Ne testuam aksesorët Hama Influencer

Gjithnjë e më shumë përmbajtje prodhohet nga celularët dhe nga ana tjetër konsumohet edhe përmes celularëve. Ne do t'ju tregojmë një sekret, videot dhe analizat e mia janë prodhuar me një smartphone dhe ju do të pyesni veten se çfarë është mashtrimi për të marrë një rezultat kaq të mirë, pasi ne përdorim këtë lloj të aksesorë.

Hama ka lansuar një seri produktesh të dizajnuara në mënyrë që të mund të bëni përmbajtjen tuaj më të mirë në Instagram, YouTube ose kudo që dëshironi. Zbuloni me ne cilët janë këto pajisje thelbësore, si funksionojnë dhe pse duhet të jenë pjesë e juaja Setup për rezultate profesionale.

Unazë LED dritë

Ky është padyshim ai që më duket më thelbësorja nga të gjitha produktet që po analizojmë sot. Këto unaza të dritave LED kanë ardhur për të zgjidhur një problem që më parë e zgjidhnim me qendër të vëmendjes të mëdha dhe të mëdha, tani në pak hapësirë ​​kemi atë që na nevojitet.

Këto rrathë LED na lejoni të ndriçojmë fytyrën tonë ose produktin që po analizojmë, duke ofruar mundësinë që gjithçka të shihet qartë dhe pa hije, duke marrë kështu një rezultat profesional, duke u përqëndruar në plan të parë atë që ka rëndësi, dhe duke lënë errësirën dhe zhurmën në imazh pas.

Në mënyrë të veçantë unaza e unazës së dritës Hama LED ai lëshon një dritë dite deri në 6000K dhe mund të errësohet vazhdimisht. Hidhni 128 LED Dhe çuditërisht, peshon mjaft pak dhe paloset, kështu që ne do ta transportojmë me lehtësi në çantën e tij të përfshirë.

  • Shihni fletën e të dhënave të produktit: LINK

Ka një unazë 10,2 inç dhe përfshin një mbështetje të lëvizshme në qendër që do të na lejojë të kemi smartphone-in tonë lehtësisht. Ne kemi një portë USB së bashku me butonin e kontrollit që do të na lejojë ta rregullojmë, dhe gjithashtu përfshin një operator Bluetooth në mënyrë që të mund të rregullojmë regjistrimin.

Ne mund ta zgjasim hoopin deri në 138 centimetra, lartësia minimale është 52 cm. Unë isha i befasuar që për shkak të formës dhe transportit të saj ne mund ta përdorim edhe si llambë. Kjo do të varet nga ju, por është ideale për zhbllokimin, udhëzime për grim dhe video blog.

Nga ana tjetër, si një avantazh kemi që mund të anojmë unazën në disa drejtime. Në testet tona ajo ka qenë efikase dhe tre tonet e ngjyrave janë më se të mjaftueshme për të marrë rezultate të mira në terma të përgjithshëm. Këto lloje të spotlights janë ideale për regjistrim. Ky produkt është në pikën tuaj të zakonshme të shitjes nga 69,00 euro.

Një mikrofon lavalier për rezultatet më të mira

Pas ndriçimit, audio është sfida e dytë e madhe për ndikuesit. Kur kërkojmë zgjidhje për këtë dhimbje koke, shumë herë ne gjejmë mundësi tepër të shtrenjta ose të mëdha, megjithatë, përvoja më tregon se është më se e mjaftueshme për të një mikrofon i mirë lavalier.

Në këtë rast Hama gjithashtu del për të takuar të tijën Lavalier i zgjuar, një mikrofon lavalier që është krijuar për PC, kamera dhe telefona celularë, plotësisht i pajtueshëm me gjithçka. Ka një gjatësi kabllo prej gjashtë metrash, diçka veçanërisht e jashtëzakonshme.

