Ne analizojmë kufjet stereo pa tel të artë Sony [SHQYRTIM]

kufje stereo-wireless ari

Kur bëhet fjalë për të luajtur, veçanërisht nëse përfitojmë nga karakteristikat e shumë lojërave me shumë lojra, është e rëndësishme që të jemi në kushte perfekte audio. Kjo është arsyeja pse shumica e përdoruesve në ditët e sotme vendosin të bëjnë pa sisteme altoparlantësh dhe zgjedhin kufje cilësore për t'i dhënë gjithçka në lojërat e tyre. Sidoqoftë, kur përballemi me sisteme si PlayStation 4, me kufizime në nivelin e lidhjes pa tel ose Bluetooth, duhet të peshojmë shumë mundësi. Sot do të analizojmë Gold Wireless Stereo Headset 2.0 të Sony, kufjet zyrtare për PlayStation 4 që bëhen një nga alternativat më efikasePo, ato nuk janë aspak të lira.

Trueshtë e vërtetë që mund të gjejmë kufje me të gjitha çmimet, nga afërsisht njëzet euro do të gjejmë kufje nga marka si Tritton që do të na ofrojnë cilësi të mjaftueshme për të luajtur dhe me një mikrofon të integruar. Sidoqoftë, ne jemi ballafaquar me këto kufje stereo pa tel ari 2.0 që kushtojnë pothuajse katër herë më shumë se ato të mëparshmet, cila është arsyeja? Ne do të analizojmë pro, kundrat dhe karakteristikat e këtyre kufjeve Sony, të cilat që në fillim ju themi se na kanë lënë të shtangur. Le të shkojmë atje me përmbledhjen dhe nëse nuk ju pëlqen të lexoni, mos harroni videon tonë.

Struktura dhe materialet prodhuese

Së pari, diçka që na bën përshtypje është se kur i nxjerrim nga kutia përballemi me plastikë, mbase më pak të ngurtë nga sa mund ta imagjinonim. Shiriti i kokës është bërë tërësisht nga polikarbonat, ndërkohë, pjesa e brendshme e shiritit është bërë nga një material i butë, me sa duket sfungjer, i cili gjithashtu është i mbuluar nga një rrip prej lëkure blu që duket se ngjitet në pjesën e sipërme të shiritit të kokës.

Lidhur me kufjet, pjesa në kontakt me komandat, lidhja e karikimit dhe pjesa tjetër e pajisjeve, është bërë nga një material që imiton gomën, e cila jep një ndjenjë të qëndrueshmërisë që i mungon shiritit të kokës dhe që ne sigurojmë rezistencë ndaj kalimit të prekja me kohë pas prekjes së tastierës. Sa për sfungjerët për veshët, këtu ata nuk kanë dashur të mëkatojnë nga gërvishtjet, ai na ofron një jastëk të shkëlqyeshëm që garanton rehati. Kjo jastëk është gjithashtu e mbuluar me lëkurë polifonike, diçka që ne nuk e dimë se si do të ndikojë me kalimin e kohës, por ka një shans të mirë për të qenë elementi i parë që zhvishet nëse nuk e trajtojmë siç duhet.

Lehtësi e përdorimit dhe transportit

kufje stereo-wireless ari

Shiriti i kokës ka një sistem palosës që befason me lehtësinë me të cilën lëviz. Thjesht duke ekzekutuar një forcë minimale në njërën nga kufjet, ne mund t'i palosim kufjet përsëri në vetvete., së pari nga njëra anë dhe pastaj tjetra, pa asnjë lloj preference ose nevoje për të detyruar pjesët plastike. Kjo pjesë është thelbësore gjatë transportimit të tyre.

Për t'i çuar nga një vend në tjetrin, Sony e ka parë të arsyeshme t'i përfshijë një qese të vogël mikrofibre që do të na lejojë të fusim kufjet e palosura më parë, në këtë mënyrë, ne mund t'i çojmë nga këtu deri këtu pa pasur nevojë t'i mbajmë të varura (ato janë mjaft të mrekullueshme) ose në kutinë e tyre.

kufje stereo-wireless ari

Kufjet dhe jastëkët e veshit janë krijuar për tu shijuar, ato kanë një mbushje mjaft të madhe dhe një formë ergonomike, kjo do të thotë që vrima është menduar që ne të fusim plotësisht veshët, në atë mënyrë nuk do të gjejmë asnjë lloj elementi që prodhon presion. mbi veshë. Kjo pikë është vendimtare për përdoruesit që mbajnë syze, që kur vendosin veshin Nuk prodhon presion mbi tempujt e syzeve dhe mund të luani për shumë orë pa u shqetësuar për këtë problem që u mungojnë shumë kufjeve të tjera. Në të njëjtën mënyrë, kufjet nuk shtrëngohen shumë, megjithatë, izolimi total i veshit do të thotë që me raste mund të ndiejmë siklet për shkak të nxehtësisë.

Shtë një pikë karakteristike dhe komoditeti që Microfono nuk shquhet askund, është i integruar në njërën nga kufjet, gjë që na pengon ta prishim lehtë ose të na shqetësojmë kur luajmë. Sa i përket autonomisë, ajo do të na ofrojë rreth tetë orë.

