Java e Halo: Rënia e tronditjes në detaje

 

Microsoft dhe 343 Industries njoftojnë mbërritjen e “Halo Week: Drop Shock”, një mundësi unike për të shijuar një mori përmbajtjesh të reja “Halo 4”, si dhe çmime speciale, çmime promovuese, përmbajtje të re të shkarkueshme dhe Vëllimi 2 i Soundtrack Origjinal . Pavarësisht nëse jeni një ekspert spartan ose sapo keni filluar në Lojërat e Luftës, hartat, muzika dhe promovimet e "Halo Week: Drop Shock" do t'ju vendosin në majë të gishtave të gjitha mjetet që ju dhe miqtë tuaj do të duhet për të përgatitur betejën.

Lista me të gjitha detajet e plota, e keni në dispozicion pas kërcimit.

 

E hënë, 8 prill - Paketa e Hartave të Kalasë që vjen në Xbox LIVE

Për të filluar këtë javë të festimeve Spartane, Castle Map Pack zbarkon globalisht sot të hënën, 8 prill1. Krijuar nga Celë Afiniteti në bashkëpunim me 343 Industri, Castle Map Pack u ofron lojtarëve tre harta emocionuese me madhësi të mesme dhe të madhe me të cilat ju mund të shfrytëzoni plotësisht mundësitë e luftës së automjeteve dhe betejat në hapësirë ​​të hapur, ato në ato që strategjia e ekipit është thelbësore për të dalë fitimtar nga fusha e betejës.

Së bashku me Castle Map Pack, 343 Industries gjithashtu lançojnë "Competitive Skill Range" (CSR), një sistem i ri renditje që mat performancën e lojtarit në Lojërat e Luftës duke u përballur me të në gara të ndryshme me rivalë me aftësi shumë të ngjashme dhe i cili gjithashtu shfaq rendituni në profilin tuaj Halo Waypoint. Nga 11:00 në 8 Prill në 11:00 në 22 Prill, lojtarët do të jenë në gjendje të testojnë veten me listën e Lojërave të Luftës "Castle DLC" dhe në rast të arritjes ose tejkalimit të nivelit 35, të marrin një avatar të ri ekskluziv.

 

E martë, 9 prill - debutimi i vëllimit 2 të kolonës zanore origjinale të "Halo 4"

Me qëllimin për të arritur të njëjtin sukses si Soundtrack Origjinal i "Halo 4", vepra e këngëtarëve vlerësues çmime Neil Davidge, 343 Industries tani shpall debutimin e vëllimit të dytë, në bashkëpunim me 7Hz Productions. Xbox 360 do të japë nga profili i tij ndërkombëtar në Twitter disa kode shkarkimi për një numër të kufizuar të përdoruesve, në mënyrë që të festojë këtë lansim. Kështu që qëndroni të sintonizuar për postimet në @ Xbox.

Volumi 2 i Soundtrack Origjinal për "Halo 4" përfshin një total prej 20 këngësh që kapin dhe projektojnë universin muzikor të lojës. Njëmbëdhjetë prej këtyre titujve janë krijime të Neil Davidge, ndërsa 8 prej tyre i përkasin kantautorit të 343 Industries Kazuma Jinnouchi. Soundtrack gjithashtu përfshin interpretimin e vetë Kazuma të legjendës "Never Forget" nga "Halo 3" nga Martin O'Donnell dhe Michael Salvatori. Këngët në Vëllimin 2 ndjekin një rend kronologjik, sipas paraqitjes së tyre në lojë, në mënyrë që përdoruesi të jetë në gjendje të ndiejë kur i dëgjon ato se transportohen drejtpërdrejt në botën e "Halo 4".

Volumi 2 i Soundtrack "Halo 4" do të jetë në dispozicion duke filluar nga 9 Prill në www.halo4soundtrack.com

 

E mërkurë 10 Prill - Renditeni Spartanin tuaj me Sfida shtesë XP

343 Industries është e vendosur të nxejë konkurrencën me Sfidat e reja Extra XP gjatë "Javës së Halo" në mënyrë që ju dhe miqtë tuaj të mund të rrisni shpejt gradën e Spartanit tuaj duke luajtur në internet.

Me 14 sfida të përditshme dhe 6 javore, lojtarët do të kenë mundësinë të fitojnë Pikë Përvojë shtesë duke konkurruar në çdo modalitet "Halo 4", qofshin Lojërat e Luftës, Spartan Ops ose Fushata. Këto sfida janë hartuar posaçërisht për "Halo Week: Drop Shock" me qëllim që të shpërblehen përdoruesit me më shumë XP sesa në sfidat standarde. Sfidat e Përditshme do të zhvillohen një herë në ditë gjatë gjithë javës, kështu që qëndroni në pritje për të fituar sa më shumë që të mundeni.

 

E enjte, 11 Prill - Dita e Spartan Ops me vizatim të veçantë

Java e Halo nuk do të ishte e plotë pa një ditë posaçërisht kushtuar Spartan Ops të vlerësuar. Pavarësisht nëse luajnë solo ose kooperativë me deri në tre miq, lojtarët mund të eksplorojnë çdo cep të Requiem përmes kapitujve të krijuar me qëllim dhe të zhbllokojnë sekretet e botës misterioze të Pararendësit. Duke filluar në 11:00 të mëngjesit në 11 Prill dhe duke përfunduar në 11:00 të Më 21 Prill, lojtarët që kryejnë 5 misione Spartan Ops do të fitojnë një avatar ekskluziv.

Tifozët gjithashtu do të jenë në gjendje të rijetojnë misionet e tyre të preferuara nga Sezoni Një i Spartan Ops duke e marrë përsipër që në episodin e parë, gjatë "Halo Week: Drop Shock".

 

E premte, 12 prill - Përmbajtja e shkarkueshme "Halo 4", zbritur në Xbox LIVE

Dhe nëse akoma nuk keni War Games Map Pass ose dy Paketat e Harta të reja, të Premten mund të blini këto përmbajtje të shkarkueshme “Halo 4” me një çmim të zbritur. Lista e çmimeve është si më poshtë:

Hartat e Lojërave të Luftës Pass: 1600 Microsoft Points (fillimisht 2000)

Paketa e Hartave Crimson: 600 Microsoft Points (fillimisht 800)

Paketa Majestic Map: 600 Microsoft Points (fillimisht 800)

Xbox 360 do të festojë "Halo Week: Drop Shock" me lotari përmes rrjeteve të tyre sociale, prandaj mos hezitoni të ndiqni profilet e tyre në Twitter yFacebook nëse doni të fitoni avatarë dhe përmbajtje ekskluzive.

Më shumë informacion - Halo 4 në MVJ


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.