Pastruesi im i vakumit G9, analiza, performanca dhe çmimi

Mbulesa ime Vacuum Cleanner G9

Sot kemi kënaqësinë të flasim me ju rreth një nga aksesorët Xiaomi që tingëllon më së shumti kohët e fundit. Me këtë rast, asnjë firmë nuk ka marrë pjesë nga Xiaomi, me të cilën po përballemi një aksesor që i përket familjes Mi. Brenda gamës shumë të gjerë të aksesorëve të shtëpisë, këto ditë kemi qenë në gjendje të provojmë fshesë me korrent Mi Vacuum Cleaner G9. 

Një fshesë me korrent që përmirësohet shumë rezultati krahasuar me fshesa elektrike autonome që jo të gjithë përfundojnë bindës. Nëse ajo që dëshironi është një fshesë me korrent me të cilën ju jeni ai që kontrollon, Pastruesi me vakum Mi G9 është një mundësi e shkëlqyeshme. Fuqia thithëse për çdo sipërfaqe me të gjitha aksesorët e nevojshëm.

Fuqia ime vakum G9 fuqia dhe kontrolli

Pastruesi im i vakumit G9 Dora

Pastrimi i shtëpive nganjëherë bëhet një mani për shumë njerëz. Por për ata prej nesh që nuk janë të fiksuar me pastrimin, kanë mjete të mira për të ruajtur higjienën në shtëpi është diçka e rëndësishme. Pastruesi me korrent Mi Vacuum Cleaner G9 është një aksesor perfekt në mënyrë që shtëpia jonë të jetë gjithmonë ashtu si na pëlqen, e pastër. A është ajo që ju nevojitet? Blini pastruesin tuaj Mi Vacuum G9 tani me çmimin më të mirë.

Një fshesë me korrent për të kontrolluar dhe trajtojë pa probleme me njërën dorë. Dhe me fuqi për të kursyer në mënyrë që ta përdorim atë kudo në shtëpi ose për makinën tonë. Ne kemi parë fshesa me korrent që ofrojnë një numër të madh të aksesorëve për pastrim. Dhe zakonisht ndodh që shumica dërrmuese e tyre të mbeten të papërdorura dhe madje edhe të humbura. Xiaomi bën mirë duke përfshirë pak aksesorë por të dobishëm 100% për çdo situatë. 

Zhbllokimi i fshesës me korrent Mi G9

Ne po komentonim për panevojshmërinë e aksesorëve të caktuar që kemi mundur të gjejmë në pastruesit e tjerë. Tani është koha t'ju them atë që gjejmë brenda kutisë fshesë me korrent Mi Vacuum Cleaner G9. Gjëja e parë është që kutia ka rezultuar më e madhe se sa pritej, por shpjegohet nga disa pajisje shtesë që përmban.

Ne gjejme trupi i fshesës me korrent. Keni një madhësia e duhur për operacion me një dorë, por ndoshta pak e rëndë. Nëse e kapim nga pjesa e aktivizuar, gjejmë një shkas që është përpara gishtave ku do të aktivizojmë fshesën me korrent për të punuar. 

Një tjetër nga pajisjet më voluminoze është kllapa që mund ta vidhosim në mur ose në derën e një dollapi. Aty mund të lëmë Mi Vacuum Cleaner G9 kur nuk po e përdorim. Dhe nëse e vendosim afër një spine, mund ta karikojmë edhe kur e lëmë në mbështetëse. 

Furça My Vacuum Cleanner G9

Ne kemi një furçë e ngushtë, për përdorim në distanca të shkurtra, ose në dyshekët e dyshemesë së makinave, për shembull. Y nje furce me e madhe më shumë për dyshemenë ose qilimat. Kjo furçë më e madhe përshtatet me tubin zgjatues që do ta vendosim për të pastruar me korrent dyshemenë pa pasur nevojë të përkulemi.

Ne gjithashtu gjetëm një aksesor për qasje të lehtë në zona më të ngushta që mund të përshtatemi drejtpërdrejt ose me tubin zgjatues. Dhe një pajisje e fundit me një furçë e vogël në fund për të pastruar papastërtitë pak më "të vështira" mirë. Sigurisht, ne gjithashtu kemi kabllo karikimi që lidh fshesën me rrjetin elektrik.

Merrni tani Pastruesin Vakum Mi G9, fshesë me korrent që të gjithë dëshirojnë.

Dizajni dhe ergonomia e Mi fshesës me korrent G9

Kur flasim për Xiaomi, pothuajse gjithmonë flasim për dizajn të mirë. Një firmë që ka një linjë dizenjimi e njohur në çdo pajisje. Stili i tij bazohet në linja të thjeshta, ngjyra të lehta (zakonisht të bardha) dhe një logo që pothuajse nuk vihet re. Pastruesi me korrent Mi Vacuum Cleaner G9 është një shembull i qartë i gjithë kësaj.

