Ne analizojmë mbështetjen e Oittm për iPhone dhe Apple Watch

Veglat janë arsyeja për këtë faqen tonë të internetit, prandaj kohë pas kohe ne dëshirojmë t'ju sjellim shumë produkte që mund ta bëjnë jetën tuaj më të lehtë, ose të paktën më të rehatshme. Këtë herë do të flasim për një produkt që u drejtohet atyre përdoruesve që kanë një Apple Watch dhe një iPhone ose iPad. Dhe është që Apple nuk përfshin me këto pajisje një bazë ngarkimi që bëhet jashtëzakonisht e dobishme kur të dy pajisjet janë prona jonë. Ne do të flasim sot për bazën e karikimit të Oittm për iPhone dhe Apple Watch.

Këto vegla të vogla gjithmonë mund të na ofrojnë një komoditet shtesë, megjithatë, shpesh e lirë është e shtrenjtë, kështu që është e rëndësishme që Në Gadget Actualidad ju kujtojmë falë rishikimeve tona objektive cilësinë e përbërësve të saj dhe nëse vërtet japin atë që premtojnë.

Si gjithmonë, ne do të hedhim një vështrim në aspektet më të rëndësishme për t'u marrë në konsideratë në një rishikim, nga mënyra se si integrohen përbërësit e tij, te dizajni dhe cilësia e tyre. Por ajo që është me të vërtetë e rëndësishme në shumicën e rasteve është që ju të na ofroni shërbimin në mënyrë korrekte, Kjo bazë e karikimit Oittm ka më shumë se një pajisje dhe dëshiron të jetë shumë më tepër sesa një zbukurim në komodinën tonë. E dini, nëse doni të shkoni direkt në pikat interesante, shfrytëzoni maksimalisht indeksin tonë.

Dizajni dhe materialet e bazës Oittm LOPOO

Në Oittm, diçka për të mbajtur në mend është se ata përpiqen të integrojnë plotësisht produktet e tyre me modelet dhe ngjyrat që na ofron vetë kompania Cupertino. Me këtë nënkuptojmë se ata dinë të kombinojnë gamën e tyre të ngjyrave dhe materialet e tyre në një mënyrë të tillë që të mos dalin nga skema dhe të na japin një ndjenjë të vazhdimësisë., ne e kuptojmë që nga silikonet te plastika janë të dizajnuara nga dhe për t'u integruar plotësisht me modelin e pajisjeve tona. Itshtë e vërtetë që ne gjejmë shumë baza të ndërtuara në silikone, alumin dhe plastikë, por këtu nuk do të gjejmë produkte themelore, gjithçka ka ngjyrën, modelin dhe formën që do të pritej nga një produkt i krijuar për t’u kombinuar me mjedisin Apple, dhe kjo vlerësohet shumë.

Baza është e madhe dhe e lartë, por jo aq sa të jetë e bezdisshme, asgjë nuk është më larg nga realiteti, kjo i jep asaj një plus stabiliteti që do të na lejojë të lëmë pajisjet tona ulur pa asnjë frikë, diçka që nuk mund ta them për shumë baza të tjera që Unë kam qenë duke testuar. DHEn gjithsej ne do ta gjejmë veten me 3,75 centimetra të gjatë dhe 20 centimetra të gjatë, ka shumë hapësirë ​​për pajisjen tonë pa u bërë një kaba. Ndoshta është e vërtetë që mund të jetë disi më pak e gjatë, por ka furnizimin e tij standard të energjisë, e cila sjell logjikën në lartësinë e saj.

Baza është e ndërtuar në alumini identike me ngjyrën e ofruar nga Apple, si dhe mbështetjen e pasme të iPhone. Ndërkohë, pjesa e sipërme ku ndodhen pajisjet është plastike e bardhë, në përputhje me pajisjet tona Ngjyrë argjendi nga Apple, por kemi edhe një kombinim Hapësira Gri. Ka një altar për iPhone përmes të cilit shfaqet kablli Lightning, i cili ka një mbrojtje gome gri me të njëjtin ton si kabllot zyrtare të Apple dhe do të mbrojë pjesën e poshtme të iPhone tonë nga gërvishtjet. Nga ana tjetër, kurora ku do të vendosim ngarkuesin Apple Watch është e mbuluar plotësisht nga brenda dhe do të mbetet në një pozicion fiks dhe të përhershëm që do të na lejojë të përdorim Apple Watch në modalitet. tavolina e shtratit.

