Netflix anulon Shtëpinë e Kartës mbi akuzat për ngacmim të Kevin Spacey

House of Cards

Rasti Weinstein duket se ka qenë arma fillestare për të nxjerrë në dritë atë që nuk është parë në Hollywood, lavanderi i ndotur në të cilin seksi është një pjesë shumë e rëndësishme, por për të keqen. Në fillim të këtij muaji, producenti Harvey Weinstein u akuzua nga më shumë se një duzinë aktoresh përfshirë Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie dhe Mira Sorvino, për ngacmime seksuale të një numri të madh aktoresh. Edhe pse ishte një sekret i hapur, askush nuk guxonte të ngrinte zërin e tij kundër një prej producentëve më të rëndësishëm në Hollywood. Karriera e tij në Hollivud ishte përfundoi duke mohuar të gjithë industrinë e tij. Por ai nuk është i vetmi, pasi tani duket se është radha e Kevin Spacey.

Një nga seritë mitike që e kanë bërë Netflix platformën më të popullarizuar VOD sot është Shtëpia e Kartave, një serial që është gati për të premierë sezonin e gjashtë, një sezon që do të jetë i fundit, siç ka pohuar Netflix një ditë pasi zbuloi akuzën e ngacmimit seksual kundër Kevin Spacey nga Anthony Rapp, kur ai ishte 14 vjeç, një nga aktorët që është pjesë e ekuipazhit të serisë së re Netflix Star Trek Discovery.

Deklaratat që Kevin Spacey ka bërë nuk ndihmojnë në qetësimin e ujërave:

Sinqerisht, nuk mbaj mend ndonjë takim që ka ndodhur 30 vjet më parë. Nëse jam sjellë në mënyrën që ai pretendon, i detyrohem faljes më të sinqertë për sjellje thellësisht të papërshtatshme.

Spacey ka përfituar nga deklarata për të pohuar se gjatë gjithë këtyre viteve, ai ka mbajtur marrëdhënie me burra dhe gra, duke pranuar homoseksualitetin e tij në të njëjtën deklaratë. Spacey, i cili ishte një nga producentët ekzekutivë të serialit, mund ta ketë parë karrierën e tij, jo vetëm si producent, por edhe si aktor, më në fund i erdhi fundi, duke parë drejtimi i ri që po merr industria e Hollivudit me ngacmuesit seksualë.

Ajo që është e qartë është se tani që industria kinematografike ka filluar të njohë këto sekrete të hapura, Kevin Spacey nuk do të jetë aktori i parë apo i fundit të cilët do të bëjnë tituj për këto lloj akuzash duke i dhënë fund karrierës së tyre përkatëse.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.