Ky është koncepti i ZTE për Nubia-n e saj pa korniza

ZTE Nubia

Modës së smartphone pa korniza do të arrijë falë avantazhit të Samsung, me Galaxy S6 dhe S7, plus që Xiaomi Mi MIX ka qenë një tronditje e madhe kur krahasohet me ato telefona më klasikë dhe të sheshtë si iPhone 7 ose versionet normale të të dyve të përmendura nga Prodhues koreane.

Tani është ZTE ajo bashkohet në atë festë të madhe ose bacan ju do të merrni "pa korniza" duke filluar nga tani me konceptin e ZTE Nubia tuaj. Ky telefon shfaqet me një sens vizual më shumë se sa tehet e telefonave Samsung, megjithëse ndryshon në konceptin e tij "slide-out".

Një telefon pa korniza ofron një ndjesi shumë të ndryshme jemi mësuar me ato telefonat më të sheshtë. Ne pothuajse mund t'i ndiejmë ato kur pamë disa nga videot që i janë treguar nga afër Xiaomi Mi MIX kur telefoni merret për të marrë një fotografi apo edhe për të luajtur një video.

Basti i ZTE, si një telefon që është ende një koncept dhe që madje nuk mund të dalë në dritë si një i vërtetë, do të bazohet në modelin skaj-te-buzë, si Galaxy S6 ose S7, dhe modeli i rrëshqitjes. Kjo e fundit do të thotë që ju mund të rrëshqisni pjesën e përparme të terminalit për të zbuluar se çfarë janë mikrofoni dhe kamera e përparme LED.

Inshtë në personalizim ku prodhuesi kinez gjithashtu dëshiron të diferencohet duke ofruar një larmi e madhe e mbulesave, dhe mundësia për të hequr kutinë në mënyrë që, me sa duket, bateria të mund të zëvendësohet. Edhe pse kjo e fundit është më shumë një supozim.

Një koncept telefoni që është më tepër një ëndërr shumë e bukur së cilës po i afrohemi në atë seri imazhesh dhe të cilit do të duhet të presim për ndonjë rrjedhje për ta shndërruar atë në diçka më reale dhe të prekshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)