Montimi dhe funksionalitetet

Ne fillojmë me montimin, pasi doku është çmontuar plotësisht. Sidoqoftë, duke ndjekur udhëzimet në vetëm katër hapa do ta keni në dispozicion për të punuar. Mbulesa e sipërme e bardhë është e ndarë nga baza e aluminit dhe atje do të gjejmë udhëzuesit për kabllot. Mendërisht, këto udhëzues kanë doreza që mund të dëmtojnë kabllon tuaj zyrtare të Apple, prandaj rekomandoj t'i hapni me forcë përpara se të futni kabllon e Rrufesë përmes tyre. Ne do të kemi një vrimë brenda ku do të vendosim siç duhet kabllon Apple Watch dhe dy lidhje të brendshme USB që do të na lejojnë të vendosim këto kabllo brenda pa ndërhyrë në ne. Duke hequr kabllot përmes udhëzuesve dhe duke futur lidhjet e tyre përmes moduleve të lëvizshëm të iPhone dhe Apple Watch, gjithçka do të bëhet, për të vendosur pjesën tjetër të iPhone thjesht duhet të kthejmë një mekanizëm vidhosje.

Ne tashmë e kemi të montuar, por nuk është e gjitha, në pjesën e pasme gjejmë një lidhje standarde të rrymës me një kabëll të lidhur rrjeti, të shoqëruar nga tre lidhje USB me amperazh të mjaftueshëm (2.1A) për të karikuar pajisjet si iPad, kështu që pa probleme do të keni pesë karikues në një dhe energji shumë të mirë. Kjo është arsyeja pse kjo bazë e karikimit Oittm është një stacion i tërë që do të na japë më shumë dobi se sa pritej. Tri USB-të e pasme janë të pajtueshme me çdo sistem të karikimit USB, nuk do të duhet domosdoshmërisht të karikojmë ndonjë pajisje Apple me to. Vlen të kujtohet se kjo bazë e karikimit nuk vjen me asnjë kabllo ngarkimi përveç furnizimit të saj me energji, kështu që do të duhet të përdorni kabllot tuaja. Isshtë një sherr nëse keni vetëm ato standarde, sepse kur udhëtoni do të duhet t'i hiqni ato, megjithëse sistemi i montimit të kabllove është i shpejtë dhe efektiv, vlerësohet, jo si bazat e tjera që kam provuar që janë edhe të dehur.

Mendimi i redaktorit

Baza e karikimit të Oittm (Ora dhe iPhone)
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 3.5 yje
35,99 a 40,99
 • 60%

 • Baza e karikimit të Oittm (Ora dhe iPhone)
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • materiale
  Redaktori: 90%
 • karakteristika
  Redaktori: 85%
 • rritje
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • materiale
 • Dizajn
 • funksionalitetin

Contras

 • Diçka e shtrenjtë
 • Udhëzuesi kabllor është shumë i ngushtë

Përvoja e përdoruesit dhe çmimet

Përvoja ime e përdoruesit ka qenë me të vërtetë e mirë, unë karikoj Apple Watch dhe iPhone tim çdo ditë., ndërsa unë përfitoj nga një prej lidhjeve të tij të pasme për të karikuar iPad herë pas here. Vlen të bëheni baza juaj e rregullt e karikimit, pasi nuk do t'ju mungojë performanca. Si një pikë negative unë theksoj çështjen e mos përfshirjes së kabllos së karikimit, edhe pse për atë çmim dhe duke marrë parasysh kufizimet që Apple zakonisht ka me kabllot, pothuajse më mirë. Me pak fjalë, një bazë karikimi që duhet ta rekomandoj, megjithëse çmimi i saj mund të jetë dukshëm më i ulët.

Ju mund të merrni bazën e tarifimit të Oittm Apple Watch dhe iPhone në Amazon nga 34,99 euro përmes KJO LIDHJE. Sidoqoftë, nëse aplikoni kodet e mëposhtme të zbritjes, do të jeni në gjendje të shijoni produktin me një çmim vërtet të pabesueshëm dhe si dhuratë do të merrni edhe një kuti PC për Apple Watch:

 • Kodi i mëposhtëm me të cilin merrni një çmimi përfundimtar prej 27,99 € : R8S9NOK6 (-20%)
 • Kodi për dhuratën e kopertinës: 9IVWHNNT

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.