Kurse, shërbime dhe përmbajtje falas për të kaluar karantinën

StayAtHome - Burime falas të koronavirusit

Ndërsa ditët e mbylljes kalojnë, është gjithnjë e më e vështirë jo vetëm të gjesh argëtim për të vegjlit, por edhe për veten tonë. Për fat të mirë, interneti na ofron një seri burimesh falas, shërbime falas që ne kemi përpiluar në këtë artikull.

Por ne jo vetëm që ju tregojmë forma të ndryshme të kohës së lirë, por gjithashtu ju informojmë 33 kurse falas që Google na vë në dispozicion, kurse që nuk do të na ndihmojnë të stërvitemi gjatë këtyre ditëve. Trainimi i të vegjëlve është gjithashtu i mundur ndërsa ata kënaqen përmes burimeve që ju tregojmë më poshtë.

33 Kurse Falas Google

Kurse Google falas

Këto ditë të izolimit në shtëpi që po vuajnë të gjithë spanjollët janë një kohë e shkëlqyeshme për të bërë atë të çuditshëm, ose për të zgjeruar trajnimin tonë të punës (disa ofrojnë certifikim zyrtar) zgjerojmë njohuritë tona. Google na vë në dispozicion një seri kursesh, të gjitha ato falas, kurse me të cilat ne mund të rrisim karrierën tonë të biznesit ose profesional.

Kurset e të Dhënave dhe Teknologjisë

 • Kursi i llogaritjes në cloud, krijuar nga Shkolla e Organizimit Industrial dhe zhvilluar në bashkëpunim me Red.es për Google. Përbërë nga 7 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Kursi i Zhvillimit të Aplikacioneve Mobile. Krijuar nga Universiteti Complutense i Madridit për Google. Përbërë nga 8 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Kurs hyrës në Zhvillimin e Uebit: HTML dhe CSS (1/2). Krijuar nga IEI i Universitetit të Alicante për Google. Përbërë nga 5 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Kurs hyrës për Zhvillimin e Uebit: HTML dhe CSS (2/2). Krijuar nga IEI i Universitetit të Alicante për Google. Përbërë nga 4 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Njoftohuni me parimet themelore të programimit. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Mësoni bazat e të mësuarit makinerik. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Përmirësoni sigurinë në internet të kompanisë tuaj. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.

Digital Marketing

 • Bazat e marketingut dixhital. Krijuar nga Google. Përbërë nga 26 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Tregtia elektronike Krijuar nga Shkolla e Organizatës Industriale për Google Përbërë nga 8 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Shkathtësi dixhitale për profesionistët. Krijuar nga Fondacioni Santa María la Real për Google. Përbërë nga 7 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin.
 • Transformimi dixhital për punësim. Krijuar nga Shkolla e Organizatës Industriale për Google. Përbërë nga 4 module - 40 orë. Përfshin çertifikimin dixhital.
 • Promovoni një biznes në internet. Krijuar nga Google. Përbërë nga 7 module - 3 orë.
 • Bëni klientët që t'ju gjejnë në internet. Krijuar nga Google. Përbërë nga 4 module - 3 orë.
 • Promovoni një biznes me reklama në internet. Krijuar nga Google. Përbërë nga 5 module - 3 orë.
 • Eksportoni një kompani në vendet e tjera. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Lidhu me klientët përmes celularit. Krijuar nga Google. Përbërë nga 2 module - 1 orë.
 • Promovoni një biznes me përmbajtje. Krijuar nga Google. Përbërë nga 4 module - 3 orë.

Kurse të zhvillimit personal

 • Produktiviteti personal. Krijuar nga Fondacioni Santa María la Real për Google. Përbërë nga 8 module - orët e 4-ta. Përfshin çertifikimin.
 • Fitoni besim përmes vetë-promovimit. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Merrni punën tuaj të radhës. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Rritni produktivitetin në punë. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Hyrje në Mirëqenien Dixhitale. Krijuar nga Google. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Rrjetet profesionale efektive. Krijuar nga FutureLearn. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Komunikimi tregtar. Krijuar nga Vullneti i Mirë. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Komunikoni idetë tuaja përmes historive dhe dizenjove. Krijuar nga OpenClassrooms. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.
 • Flisni në publik. Krijuar nga OpenClassrooms. Përbërë nga 1 modul - 1 orë.

