Muzikantët më të mirë për Windows

Përkundër faktit se shërbimet e transmetimit të muzikës janë bërë mjeti më i përdorur nga shumë përdorues kur bëhet fjalë për të dëgjuar muzikën e tyre të preferuar, shumë janë ata që kanë një numër të madh këngësh, konvertuar direkt nga CD-ja juaj në cilësinë më të lartë dhe ata preferojnë të përdorin PC-në e tyre për ta menaxhuar atë në çdo kohë, përveç që e luajnë atë të lidhur me një pajisje audio.

Nëse dëshironi të vazhdoni të përfitoni nga biblioteka juaj e muzikës, ajo bibliotekë muzikore që ju ka kushtuar kaq shumë vite për të krijuar, në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se cilat janë ato muzikantët më të mirë për WindowsLojtarët që azhurnohen çdo vit, jo ata që janë bërë një legjendë, por kanë qenë pa azhurnime për disa vjet.

Nga të gjithë lojtarët që ju tregojmë më poshtë, të gjithë Ata na ofrojnë versione falas me disa kufizime të tjera, kufizim që ne mund ta kapërcejmë duke blerë aplikacionin, por ato janë më së paku. Tani gjithçka varet nga nevojat dhe preferencat që ju keni për të mbajtur bibliotekën tuaj në rregull dhe koncert.

Gom player

GOM Player na lejon të kontrollojmë luajtjen e muzikës nga smartphone-i ynë

Ky riprodhues që konsumon shumë pak burime, jo vetëm që na lejon të shijojmë muzikën tonë të preferuar, por gjithashtu na lejon të luajmë çdo lloj video, përfshirë ato të regjistruara në 360 gradë, edhe pse për këtë duhet të duhet të shkarkoni kodekët përkatës, diçka që nuk ndodh nëse flasim për skedarë muzikorë. GOM Player na ofron një numër të madh lëkurash për të personalizuar lojtarin tonë që i përshtaten shijeve tona, një funksion që jo të gjithë lojtarët në treg ofrojnë.

Nëse ndërsa dëgjojmë muzikë po lëvizim nëpër shtëpi, falë aplikacionit GOM Remote, ne mundemi kontrollo luajtjen nga smartphone-i ynë, ose Android ose iOS, në mënyrë që të mund të ndërpresim riprodhimin, të avancojmë këngën, të kthehemi prapa ... Kërkon 2 GM memorie RAM dhe është i pajtueshëm nga Windows XP në Windows 10. Gjithashtu na ofron një numër të madh lëkurash për tu personalizuar estetikën e lojtarit.

Shkarkoni GOM Player

Menaxher i muzikës Waf

Waf Music Manager është një muzikant i plotë për PC

Waf Music Manager është një aplikacion i thjeshtë dhe praktik që grupon a muzikant, një organizator këngësh dhe një redaktues tags në një paketë të lehtë, duke ju lejuar të dëgjoni muzikë dhe të ndryshoni detajet e këngës nga një vend. Shfletuesi i skedarit i integruar ju lejon të shikoni të gjithë skedarët e mbështetur të muzikës në një vend specifik në kompjuterin tuaj dhe kohëzgjatjen e tyre, ndërsa funksioni i kërkimit mund të përdoret për të filtruar këngët sipas emrit të artistit, titullit ose albumit.

Aplikacioni ju lejon të redaktoni të dhënat e etiketës së skedarëve muzikorë të zgjedhur (operacionet e grupeve lejohen), duke siguruar fusha të redaktueshme për emrin e artistit, titullin e këngës, albumin, vlerësimin, numrin e pjesës, vitin, zhanrin, botuesin, kompozitorët dhe drejtorët. Në këtë mënyrë, ju mund ta organizoni koleksionin tuaj në një mënyrë shumë më efikase. Wal Music Manager mbështetet që nga Windows 8.1.

Shkarkoni Waf Music Manager

ZPlayer

ZPlayer është një muzikant i vogël për PC

ZPlayer është një muzikant me bazë Java që na lejon të shijojmë muzikën tonë të preferuar me një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur pa ndërlikime. Ky lojtar në vendlindje mbështet një gamë të gjerë të formateve audio si MP2, MP3, WAV, Ogg, Flac, MID, CDA, MOD, Dolby AC3 ... Ne mund të krijojmë lehtësisht lista dëgjimi që na tregojnë emrin e këngës, kohëzgjatjen, madhësinë dhe kur u krijua. ZPlayer është një lojtar i pajtueshëm me të gjitha versionet e Windows, na lejon vetëm të luajmë audio, zë shumë pak dhe ndërfaqja e përdoruesit na lejon të ndalemi ose të luajmë këngën, ta ndalojmë, avancojmë një këngë ose të kthehemi te e mëparshmja.

Shkarkoni ZPlayer

AIMP

AIMP, është një mundësi tjetër për të dëgjuar muzikë në PC-në tonë

AIMP bashkohet me listën e gjatë të muzikantëve të disponueshëm për Windows. Karakteristika kryesore që na ofron është pajtueshmëria me lëkura të ndryshme për ta përshtatur luajtësin me shijet tona. AIMP është natyrshëm i pajtueshëm me skedarët MP3, AAC, FLAC, MAC, M3U, OGG, OPUS, RMI, TTA, WAV dhe WMA. Ky lojtar zë shumë pak hapësirë ​​në hard diskun tonë dhe është i pajtueshëm me Windows Vista.

