HBO Spain tashmë ka një aplikacion për Smart TV, por jo për të gjithë

Ardhja e HBO në Spanjë ishte paksa me gunga dhe ndoshta rezultat i nxitimit. Edhe pse është e vërtetë që u ofron të gjithë përdoruesve të platformës së saj mundësinë e të qenit në gjendje të shijojnë të gjithë përmbajtjen e saj përmes ekosistemeve të ndryshme mobile, nuk kishte asnjë aplikim për TV Smart, i cili i detyroi përdoruesit të lidhnin pajisjet e tyre me televizionin në mënyra të ndryshme nëse ata dëshironin të shijonin përmbajtjen e HBO në ekranin e madh në shtëpi. Por duket se pritja ka mbaruar, pasi firma e transmetimit sapo ka bërë nisni një aplikacion të dedikuar për TV inteligjent, por vetëm për modelet Samsung.

Ndërsa është e vërtetë që Samsung është mbreti në shitjet e këtij lloji të pajisjeve, LG, rivali i saj më i madh, gjithashtu ka një pjesë të konsiderueshme të tregut në këtë segment, por nuk ka një aplikacion vendas për të shijuar, ndër të tjera, lojën e Thrones në një mënyrë të madhe. Sipas HBO, ky aplikacion është i pajtueshëm me të gjithë TV Smart Samsung të prodhuar që nga viti 2012 deri në mënyrë logjike këto ditë. Për të qenë në gjendje ta përdorim atë, duhet vetëm të azhurnojmë programin televiziv në mënyrë që ai të shfaqet në formën e një aplikacioni.

Për momentin duket se planet për të lëshuar një aplikacion për LG nuk janë parashikuar ose të paktën kompania nuk ka njoftuar asgjë në lidhje me të. Nuk ka gjithashtu asnjë lajm në lidhje me fillimin e një aplikacioni për Sony dhe Microsoft consoles. Në këtë kohë vetëm përdoruesit e Apple TV, Vodafone TV, iOS dhe Android Ata kanë një aplikacion vendas për të qenë në gjendje të shijojnë shërbimin direkt në pajisjet e tyre.

Atëherë ata do të thonë se nëse Netflix ka një pozitë dominuese, se nëse monopolizon tregun, se nëse kjo, ajo nëse tjetri ... Netflix si Spotify ofron aplikacione për të shijuar përmbajtjen e tyre përmes transmetimit në çdo platformë që ju mund ta imagjinoni dhe që, padyshim, ka mundësinë për ta bërë atë. Nëse filloni një shërbim të këtij lloji dhe dëshironi që ai të bëhet i popullarizuar, duhet të keni parasysh se nëse nuk ofroni mjetet, ai është shumë i komplikuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendit Antonio Morales dijo

  Epo, pak nga pak do të shfaqet në televizionet e tjera inteligjente. Tani për tani duhet të pranojmë atë që ekziston.

 2.   kuachan dijo

  Duket e pabesueshme që një shërbim i një madhësie të tillë nuk është i aftë të fillojë me të gjitha detyrat e bëra. Nuk ka asnjë mënyrë për të parë diçka pa lidhur një pajisje (jo ps4) me televizorin

  Përmbajtja është tërheqëse, por si përdorues i LG TV dhe PS4 e kam të vështirë të besoj se duhet të kthehem në vitin 2000 dhe duhet ta lidh kompjuterin me kabllo me televizorin për të parë një seri ose film HBO.

  Jam në muajin e provës dhe sigurisht që do ta anuloj sa më shpejt që të mbarojë. Unë nuk kam parë absolutisht asgjë, sepse nuk është koha për tu lidhur dhe lidhur kompjuterat. Kjo është e kaluara.

 3.   Fran dijo

  Përshëndetje, mund të më tregoni se si ta shkarkoj Spotify në televizionin tim të ri LG me WEBOS 3.5? Siç tregohet në lajme, ai thotë se është në dispozicion si Netflix, por nuk mund ta gjej.
  Ju faleminderit.