Huawei FreeBuds Pro 3, rinovimi i një suksesi

Huawei vazhdon të bëjë baste shumë për teknologjinë e lartë dhe një nga produktet e saj yje janë kufjet, duke qenë një nga të paktat kompani që në analizat tona ka arritur të konkurrojë me Apple në cilësi, dizajn dhe funksionalitet. FreeBuds 3 Pro i ri është lançuar së fundmi dhe ne do t'ju tregojmë se çfarë menduam për përvojën e provimit të tyre.

Këto kufje janë të afta të ofrojnë tinguj me besnikëri të lartë, në një dizajn shumë kompakt dhe pa humbur nga sytë e rëndësishme, kënaqësinë në përdorimin e përditshëm të këtyre pajisjeve. Zbuloni ato me ne, a janë ata revolucioni i vërtetë për kufjet TWS?

Dizajni: Garda e vjetër e Huawei

Në këtë kuptim, Huawei e ka mbajtur linjën e tij të dizajnit mjaft të qëndrueshme, duke ofruar një produkt të dallueshëm, pak përçarës, dhe më e rëndësishmja, me një cilësi ndërtimi që mund ta përkufizojmë si prim.

Ata ruajnë përmasat dhe dizajnin sa më shumë që të jetë e mundur, megjithatë, këto kufje janë tani 5% më i lehtë se versioni i mëparshëm, duke ofruar gjithsej 5,8 gram për secilin. Nuk kemi ndryshime të dukshme në kasën, e cila ende ruan butonin e sinkronizimit në anë.

Pa pagesë Buds Pro

Në këtë kuptim, rasti perceptohet të jetë cilësor, magnetizimi dhe komoditeti i përdorimit të tij është i shkëlqyer.

Mund t'i blejmë me ngjyra e bardhë (Ceramic White), gri e errët (Silver Frost) dhe në një ngjyrë të re jeshile. Huawei thotë se ka ridizajnuar si menteshën, ashtu edhe materialet dhe bojërat që i mbulojnë ato, duke premtuar 32% më shumë rezistencë se modelet e mëparshme. Nuk kemi vërejtur shumë mikrogërvishtje (gërvishtje) në kasë dhe kufje, siç ishte në versionet e mëparshme, megjithëse kjo mbetet për t'u parë në përdorim disi më të zgjeruar.

Eshtë e panevojshme të thuhet, ata kanë Rezistenca ndaj ujit ndaj spërkatjes (IP54), kështu që mund t'i përdorni për sport, pasi nuk do të dëmtohen nga djersa apo shiu i lehtë.

Arkitektura e zërit

Këto FreeBuds Pro 3 vijnë të pajisura me drejtues të dyfishtë ultra-dëgjues, ata do t'ju tingëllojnë si kinezisht, kurrë më mirë të thuhet, dhe po ashtu edhe unë. Realiteti është se ato përbëhen nga një njësi e fuqishme spirale dinamike me katër magnet për të dhënë forcë të mjaftueshme zëri, po aq Njësia e saj mikroplanare e trefishtë lejon që devijimet të kontrollohen pa problem.

Rezultati është frekuenca e ulët deri në 14 Hz, ndërsa frekuenca e lartë shkon deri në 48 kHz.

Pa pagesë Buds Pro

Kufjet vendosin një matricë Halbach brenda drejtuesit të dyfishtë të lartpërmendur, të gjitha me synimin për ta bërë trefishin më të qartë. Në teori, çdo pikë frekuence do të ketë tensionin e vet, pa zvarritje dhe duke na lejuar të dallojmë zërat dhe secilin nga instrumentet. Realiteti është pikërisht ai, ne po shohim kufjet më të mira të këtij lloji që kam mundur të provoj deri më tani.

Në këtë mënyrë, dheDëgjimi i versioneve HiFi të Queen, Artic Monkeys ose Robe është një kënaqësi e vërtetë, Edhe pse flasim për muzikë disi më komerciale, rezultati shkëlqen pak më pak, megjithëse të befason me fuqinë e basit të tij (nëse e konfiguron kështu) dhe volumin e lartë maksimal që mund të ofrojnë.