Shkarkoni AIMP

MuzikëBee

MuisicBee është një muzikant kurioz

MusicBee është një nga lojtarët që na ofron më shumë mundësi në më pak hapësirë. Në vend që të na ofroni një shfletues skedari, ne duhet të importojmë direkt dosjen ku skedarët e muzikës duhet të fillojnë të luhen. Nëse ndër meta të dhënat e skedarëve audio, futet arti i albumit ose këngës, kjo do të shfaqet në aplikacion. MusicBee na ofron mënyra të ndryshme shfaqjeje, mbyllje automatike, ndryshim të konfigurimit të audios, qasje në një mikser këngësh, modifikim të etiketave të skedarëve audio ... Kjo riprodhim është i pajtueshëm nga Windows Vista dhe është i pajtueshëm me 64 versione bit.

Shkarkoni MusicBee

MediaMonkey

Mediamonkey, muzikant i shkëlqyeshëm për PC

Një tjetër nga lojtarët që na ofron një numër të madh opsionesh është MediaMonkey, një riprodhim që mund të menaxhojë një bibliotekë pa ngatërruar më shumë se 100.000 skedarë, të digjet CD direkt nga aplikacioni, kërko përmes etiketave, letrave, mbulesave dhe meta të dhënave të tjera, menaxhoni llojin e zhanrit të këngëve ...

Ajo gjithashtu na lejon të luajmë çdo format audio pa u shqetësuar se duhet të konvertohemi në formate të tjera, ne mund të krijojmë lista dëgjimi për të gjitha këngët që duam pa kufij përveç përdorimit funksionin Auto DJ në mënyrë që të kujdeset automatikisht për të luajtur këngët nga biblioteka jonë. Brenda opsioneve të personalizimit gjejmë gjithashtu mundësinë e shtimit të lëkurave, mjeteve për të zbuluar muzikë të re, paketa gjuhësore ...

Shkarkoni MediaMonkey

Guxim

Mix dhe luani këngët tuaja të preferuara me Audacity

Edhe pse ky aplikacion është më i njohur për të qenë një redaktor i shkëlqyeshëm për skedarët audio, ai gjithashtu na ofron funksione të ndryshme për ta përdorur atë si një muzikant, por me ekstra që na lejon të redaktojmë këngët tona të preferuara për të krijuar, me anë të zbehjeve, një pista e vetme me shumë këngë. Dremitje duke kërkuar një të gjitha në njëPër të shmangur instalimin e kaq shumë aplikacioneve në kompjuterin tuaj, Audacity është aplikacioni që ju nevojitet.

Shkarkoni guxim

Sëpatë e vogël

Tomahawk na ofron një numër të madh opsionesh për të luajtur muzikë

Nëse muzika jonë nuk gjendet vetëm në PC-në tonë, por ne gjithashtu përdorim një shërbim muzikor streaming, menaxhimi i gjithë atij informacioni është shumë i thjeshtë me Tomahawk, një lojtar falas që mund të lidhet me Google Play Music, Spotify, Deezer, iTunes, SoundCloud deri në YouTube. Në këtë mënyrë, cilëndo këngë që po kërkojmë, do ta gjejmë me lehtësi, qoftë në diskun tonë të ngurtë, qoftë në ndonjë nga këto shërbime muzikore. Gjithashtu, nëse jemi një nga përdoruesit që duan të ndajnë shijet tona me miqtë tanë, Tomahawk na ofron mjetet perfekte për ta bërë këtë.

Shkarkoni Tomahawk

ton

aTunes është një nga muzikantët më të mirë

aTunes, i cili është i frymëzuar nga iTunes i Apple, na ofron një ndërfaqe të thjeshtë dhe të qartë, në mënyrë që të gjejmë dhe të luajmë me lehtësi të gjitha këngët që janë pjesë e bibliotekës sonë. Falë opsionit për të importuar këngë ose direktori, ne mund ta menaxhojmë bibliotekën tonë pak nga pak pa pasur nevojë të luftojmë me një numër të madh këngësh sapo të fillojmë.

aTunes është në përputhje me të gjitha formatet audio në treg, kështu që nuk do të kemi nevojë t'i kthejmë këngët në një format më të pajtueshëm që të jemi në gjendje t'i luajmë ato, me këtë aplikacion të shkëlqyeshëm falas. Ashtu si shërbimet e tjera, aTunes na lejon të lidhemi me Last.fm përveç gjetjes së të gjitha këngëve që kopjohen, diçka që shumë pak aplikime e bëjnë.

Shkarkoni aTunes

VLC media player

Muzikant falas VLC për PC

Me kalimin e viteve, VLC është bërë mjeti më i mirë që aktualisht mund ta gjejmë në treg falas për të qenë në gjendje të dëgjojmë të dy muzikën tonë të preferuar dhe të shijojmë çdo video në çfarëdo formati, pasi është në përputhje me të gjitha ato. Ndërsa është e vërtetë që estetika nuk është më e habitshmja nga të gjitha, me VLC nuk do të kemi asnjë problem luaj ndonjë format muzikor.

Shkarkoni VLC

iTunes

Nëse duam që biblioteka jonë të jetë gjithmonë në rregull me kopertinat e tyre përkatëse, iTunes i Apple është një mundësi e shkëlqyeshme kur dëgjoni muzikën tonë të preferuar, po, duhet të jesh shumë i ndërgjegjshëm me të gjitha të dhënat e secilës këngë, në mënyrë që aplikacioni të mund t'i rendisë dhe grupojë ato në mënyrë korrekte. Nëse keni një iPhone, iPad ose iPod Touch, ka shumë të ngjarë që ju ta keni të instaluar këtë aplikacion edhe nëse e përdorni vetëm për të bërë kopje rezervë, pasi funksioni që na lejoi të lundrojmë nëpër App Store dhe t'i instalojmë më vonë në pajisjen tonë iOS është hequr pas lëshimit të iOS 11.

Shkarkoni iTunes


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.