Estes është Google Pixel i ri, telefoni i bërë nga Google

google-pixel

Kishim rrjedhur prej ditësh, thashetheme për muaj, dhe sot 4 tetor, gjatë prezantimit që u zhvillua sot i udhëhequr nga Google, Google Pixel, pajisjet e reja mobile të prindërve të Android, pajisje të reja me të cilat Google synon të dëbojë prodhuesit si Samsung nga maja e sipërme, kompanitë që ndryshojnë sistemin operativ të Google veçanërisht duke shtuar shtresa të personalizimit. Sidoqoftë, Google synon të japë një kthesë, duke i thënë lamtumirë gamës së Google Nexus dhe duke mirëpritur Google Pixel, Ne do t'ju tregojmë gjithçka në lidhje me këto pajisje të reja të lëvizshme inteligjente nga kompania "Mos u bëj keq".

Pajisja ka një xham të pasmë dhe një kornizë metalike, siç premton rrjedhja. Pixel është pajisja e parë me integrimin e plotë të Google Assisstant, gjithashtu premton foto të shkëlqyera, ruajtje të gjithçkaje në re dhe është gati për realitetin virtual.

"Asistenti i Google" si aseti kryesor

ndihmës google

Ekipi i Google ka pasur shumë të bëjë me integrimin e plotë të Google Pixel me Google Assistant, megjithëse nga ora nuk kanë ofruar asgjë përtej asaj që mund të gjenim me Siri, asistentin virtual të konkursit. Edhe pse e vërteta është se asistenti i Google lëviz me një gjuhë shumë më të thjeshtë dhe më natyrale sesa Siri, nga ana tjetër, testet janë kryer në anglisht, kështu që në spanjisht mund të gjejmë më shumë vështirësi.

Nga ana tjetër, ata kanë kryer disa demonstrata, të gjitha të përqendruara në shërbimet e Google, për shembull duke kërkuar një tryezë përmes Google Maps,

Kamera e supozuar më e mirë mobile e bërë ndonjëherë

kamera google-pixel

Google nxjerr gjoksin dhe tregon një aparat fotografik me një sensor të vetëm, por që gjoja ofron performancën më të mirë. Mbi të gjitha konkurrencën, DxOMark i famshëm i ka ofruar atij jo më pak se 89 pikë. Sidoqoftë, ai ka Smartburst, një mënyrë shpërthimi shumë interesante, shoqëruar me teknologjinë HDR +, një ekspozim i gjatë për çdo moment që mund të jetë i dobishëm, funksioni i të cilit është të zvogëlojë zhurmën dhe të përmirësojë ngjyrat. Fotografitë demonstruese tregojnë performancë të shkëlqyeshme në dritë të ulët ose në kushte të dritës artificiale.

Ata gjithashtu kanë siguruar që kamera Google Pixel është më e shpejta në treg, megjithëse ndoshta gjëja më interesante është stabilizimi i videos, i cili premton video me cilësi shumë të lartë, pavarësisht nga kushtet e regjistrimit. Por ata nuk kanë dashur të qëndrojnë vetëm në pajisje, Kamera Google Pixel është plotësisht e integruar me Google PhotosNë këtë mënyrë, ata do të kenë hapësirë ​​të pakufizuar për fotografi dhe video në rezolucionin origjinal, cilado qoftë hapësira, duke shfrytëzuar mundësinë për të lëshuar një prekje humori në prezantim, duke treguar njoftimin e mungesës së hapësirës në iOS (Apple).

Karikim i shpejtë, autonomi e mirë dhe integrime themelore

kalimi

Të dy aplikacionet do të vijnë plotësisht të integruara me sistemin, Google ka theksuar se është njësia më e rëndësishme midis harduerit dhe softuerit në historinë e Google, dhe duket se do të jetë një realitet. Nga ana tjetër, për sa i përket baterisë ata kanë ofruar 7 orë autonomi me vetëm 15 minuta karikimÇiftëzohet me karikimin e shpejtë, bateria është problemi i parë me të cilin përballen pajisjet e sotme mobile.

Tani e tutje harroni për azhurnimet, Google ka përfshirë një sistem azhurnimi automatik për tu përmirësuar Siguria e Android Nougat në pajisjet Pixel. Por jo vetëm kaq, ata kanë shtuar një sistem shërbimi ndaj klientit 24/7 brenda pajisjes, me disa ndihmës të ngarkuar për t'ju ndihmuar të përmirësoni përvojën tuaj me Google Pixel.

Në këtë mënyrë, ata gjithashtu shtojnë një metodë për tërheqjen e përdoruesve të iOS, direkt përmes kabllit ju mund të transferoni shumë informacione të tilla si kontakte, foto dhe madje iMessages.

Specifikimet dhe ngjyrat

piksel-google

Google Pixel do të ofrohet në ngjyrë të kaltër, të zezë dhe argjend të ndritshme, me çmim 649 dollarë, e cila ka të ngjarë të bëhet 700 euro në Spanjë. Nga ana tjetër, është në dispozicion për tu rezervuar nga Google Play Store dhe do të dorëzohet në Shtetet e Bashkuara, Australi, Kanada, Gjermani dhe Mbretërinë e Bashkuar, për pjesën tjetër të tregjeve asgjë nuk pritet deri më 13 tetor. Ne i lëmë specifikimet:

 • Ekran AMOLED 5 ose 5,5 inç
 • Qualcomm Snapdragon 821
 • 4 GB RAM LPDDR4
 • Sensori i gjurmës së gishtit Pixel Imprint
 • Bateri 3,450 mAh për 5,5 ″, dhe 2770 mAh për versionin 5
 • Kamera e pasme 12,3 MP me 1,44 nm pixel dhe hapje fokale f / 2.0
 • 32 GB ose 128 GB hapësirë ​​ruajtëse
 • Lidhja USB-C
 • Ngarkesë e shpejtë
 • Fole 3,5 mm
 • Bluetooth 4.2

Pajisja e re e Google tregon mënyra, ofron veçori spektakolare, megjithëse është e vërtetë, është afër çmimit të kompanive të mëdha si Samsung Galaxy i ditës, kështu që lufta do të jetë e vështirë dhe e ashpër kundër produkteve të asaj madhësie. Ne do të presim për lajme në lidhje me pajisjen, të tilla si performanca. Shpresojmë që në Vegël Actualidad t'ju sjellë një përmbledhje përfundimtare. Na lini pritjet tuaja rreth Google Pixel në komente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)