Përdoruesit aktivë të Pokémon Go bien me 80%

Pokemon Go

Nisja e Pokémon Go këtë verë ka qenë një revolucion i vërtetë brenda botës së celularëve dhe gjithashtu lojërave video. Aq sa tregjet për pajisje të caktuara si p.sh. bateri ndihmëse u rrit në mënyrë dramatike pas fillimit të Pokémon Go.

Sidoqoftë, aktualisht duket se loja video nuk po kalon momentin e saj më të mirë. Pas polemikave mbi azhurnimet më të fundit, disa raporte tregojnë se aktualisht loja video ka humbur deri në 80% të përdoruesve të saj aktivë, përdoruesit që jo vetëm luajtën dhe përhapën përdorimin e lojës video por gjithashtu përdorën blerjet e integruara të lojës video, të ardhurat e vërteta të Niantic.

Ende mbetet në 20% të përdoruesve, Pokémon Go është ende disi i dobishëm dhe të ardhurat e tij vazhdojnë të tejkalojnë videolojërat Candy Crush, loja video më fitimprurëse në histori deri më tani.

Përdoruesit e Pokémon Go nuk shikojnë në mënyrë të favorshme në azhurnimet më të fundit të lojërave video

E ardhmja e Pokémon Go nuk është shumë rozë nëse Niantic nuk bën asgjë në lidhje me të. Nga njëra anë, shumë përdorues kanë vrenjtur për mbylljen pa llogari të llogarisë ose përdorimin e metodave alternative. Gjithashtu shumë e shohin atë azhurnimet nuk plotësojnë kërkesat e lojtarit meqenëse jo të gjitha pokemonët janë lëshuar akoma dhe shumë të tjerë dëshirojnë të jenë në gjendje të kapin pokemonë të rinj që u shfaqën në lojërat video pas Pokemon Kuq. Veshja e pritshme, Pokémon Go Plus nuk është ende në dispozicion dhe megjithëse duket se do të arrijë, shumë përdorues e prisnin që nga fillimi. Ne gjithashtu nuk kemi beteja midis lojtarëve ose shkëmbimin e pokemonëve, diçka që shumë prej nesh e presin me padurim.

Në çdo rast Niantic ka ende hapësirë ​​për manovrim dhe përsëri mund t'i bëni të gjithë ata përdorues të humbur dhe më shumë të bashkohen për të luajtur lojën e famshme video me celularin tuaj, ose ndoshta jo Cfare mendoni ju A mendoni se azhurnimet e ardhshme të Pokémon Go do të rrisin numrin e përdoruesve aktivë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sergio dijo

    Niantic nuk i dëgjon lojtarët dhe kjo në fund bën dëm. Unë shkoj në atë që ata mendojnë se është ritmi i tyre, unë mendoj për biznesin.