OnePlus i ri do të menaxhohet nga Snapdragon 821

kualcomm-snapdragon

Djemtë në Qualcomm po shohin se si gjithnjë e më shumë prodhues po zgjedhin të ndalojnë së përdoruri procesorët e tyre, duke iu përkushtuar vetes për të lançuar të tyre. Samsung, Huawei, Mediatek dhe Xiaomi janë prodhuesit më të mirë që aktualisht po lënë mënjanë gjigantin e procesorëve Qualcomm. Edhe aq larg nga shqetësimi, kompania vazhdon të punojë në nisjen e përpunuesve të rinj dhe përpjekjen për të arritur marrëveshje në mënyrë që prodhuesit të vazhdojnë të besojnë në punën e tyre të mirë. Siç ka njoftuar kompania, Qualcomm të furnizojë procesorë për modelin e ardhshëm OnePlus, data e pritshme e të cilit për mbërritjen në treg është për verën e vitit të ardhshëm.

Qualcomm ka konfirmuar përmes llogarisë së saj në Twitter marrëveshjen që ka arritur me OnePlus, njoftoi se modeli i tij i ardhshëm do të menaxhohet nga Snapdragon 821, një procesor që përmirëson si prezantimin, performancën, shpejtësinë, efikasitetin e energjisë, si dhe kapacitetin grafik të terminaleve që e zbatojnë atë. Terminali i ri do të përdorë një sensor optik Sony 16 mpx, 5,5 inç me rezolucion Full HD, 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, 6 GB RAM dhe një bateri 3.000 mAh. Kjo është nëse çmimi i tij do të rritet në 479 dollarë, 80 dollarë më shumë se sa kushton aktualisht OnePlus 3.

OnePlus është një kompani e re që pak nga pak ajo ka fituar besimin e përdoruesve të saj dhe aktualisht është një nga markat e preferuara për shumë përdorues që janë lodhur të paguajnë më shumë për të shijuar të njëjtat funksione si terminalet e nivelit të lartë në treg. Sistemi i ftesave me të cilin kompania filloi të shpërndajë terminalin e saj shkaktoi shumë shqetësime, gjë që e detyroi kompaninë ta braktiste atë në përpjekje për të përmirësuar imazhin e saj para përdoruesve të cilët, të lodhur nga pritja, gjithmonë vendosnin për prodhuesit e tjerë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)