Ky mikrofon ka një interval frekuence midis 50 Hz dhe 20 KHz dhe një paturpësi prej 2200 Ohm. Siç mund të pritet për shkak të formës dhe aftësive të tij, kemi të bëjmë me një mikrofon omni-drejtues, domethënë nuk do të duhet ta vendosim në një mënyrë të veçantë për të kapur në mënyrë korrekte tingujt tanë.

  • Fleta e të dhënave të produktit> LINK.

Për të qenë më të saktë, ne kemi një ndjeshmëri të 45 dB dhe në testet tona është përmirësuar në mënyrë të jashtëzakonshme. Për më tepër, më dukej e çuditshme që ky mikrofon ka një bateri dhe një kontrollues që na lejon ta rregullojmë atë si për kamera ashtu edhe për smartphone (pa përdorur baterinë).

Ka një kapak të vogël që parandalon tingujt e bezdisshëm dhe erën dhe gjithashtu një kapëse të vogël Me të cilën ne mund ta ankorojmë në këmishën tonë ose kudo që duam lehtë, kjo është veçanërisht e rehatshme dhe më se e mjaftueshme për shumicën e njerëzve, domethënë, a ia vlen vërtet të investosh qindra euro?

Ky produkt është lansuar nga Hama për vetëm 34,95 euro dhe do të jetë në dispozicion në pikat e zakonshme të shitjes. Mikrofoni lavalier Hama Smart Lavalier është shoqëruesi ideal për ata që kanë nevojë të prodhojnë një video për YouTube ose të tregojnë blerjet e tyre më të fundit në Instagram: një mikrofon gjithëdrejtues, veçanërisht i përshtatshëm për regjistrime zëri dhe video.

Tripama Hama 4 në 1

Produkti i tretë i shkëlqyeshëm për ditën tonë në ditë si influencers Withoutshtë pa dyshim trekëmbëshi, apo është që ju ende e lini celularin tuaj të mbështetur në një kuti këpucësh?

Njeri, një trekëmbësh është rreptësisht i nevojshëm dhe kjo alternativë që Hama ju ofron është ideale. Ky trekëmbësh ka një lartësi minimale prej 20 cm dhe një lartësi maksimale me krahun e saj teleskopik prej jo më pak se 90 centimetra, domethënë gati një metër, una rehati e vërtetë

Prodhohet në një përzierje të plastikës dhe aluminit, por duhet të theksojmë se pjesa e poshtme ka me gome pa rreshqitje ne ngjyre te kuqe qe na ndihmon shume kur vendosim trekëmbëshin aty ku duam. Pesha totale e trekëmbëshit është vetëm 185 gramë, diçka që madje na ka befasuar.

Ne marrim parasysh që kemi adaptorë për të përdorur trekëmbëshin me tre sisteme të ndryshme: Një GoPro, një smartphone me një mbështetje të zgjatur dhe një kamera video tradicionale.. Rezultatet janë të mira dhe produkti ka qenë mjaft i qëndrueshëm në testet tona, diçka që vlerësohet sinqerisht.

Sidoqoftë, ne gjithashtu kemi një trekëmbësh tjetër të veçantë për ndikuesit, trekëmbësh tryezë hama Përbëhet nga tre këmbë mbështetëse dhe dy koka dhe një mbajtëse smartphone, si dhe 4 seksione të rregullueshme përmes një mekanizmi shul lëvizës, me shtypjen e një butoni në brendësi të këmbëve të trekëmbëshit. Këmbët e saj prej gome ofrojnë një kapje të fortë në sipërfaqe të lëmuara, të rrëshqitshme dhe të pabarabarta, ndërsa niveli i flluskës së tij është i integruar në kokën e trekëmbëshit. Mund të përdoret ose si monopod ose si trekëmbësh. Gjëja më e mirë është që kur paloset vështirë se zë hapësirë: me një lartësia minimale prej 16 centimetra (maksimumi 19) dhe pesha 260 gram, mund të bartet në çantën ose çantën tuaj të shpinës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.