IGTV, ky është aplikacioni i ri Instagram për të konkurruar me YouTube

IGTV

IGTV, ju e shihni duke qëndruar me këtë emër sepse është shumë e mundshme që po përballemi me platformën e ardhshme për krijimin e përmbajtjes në formatin video që do të jetë më e forta në sektor në muajt e ardhshëm. Instagram është platforma nënë dhe paralelisht do të kemi IGTV; Me fjale te tjera: Instagram TV.

Vetë Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë doli në skenë dhe në një prezantim prej disa minutash (rreth 20 përafërsisht), ai prezantoi platformën e re në të cilën ata dëshirojnë të bëjnë bast pasi panë suksesin që ka marrë Tregime Instagram. Emri i dhënë produktit të ri është IGTV dhe u prezantua si një mënyrë e re e konsumimit të përmbajtjes në formën e videos.

Ndërfaqja e përdoruesit IGTV

Instagram është një aplikacion që ka lindur për celularin. Prandaj, filozofia IGTV gjithashtu duhej të trajtohej në të njëjtën mënyrë. Por ne do të fillojmë duke ju treguar numrat që mësoi Kevin Systrom: të rinjtë konsumojnë më pak përmbajtje përmes televizionit (40 përqind më pak), ndërsa konsumi lëviz në celular dhe kjo rritet 60 përqind.

Po kështu, bashkë-themeluesi dhe CEO i Instagram gjithashtu festuan atë kanë arritur në 1.000 milion përdorues në internet dhe kjo nuk ndalet së rrituri. Por siç përmendëm disa rreshta më parë, IGTV lindi gjithashtu me celular në mendje (Së pari celular) Dhe mënyra natyrale për të parë ekranin celular është vertikalisht.

IGTV do të jetë një platformë ku krijuesit mund të postojnë video me një luajtje të vazhdueshme deri në një orë maksimale. Gjithashtu, nuk duhet të shqetësoheni nëse keni nevojë të hapni një llogari të re: platforma punon nën të njëjtat kredenciale si llogaria juaj në Instagram. Për më tepër, nëse jeni një nga ata që menaxhojnë disa llogari, do të jetë gjithashtu e mundur.

Çdo përdorues mund të ngarkojë video në Instagram TV. Dhe për t'i konsumuar, në të njëjtën gjë app Në Instagram, do të shfaqet një buton i ri me ikonën e platformës së re dhe në të cilin do të informoheni gjatë gjithë kohës kur të ngarkohet një video e re nga krijuesit tuaj të preferuar. IGTV është në dispozicion për të dy iOS dhe Android.

IGTV: Video në Instagram (Lidhja e AppStore)
IGTV: Videot në Instagramfalas

IGTV
IGTV
zhvilluesi: Instagram
Çmimi: Falas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.