Ky është Galaxy Fit, byzylyku ​​i ri i aktivitetit Samsung

Samsung Galaxy Fit

Samsung ka përfituar nga Ngjarje e paketuar, sepse përveç prezantimit të telefonave të tyre të rinj të nivelit të lartë, Galaxy S10 dhe Galaxy Fold, marka koreane gjithashtu ka nisur një numër i pajisjeve shtesë, i njohur gjithashtu si të pranishmit. Së bashku me smartphone-in e lartpërmendur, dhe orën e saj të re inteligjente, Galaxy Aktiv, ka prezantuar aktivitetin e ri rripat e dorës Galaxy Fit dhe Galaxy Fit e.

Megjithëse me Galaxy Active kemi pasur disa rrjedhje para ngjarjes, duke qenë në gjendje të krijonim një pritje të asaj që do të gjenim sot në Të Paketuar, në rastin e Galaxy Fit është ndryshe, pasi bëhet fjalë për një pajisje që praktikisht askush nuk e priste, dhe për çfarë vjen zëvendësoni diapazonin e ingranazheve, duke bashkuar për momentin të gjitha pajisjet e veshshme në gamën Galaxy.

Specifikimet e Galaxy Fit

Brenda gamës së re të Galaxy Fit, ne gjejmë, në të njëjtën mënyrë që ndodh me Samsung Galaxy S10, Një nomenklatura e re që përcakton një version të thjeshtuar të produktit. Kjo është, përveç Galaxy Fit, Galaxy Fit e.

Dallimet midis të dy versioneve shtrihen kryesisht në ekrantë qenë me ngjyra në Galaxy Fit dhe bardh e zi në Galaxy Fit e. Ne gjithashtu gjejmë, si një ndryshim të qartë vizual, një gamë të ndryshme të ngjyrave midis të dy versioneve byzylykut të ri Samsung, të jesh në gjendje të zgjedhësh mes e zezë dhe argjend në modelin standard, ndërsa opsionet zgjerohen në e zezë, e bardhë dhe e verdhë në modelin më të lirë, duke i dhënë asaj një pamje më sportive dhe informale.

Galaxy Sansung përshtatet

Por është e qartë se diku atyre u është dashur të shkurtojnë për të qenë në gjendje të ofrojnë një produkt me një çmim më të ulët. Përveç ekranit bardh e zi të Galaxy Fit e, siç do ta shohim në tabelën e krahasimit më poshtë, gjejmë dendësia më e ulët e pikselëve. Kjo ndoshta në një ekran kaq të vogël nuk është aq e rëndësishme sa mund të ketë në një smartphone, por është një detaj që duhet marrë parasysh.

Në të njëjtën mënyrë është ndryshimi në RAM, duke u katërfishuar në Galaxy Fit krahasuar me modelin e, dhe bateria pëson një reduktim prej gati 50% në këtë model të fundit, duke arritur deri në një javë të gjatë midis ngarkesës dhe ngarkesës në rastin më të mirë.

Grafiku i krahasimit Galaxy Fit

Galaxy Fit Galaxy Fit e
Ngjyra Zi-Argjend E zezë-e bardhë-e verdhë
Ekran 0.95 "Full Color AMOLED 0.74 "PMOLED
Zgjidhje 120 x 240 - 282 ppi 64 x 128 - 193 ppi
Processor MCU Cortex M33F 96 MHz + M0 16 MHZ MCU Cortex M0 96 MHz
Madhësi 18.3 x 44.6 x 11.2 mm 16.0 x 40.2 x 10.9 mm
Pesha me rrip 24 gram 15 gram
RAM 512 KB + 2048 KB 128 KB
Ruajtje 32 MB ROM 4 MB ROM
bateri 120 mAh 70 mAh
sensore Puls + Akselerometër + Xhiroskop Puls + Akselerometër
carga NFC pa tel Pogo
Rezistenca 5ATM MIL STD 810G 5ATM MIL STD 810G

Një shtesë në gamën Galaxy

Ndryshe nga Samsung Gear Fit dhe Gear Fit 2, Galaxy Fit ka një ekran të sheshtë, duke lënë pas ekranin e lakuar të paraardhësve të tij. Me këtë element të dizajnit të fitojë në thjeshtësi dhe lejon kursime të kostos që përdoruesi përfundimtar do të vlerësojë pa dyshim, pavarësisht nga versioni që ata zgjedhin.

Samsung galaxy fit 2

Me rivalin e ri për rrathë të mbretëreshës së aktivitetit, Xiaomi Mi Band, Samsung shpreson të zgjerojë më tej zonën e saj të tregut, duke ofruar një produkt emri i të cilit është një garanci e cilësisë, siç është rasti në pjesën tjetër të gamës së produkteve Galaxy, për ata përdorues të cilët ose nuk kanë mundësi të shpenzojnë një sasi më të madhe parash për blerjen e një pajisjeje të veshur, ose që po kërkojnë për një seri të Karakteristika më të thjeshta sesa ofron një orë inteligjente, si e reja Galaxy Aktiv.

Edhe pse pa dyshim, Galaxy Fit është u përqendrua në monitorimin bazë gjatë stërvitjes sportive, duke filluar me regjistrimin e secilit ushtrim sa herë që fillojmë ta bëjmë atë, pa pasur nevojë të vendosim ose konfigurojmë ndonjë parametër në byzylykun tonë. Sigurisht, ajo është gjithashtu e aftë të monitoroni gjumin dhe rrahjet e zemrës sonë, duke na dhënë informacion në lidhje me këto, si dhe këshilla për të përmirësuar shëndetin tonë.

Çmimi dhe disponueshmëria

Megjithëse Samsung nuk e ka konfirmuar ende çmimin zyrtar, diapazoni i tij i çmimeve pritet të jetë ndërmjet afërsisht 30 € që kushton Xiaomi Mi Band, konkurrenti i tij kryesor dhe më shumë se 130 € që kushton Gear Fit 2 aktual. As data e lëshimit nuk është konfirmuar., megjithëse nuk do të ishte e paarsyeshme të mendohet se do të jetë në dispozicion nga 8 Marsi i ardhshëm, siç do të ndodhë me orën e re inteligjente të familjes Galaxy, Galaxy Active.

Qofshi ashtu si së shpejti familja Galaxy do të rritet për t'u përshtatur me nevojat e secilit përdorues, dhe ne nuk dyshojmë që Galaxy Fit i ri, si dhe versioni i tij i thjeshtuar, Galaxy Fit e, do të jenë modelet më të njohura dhe më të përhapura në mesin e blerësve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.