Cilësia dhe personalizimi i audios

kufje stereo-wireless ari

Ne po përballemi me kufje që po planifikonin të shiteshin si 7.1, por padyshim që nuk janë. Rreth kufjeve 7.1 përfshijnë një seri kufjesh më të vogla brenda asaj kryesore dhe ne vështirë se do të gjejmë kufje me ato karakteristika për më pak se dyqind euro. Sidoqoftë Pse këto kufje ofrojnë zë 7.1 kur ato kushtojnë shumë më pak? Për shkak se Sony përdor tiparet dhe aplikacionet e PlayStation 4 për të dhënë tingull virtual 3D që simulon 7.1. Në këtë mënyrë, posa t’i vishni dhe të luani lojëra si Call of Duty, do të vini re se tingulli është mbizotërues, dëgjoni hapa, të shtëna dhe lëvizje nga të gjitha anët sikur të ishit atje.

Kjo veçori e tingullit «VSS»Ose 3D humbet sapo të përdorim kufjet jashtë sistemit PlaySation 4. Në atë kohë ato bëhen kufje stereo me cilësi të mirë, me një përforcim interesant në bas dhe karakteristika kryesore e të cilit, izolimi i jashtëm, del.

kufje stereo-wireless ari

Megjithatë, Ato janë kufje të përqendruara qartë në lojë dhe kënaqësi në lojëPo, në sistemet PlayStation 4. isshtë e qartë se do të gjeni kufje me zë më të mirë për muzikë në celularin tuaj me atë çmim, por nuk do të gjeni kufje që japin të njëjtat karakteristika të zërit në PlayStation 4 me të njëjtin çmim, as të ngjashme .

Një aspekt tjetër kryesor është aplikacioni PlayStation 4. Sapo t'i lidhim ata do të kemi qasje në një aplikacion me dhjetëra profile që mund t'i ngarkojmë në kujtesën e kufjeve tona duke përdorur microUSB. Në këtë mënyrë, ne mund të konfigurojmë një nga dy mënyrat audio që kanë kufjet, qoftë për të shkrepur lojëra, makina ose strategji. Një tipar nga i cili mund të përfitojnë vetëm këto kufje.

Për të mikro, ofron një tingull mjaft të pastër pa ndërhyrje, megjithatë këshillohet ta çaktivizoni kur po luajmë vetëm, pasi që nëse lëshon një zhurmë të vogël që mund të bëhet e bezdisshme nëse luajmë me volum të ulët.

Lidhshmëria dhe ndërfaqja e përdoruesit

kufje stereo-wireless ari

Ne duhet të theksojmë se edhe pse ju mund ta imagjinoni atë, kufjet ata nuk kanë teknologji Bluetooth. Kjo do të shkaktonte probleme me lidhjen e DualShock 4 dhe Sony e di atë. Prandaj, një lidhje USB është e përfshirë me kufjet që dalin në RF, dhe do të jetë ai që lidhet automatikisht me kufjet. Ai nuk përdoret vetëm për PlayStation 4, ne mund ta lidhim këtë USB me PC-në tonë ose ndonjë element audio dhe do të marrim tingullin përmes RF në kufjet tona PlayStation 4.

Të gjithë dorezat e kontrollit janë në kupën e majtë të veshit. Në këtë mënyrë do të kemi një panel butoni që do të na lejojë të vendosim përparësi midis audios së bisedës ose asaj të lojës video. Poshtë kësaj, ne gjejmë një ndërprerës të mënyrës, kemi «OFF» për të fikur kufjet, «1» për modalitetin standard dhe «2» për mënyrën që kemi ngarkuar më parë në memorje nga aplikacioni.

kufje stereo-wireless ari

Në anën tjetër gjejmë butonin klasik të volumit, pikërisht mbi mundësinë e aktivizimit dhe çaktivizimit të virtualizimit audio 3D "VSS" dhe në pjesën e poshtme të një butoni "memec" për mikrofonin që do të na lejojë ta heshtim shpejt.

Së fundi, në pjesën e poshtme absolute kemi një lidhje fole 3,5 mm për kur jemi pa bateri dhe hyrjen microUSB për të karikuar baterinë dhe informacionin e sistemit.

Përmbajtja dhe çmimi

kufje stereo-wireless ari

Paketimi që Sony ofron në këto kufje është mjaft i mirë. Kur ta hapim, së pari do të gjejmë kufjet dhe pikërisht poshtë një kutie me elementët e mëposhtëm: Kabëll mikro USB, kabëll jack 3,5 mm, dongle USB dhe çantë mbajtëse mikrofibre.

Në varësi të vendit ku i marrim kufjet, çmimi mund të ndryshojë midis 89 € dhe 76 €, KETU Ne ju lëmë lidhjen Amazon në mënyrë që t'i merrni ato me çmimin më të mirë.

Mendimi i redaktorit

Ne po përballemi me kufjet me çmimin më të mirë të cilësisë që ofrojnë personalizim absolut për PlayStation 4. Sigurisht, mos kërkoni transportueshmëri ose cilësi audio për të dalë jashtë ose për të luajtur sporte, ato janë kufje të përqendruara në lojëra dhe sistemin në fjalë.

Kufje stereo pa tel ari 2.0
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
76 a 89
 • 80%

 • Kufje stereo pa tel ari 2.0
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • materiale
  Redaktori: 70%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajn
 • Cilësi audio
 • çmim

Contras

 • materiale
 • transportueshmëri

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luani dijo

  Përshëndetje mirë, sot sapo kam kufjet dhe nuk di si t'i lidh. Po i përdor me kabllon Jack sepse nuk e di si është me tel, nëse mund të më ndihmoni ju lutem.

 2.   Luani dijo

  Mirë, akoma nuk funksionon për mua, nuk e di nëse helmetat nuk e gjejnë pajisjen që është e lidhur me pley, po ndizet së bashku me telekomandën por nuk lidhet? .... Por aplikacioni i njeh ata por jo dhe më vë gjithçka por ato nuk dëgjohen në kufje ...
  Më vjen keq nëse shqetësoi shumë ...