Përveç kësaj, Huawei FreeBuds Pro 3 ka mbështetje për dy kodekët më universalë me rezolucion të lartë: L2HC 2.0 dhe LDAC, me një shpejtësi maksimale transmetimi audio prej 99 kbds / 96 kHz / 24 bit. Me pak fjalë, ne mund të shijojmë zërin me rezolucion të lartë (HWA).

Cilësimet dhe përvoja

Aplikim Huawei AI Life Është epiqendra e gjithçkaje, për shembull, duhet të aktivizojmë "Smart HD" në aplikacion nëse duam të shijojmë tinguj me rezolucion të lartë pa probleme përputhshmërie. Ky aplikacion ka përputhshmëri me iOS, Android dhe sigurisht HarmonyOS. Në rastin tonë dhe për të krijuar një përvojë sa më të plotë, ne e kemi testuar atë në HarmonyOS përmes një Huawei P40 Pro.

Në këtë mënyrë jo vetëm që kemi mundur të shijojmë konfigurimin e asistuar, por edhe kemi përfituar Funksioni EQ përshtatës i trefishtë që realizohet në disa hapa të thjeshtë.

Pa pagesë Buds Pro

Funksionaliteti tjetër për t'u theksuar, natyrisht, është Smart ANC 3.0, domethënë, anulimi i personalizuar i zhurmës i përshtatur me mjedisin që Huawei debuton në këto kufje. Nëse e aktivizojmë, zvogëlimi mesatar i zhurmës rritet ndjeshëm, për këtë ai përdor një sistem anulimi të zhurmës në kohë reale, duke lundruar midis mënyrave të ndryshme, pa pasur nevojë ta rregullojmë vetë. Më duhet të them që në përvojën time, kjo ka ndikuar pak në cilësinë e zërit, pothuajse i papërfillshëm, por është i zakonshëm në të gjitha kufjet me ANC.

Megjithatë, unë do të thoja se ia vlen të qetësoheni për t'i pajisur ato dhe për t'i shijuar, pa u shqetësuar se duhet të kaloni midis mënyrave të ndryshme. Huawei premton se anulimi mesatar i zhurmës rritet me 50%, nuk mund të them nëse kaq, por realiteti në përvojën time është se Huawei FreeBuds Pro 3 është në podium për anulimin më të mirë të zhurmës për kufjet TWS.

 • Lidhja automatike e pajisjes së dyfishtë
 • Lidhje me një prekje me Qendrën e Lidhjes Audio (Huawei)

Ndërveprimi me mikrofonat e tij është përmirësuar gjithashtu, ata kanë një VPU shumë të ndjeshme (2,5 herë më mirë se modeli i mëparshëm). Ata përdorin gjithashtu një algoritëm DNN me shumë kanale për të përmirësuar qartësinë e zërit. Unë insistoj, siç ishte rasti me modelin e mëparshëm në funksionalitete të tjera, telefonatat me Huawei FreeBuds Pro 3 janë të qarta dhe koncize, duke anuluar zhurmën e erës pa probleme, Janë kufje perfekte për ata që kanë nevojë të flasin vazhdimisht.

Pa pagesë Buds Pro

Nëse flasim për autonomi, firma aziatike premton deri në 31 orë riprodhim me opsione të ndryshme. Realiteti është rreth 4 orë me ANC të aktivizuar, plus disa ngarkesa të plota që ofron kasa, rreth 25 orë pa probleme duke përdorur të gjitha funksionet e saj. Bateria ngarkohet në rreth 40 minuta, asgjë e jashtëzakonshme.

Mendimi i redaktorit

Në këtë kuptim Huawei vazhdon të krijojë një produkt pothuajse të përsosur, i pajtueshëm me një mori sistemesh operative, me një nga anulimet më të mira të audios në treg dhe cilësi të thjeshtë dhe thjesht sublime të zërit.

Çmimi, nga 199 euro, një produkt që nuk është i lirë dhe as pretendon të jetë, është prim, dhe vjen për t'i bërë ballë Apple pa komplekse. Nëse i blini me kodin e zbritjes AGADGETFB3 në faqen e Huawei-t, do të merrni si dhuratë një Huawei Band 8.

Pa pagesë Buds Pro 3
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
179
 • 100%

 • Pa pagesë Buds Pro 3
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 95%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 95%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni
 • Cilësia e tingullit
 • ANC

Contras

 • Pak më shumë autonomi
 • Aplikacioni iOS nuk është i plotë

 


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.