Ky është televizori më i madh dhe më i shtrenjtë në botë

Televizioni më i madh në botë

Kur flasim për televizione, si kur flasim për shumë pajisje të tjera, realiteti është ai madhësia ka rëndësi. Të gjithë duam të shohim filmat dhe serialet tona të preferuara në një ekran, sa më i madh aq më mirë, dhe me një mprehtësi të imazhit që na lejon të vlerësojmë rrënjët e biogotës së Frida Kahlo të luajtur nga Salma Hayek.

Le të jemi të sinqertë: të jetojmë një përvojë si të shkosh në kinema, ne tashmë kemi kinemanë, falë së cilës na jep pak ajër mes postës dhe postës. Pra nënshkrimi C Fara na ofron një përvojë edhe më të mirë: quhet Farë C 262 (Seriozisht, askush nuk ka dalë me një emër më tërheqës?) Dhe është një Televizion mamut 262 inç me rezolucion 4k që do të bëjë që retinat tuaja të dridhen nga kënaqësia.

C Fara 262, "kafsha kafe" e televizioneve

Gjatë gjithë jetës sime, sa herë që një televizor i ri ka hyrë në shtëpi, ka qenë për të rritur madhësinë e tij. Gshtë zhdukur ajo e TV-ve të vegjël që rrinë në dhomën e gjumit, As f ... larg! Dhe ndërsa shqetësohemi që celulari të ketë një modë nate ose ato tone të ngrohta që nuk dëmtojnë sytë tanë kur jemi në errësirë ​​natën e dhomës, duke pyetur kush e di se çfarë, vetëm dy metra para nesh kemi një trilion -inx pajisja që na projekton një dritë dikotomike nga e cila jo një mijë pika sysh do të na linin të shpëtonim. Por është që një film, ose shihet në ekranin e madh, ose nuk shijohet, dhe kjo është e vërteta. Pra, nëse i hedhim një vështrim dhomës së ndenjes, as nuk të kushton më; premisa, apo është dëshira, e shumë njerëzve është: "nëse përshtatet brenda kufijve të mureve, tavanit dhe dyshemesë, funksionon për mua si një TV, por nëse duhet të shembësh një mur, edhe ti gjithashtu ".

Epo, pikërisht për ata që nuk kanë frikë se duhet të shembin një mur dhe madje tavanin e dhomës së tyre të ndenjes për të vendosur televizionin që ata me të vërtetë duan, firma C Seed ka nisur këtë Shtazët e TV si në madhësi, cilësi dhe çmim. Shkoni duke e thirrur mikun tuaj me murator dhe vendoseni të pres sepse "nëna e të gjitha TV-ve" nuk do të instalojë veten në shtëpi. Por mos u shqetësoni, nëse nuk keni një mik murator, ata do ta lënë atë për ju në shtëpi për vetëm 35.000 euro asgjë.

C Seed 262 është një televizion i pabesueshëm me të cilin do të jeni në gjendje të kënaqeni seriali me i mire televiziv nga këto momente ose mos harroni të ndjerin Adam West nga seriali ordinancë siç nuk mund ta imagjinonit kurrë më parë.

Ne e gjejmë veten, jo para një televizioni, por para TELEVIZIONKështu, me shkronja të mëdha, një pajisje mashkullore që flet gjuhësisht, megjithatë paraqitet si nëna e të gjithë televizioneve në botë, sikur të kishte qenë në gjendje të lindte secilin prej televizioneve që kemi në shtëpi. Dhe nëse më në fund e kam zgjuar kuriozitetin tuaj, ju do të bëni vërtet përshtypje kur t'ju tregoj për tiparet e tij.

El Farë C 262 es televizioni më i madh në botë. Shtë një pajisje që integron një Ekran 262 inç (prandaj emri i tij mezi tërheqës) dhe se ofron një Rezolucion 4K me një dendësi prej 4096 x 1716 piksel aq e pabesueshme sa që kur Cristiano Ronaldo godet një top shumë afër, ju do të mendoni se ai do t'ju godasë fytyrën. Dhe rastësisht, ai gjithashtu përfshin 6 deri në 10 altoparlantë (varet nga versioni) që mund t'i konfiguroni si surround 7.1 ose 9.1. Fqinjët tuaj do t'ju urrejnë!

Televizioni nuk ka ndonjë kompleks, madje as në dyert e verës, sepse nuk interesohet aspak për të 800 kg peshë. Por kini kujdes, sepse siç e kam përmendur tashmë, ju me siguri duhet të jeni të gatshëm të hidhni murin e çuditshëm të shtëpisë sepse C Seed 262 ka një dimension të gjashtë metra të gjerë, dy metra e gjysmë të lartë dhe 6,65 metra diagonalishtEjani, në një shtëpi normale të atyre sot me tavane prej 2,30 metra, nuk ka ku të vendosni farën C 262. Por sigurisht, le ta pranojmë, me një çmimi 490.000 euroCili person "normal" do të blinte këtë Mekë të teatrit në shtëpi?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.