Një azhurnim i Xbox i bën shkarkimet më të shpejta në One

Xbox

Microsoft sapo ka njoftuar një azhurnim të ri të sistemit operativ të konsolës së tij kryesore, ne po flasim për Xbox One, konsolën e gjeneratës së ardhshme që po përjeton një rini të dytë në fund të vitit. Ky azhurnim i sistemit operativ Xbox One premton të bëjë shkarkime shumë më të shpejta dhe është në dispozicion që nga 14 dhjetori i kaluar. Megjithëse mund të mos duket kështu, këto konsola të gjeneratës së ardhshme janë praktikisht kompjutera desktop, dhe pasi përfshijnë sistemin e tyre operativ të optimizuar, ato kërkojnë azhurnime të vazhdueshme që përgjithësisht i kënaqin përdoruesit e tyre njëri pas tjetrit.

Përdoruesit e Xbox One me lidhje mbi 100 Mbps do të shohim se si shkarkimet e tyre përmirësohen deri në 80%, e cila nuk është pak. Në rastin e PlayStation, ne po shohim se si versioni origjinal i konsolës është i aftë të shkarkojë deri në 6 MB / s me lidhje 300 Mbps, që në të vërtetë barazohet me rreth 150 Mbps në tastierë, pasi karta e saj e rrjetit nuk siguron më shumë , fjalë për fjalë. Në rastin e përdoruesve të Xbox One që kanë lidhje nën 100 Mbps, ata gjithashtu do të përfitojnë, në këtë rast një rritje vetëm 40% në shpejtësinë e transmetimit të të dhënave.

Ne jemi në epokën dixhitale, shumë janë lojtarët që zgjedhin lojën dixhitale dhe kursejnë hapësirë ​​në raftet, prandaj është e rëndësishme që ata të zbatojnë përmirësime në sistemin e shkarkimit të këtyre skedarëve të rëndë. Zakonisht, Rrjeti PlayStation merr tortën për këtë çështje, por Xbox i Microsoft është ende në fund të topit, dhe ky përmirësim do t'i kënaqë ata me lidhje vërtet të fuqishme dhe fibra optike. Pra, është koha për të shkarkuar me shpejtësinë më të lartë të mundshme, ose përndryshe, tani Keni një arsye më shumë për të thirrur kompaninë tuaj dhe për të rritur shpejtësinë e kontraktuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.