Duke parë trupin e fshesës me korrent, ajo ka një format i krijuar për tu operuar me një dorë, nuk ka rëndësi djathtas ose majtas. Duke e kapur nga pjesa e mundësuar që kemi një shkas i rehatshëm për të aktivizuar thithjen. 

Trupi im pastrues vakumi G9

Në pjesën e poshtme gjejmë bateriÇfarë është ajo lehtësisht i lëvizshëm me një klikim të thjeshtë. Një detaj për t’u vlerësuar, pasi në rast se bateria përkeqësohet ose humbet kapacitetin e karikimit ne mund ta zëvendësojmë atë dhe vazhdoni të përdorni pjesën tjetër të aksesorëve në mënyrë të përsosur.

mbrapa që, duke e mbajtur me dorë, mbetet e arritshme me gishtin e madh, ne gjejmë kontrolli i fuqisë thithëse. Ne kemi mundësinë për të pozicionuar çelësin deri në tre fuqi të ndryshme thithëse. Duke ditur që fuqia maksimale është 120 dhe që nganjëherë është shumë e fuqishme dhe e pakëndshme të vakumoni një qilim, për shembull, sepse është plotësisht i mbërthyer.

më i lartë trupin e fshesës me korrent gjejmë Logoja e MI. Në qendër është motori, dhe përmes një pjese transparente mund të shohim filtrat portokalli dhe ato Rezervuar 0,6 litra. Ngjyra e bardhë e fshesës me korrent mund të mos jetë më e përshtatshme pasi ndotet shpejt dhe njollat ​​menjëherë vërehen. Pjesa tjetër e aksesorëve gjithashtu kanë të njëjtën ngjyrë të bardhë, me disa detaje portokalli si në furçat. Me përjashtim të tub që ka ngjyrë çeliku inox. 

Karakteristikat e fshesës me korrent Mi Mi G9

Emri i Xiaomi zakonisht lidhet me produkte me cilësi të mirë me çmime të mira. Dhe kjo është diçka që është fituar duke ofruar "të njëjtën" si konkurrencën pothuajse çdo herë me një çmim shumë më të ulët. Rasti i pastruesve nuk është përjashtim dhe ne shohim se si një fshesë me korrent me cilësi shumë të mirë mund të jetë e jona për shumë më pak të asaj që kushtojnë të tjerët me përfitime të ngjashme. Mos i jep më shumë xhiro, porositni Pastruesin Vakum Mi G9 tani

Një nga detajet e para që ne shikojmë kur blejmë një fshesë me korrent është fuqia thithëse. Siç e kemi përmendur tashmë, fshesa me korrent Mi Vacuum Cleaner G9 ka tre mënyra thithjeje bazuar në energji. Duke qenë fuqia maksimale e thithjes 120 vat ajër. Ne tashmë ju themi se ne mund ta pastrojmë të gjithë shtëpinë në përsosmëri, edhe qilimat, me nivelin minimal, mjaft e mjaftueshme. 

Pastruesi me korrent Mi Vacuum Cleaner G9 është i pajisur me të ashtuquajturën teknologji ciklonike. Ky sistem i bazuar në 12 ciklone ndihmon në pastrimin e ajrit të brendshëm me një Shkalla e filtrimit 99,97% dhe në të njëjtën kohë, shmang bllokimin e filtrit dhe motorit. Në këtë mënyrë, performanca e aspirator që rrotullohet në 100.000 rpm dhe jeta e dobishme e funksionimit të saj është rritur.

Autonomia Isshtë një tjetër nga pikat e forta të Mi Vacuum Cleaner G9. Gjetëm një kohëzgjatje prej deri në 60 minuta në punë. Kjo nëse, do të varet nga fuqia thithëse që ne zgjedhim në mënyrë që autonomia të shtrihet pak a shumë. Përdorimi i nivelit maksimal të energjisë bateria nuk do të shkojë shumë përtej 10 minutave. Por ne kujtojmë se me nivelin minimal të energjisë do të jetë më se e mjaftueshme në pothuajse të gjitha rrethanat.

Tabela e specifikimeve Pastruesi me vakum Mi G9

Markë Xiaomi
Model Pastruesi im i vakumit G9
potencia 120 aw
kapacitet 0.6 litra
autonomi deri në 60 minuta
Bateri e heqshme SI
Pesha totale 5.45 kg
përmasat X x 75.2 32.9 13.2 cm
çmim  179.00 €
Lidhja e blerjes Pastruesi im i vakumit G9

Pro dhe kundra

rekuizitë

Në mënyrë perfekte i operueshëm me një dorë.

karakteristika tre mënyra të fuqisë thithëse për nevoja të ndryshme.

autonomi deri në një orë përdorim.

rekuizitë

 • Përdorimi me një dorë
 • Tre mënyra
 • autonomi

Contras

El Ngjyra e bardhe del lehtë i ndyrë.

Rezultati Pak e rëndë kur e kemi përdorur për një kohë.

Nuk ka ekran për informacion.

Contras

 • Ngjyra
 • peshë
 • Nuk ka ekran

Mendimi i redaktorit

Pastruesi im i vakumit G9
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
179,00
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 65%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.