Të gjitha këto kurse janë në dispozicion përmes kjo lidhje Aktivizo Google Thjesht duhet zgjidhni kategorinë e kursit që ne jemi duke kërkuar për të hyrë në të.

Filmi, televizioni dhe muzika

 • Porhunb. Kemi shumë pak për të thënë në lidhje me këtë shërbim. E vetmja gjë, që si në Itali, e gjithë përmbajtja e saj është në dispozicion plotësisht falas në Spanjë.
 • Rakuten. Hyrja falas në më shumë se 100 filma me reklama, filma të të gjitha llojeve, për të vegjlit dhe jo aq të vegjlit.
 • HBO na lejon të hyjmë i gjithë katalogu juaj falas Gjatë dy javëve.
 • qiell na ofron një muaj hyrje falas si në kanalet e saj ashtu edhe në përmbajtjen sipas kërkesës që na e vë në dispozicion.
 • YouTube Premium gjithashtu na ofron një muaj hyrje falas dhe pa reklama, një shërbim që na lejon të shijojmë video pa reklama, të shkarkojmë video, të dëgjojmë muzikën tonë të preferuar përmes YouTube Music, të luajmë YouTube në sfond në smartphone-in tonë ...
 • Movistar + Lite vazhdon me promovimin për të tërhequr klientë të rinj, një promovim që na ofron 1 muaj hyrje krejtësisht falas dhe që nga 24 Marsi, do të përfshijë katalogun Disney +.

Lojëra dhe aplikacione falas

Zhvilluesi Panda na ofron 5 nga lojërat e tij për të vegjlit plotësisht falas për iOS dhe Android: Dr. Panda Koha e Banjës (IOS / android), Shkolla Dr. Panda (IOS / Android), Shkolla Dr. Panda (IOS / android), Dr. Panda në Hapësirë (IOS / android) Qyteti Hoopay (IOS / android) Dhe Dr. Panda dhe Shtëpia e Dodo (IOS / android)

Dy nga lojrat më të suksesshme në studio të pavarura në botën e lojërave video celular, Odisea e Alto-s y Aventura e Alto, janë në dispozicion falas në Apple App Store.

Nëse ju pëlqejnë lojërat strategjike, mund të përfitoni edhe nga oferta e ofruar nga studioja e lojërave Ironhide, një studio që na ofron Kingdom Rush Kufij (IOS / android) Dhe Mbretëria Rush Origins (IOS / android) falas, si në iOS ashtu edhe në Android.

Edukim për të vegjlit

Edukatore

Edukatore

Uebfaqja e RTVE Clan që synon më të voglin e shtëpisë, na ofron një mjet edukues Edukatore, për familjet gjatë mbylljes së qendrave arsimore për shkak të koronavirusit dhe ku gjejmë përmbajtje audiovizive për fëmijë nga 3 deri në 10 vjeç. Përmbajtja koordinohet nga Ministria e Arsimit dhe Formimit Profesional me ndihmën e botuesve të arsimit.

Santillana

Projektet Santillana

Në mënyrë që të vegjlit të mund të vazhdojnë të studiojnë nga shtëpia, Santillana vë në dispozicion të të gjithë prindërve aksesin në platformën e saj elementare të projektit të krijuar për të rritur kreativitetin, kuriozitetin dhe bashkëpunimin. Për të hyrë në të gjithë përmbajtjen e ofruar nga ky botues, ne duhet të përdorim emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e mëposhtëm:

I zgjuar

I zgjuar është një metodë online për fëmijët për të mësuar dhe zotëruar matematikën nga shtëpia duke kushtuar vetëm 15 minuta në ditë. Ky shërbim në internet na ofron 15 ditë hyrje falas dhe është krijuar për fëmijë midis 4 dhe 14 vjeç. Në fund të çdo seance, ne marrim një email me rezultatet e testit të kryer nga i mituri, kohën e investuar, gabimet ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.