta përsëris procesin derisa të marr një skanim i duhur.

Aplikacioni lejon që, pasi të keni përfunduar procesin, mundeni rregulloni skajet të fotografisë së përpunuar për t'iu përshtatur më mirë. Dhe këtu qëndron aplikacioni, pasi nuk ka cilësime dhe ju keni vetëm mundësinë e hyrjes në një seksion ku jepen një seri këshillash në mënyrë që skanimi të arrihet në një mënyrë më të mirë.

Një aplikacion i shkëlqyeshëm që përdor fotografinë llogaritëse për t'ju treguar se jemi në hapat e parë të të mësuarit makinerik, ato algoritme magjike dhe shumë më tepër që mbetet për t'u parë.

FotoScan nga Google Photos
FotoScan nga Google Photos
zhvilluesi: Google LLC
Çmimi: Free

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)