Apple mund të prezantojë një Apple TV të ri të pajtueshëm me 4k dhe HDR

Megjithëse Apple gjithmonë e ka marrë atë me shumë qetësi, duket se Apple TV vazhdon të jetë një pajisje themelore në ekosistemin e saj, të paktën kjo është ajo që Tim Cook ka deklaruar në disa raste, jo për shkak të shitjeve të tij, por për shkak të konsumit shoqërues përmes iTunes Brezi i 4-të Apple TV doli në treg në 2015, tre vjet pas modelit të gjeneratës 3 dhe ai ishte bërë mjaft i vjetër.

Por dilni në treg pa mbështetje për përmbajtjen 4k dhe HDR, diçka që shumë përdorues nuk e kuptuan mjaft duke qenë një pajisje që nga hardueri mund ta riprodhonte atë pa ndonjë problem. Duket se Apple dëshironte t'i ofronte këto opsione në një Apple TV të ri që mund të shohë dritën së shpejti.

 

Risi kryesore që na solli ishte e lidhur me dyqanin e vet të aplikacioneve, një dyqan që na lejoi të instalonim aplikacione sikur të ishte një iPhone ose iPad, ideal për të shijuar lojërat e preferuara në ekranin e madh të shtëpisë sonë. Versioni tjetër i Apple TV mund të bjerë, pasi që sipas një përdoruesi nga Mbretëria e Bashkuar ka gjetur në historinë e tyre të blerjes, do të fillonte të arrinte marrëveshje me shpërndarësit për të ofroni përmbajtje në cilësi 4k dhe HDR.

Aktualisht Apple ofron vetëm përmbajtjen në cilësi 720p dhe 1080p, të dy me çmime të ndryshme. Duke shtuar këtë përmbajtje të re, Apple do të zgjerojë opsionet e qirasë por gjithashtu do të detyronte përdoruesit e Apple TV të blinin një pajisje të re që mbështet këtë lloj përmbajtjeje, ACE në mëngën e saj që Apple mbajti kur prezantoi modelin e gjeneratës së katërt, një model që është krejtësisht i pajtueshëm me përmbajtjen 4k, ka HDMI version 1.4 i pajtueshëm me këtë përmbajtje, por që është i mbuluar nga softueri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.