Phillips dhe AOC rinovojnë angazhimin e tyre për të vazhduar udhëheqjen në tregun e monitorëve

Diskutoj monitoron Isshtë një çështje e ndërlikuar, veçanërisht nëse marrim parasysh evolucionin e këtij lloji të tregut përgjatë historisë teknologjike. Dhe është një treg që ndryshon shumë, në varësi të përdoruesit përfundimtar. Gshtë zhdukur ajo e mosndryshimit të monitorëve, e përqendrimit të të gjithë "cilësisë" audiovizive në televizionin në shtëpitë tona. Sot kemi monitorë për të gjitha shijet: monitorë për përdoruesit normalë, për lojtarët, për specialistët e dizajnit, për këdo që ka nevojë për hapësirë ​​...

Dhe nëse flasim për Phillips ne flasim për cilësinë. Një kompani evropiane që ka ditur ta bëjë shumë mirë pasi që vitet e fundit ka qenë në gjendje të zgjerojë gamën e produkteve për të gjitha llojet e përdoruesve të fundit, në një masë të tillë që ka krijuar AOC për botën e lojrave, përdoruesit aktualë që kërkojnë më shumë në lidhje me monitorët. Pas kërcimit ne do t'ju tregojmë të gjitha lajmet nga djemtë Phillips dhe AOC për vitin e ardhshëm 2018, një vit në të cilin tregu i monitorit do të vazhdojë të zhvillohet me hapa të mëdhenj.

Lidhur me tregun spanjoll, duhet thënë se ishte në tremujori i dytë i vitit 2013 kur shitjet e monitorëve filluan të rriteshin. Një treg që vendosi të braktisë vëzhguesit e vjetër prej 17 inç ose më pak, për të bëni hapin në monitorët 24 inç (aktualisht madhësia më e shitur). Padyshim që pajisjet e reja me procesorë të mëdhenj grafikë do të thotë që ne mund të shkojmë më tej dhe kërcimi në diçka më të mirë ishte më se i nevojshëm.

Phillips: dizajni i imazhit, cilësia dhe besueshmëria

Gama e Phillips ka qenë në gjendje të përqendrohet në dizajn e monitoruesve mjaft mirë. Sot laptopët ose desktopët kanë dizajne spektakolare, dhe monitori nuk mund të ishte më pak ... Ata janë bashkuar me studimin e prodhuesit të automobilave Porche për të krijuar dizajne minimaliste ku gjithçka është e integruar në vetë strukturën e monitorit, jo më kabllo në tryezë. cilësia e imazhit është spektakolare dhe ata kanë pretendime për të nisur një madhësive të pafundme duke përfshirë madhësitë panoramike si ajo në foton më sipër.

Por nëse ka diçka që mund të na bëjë të vendosim në një monitor ose në një tjetër, është përvoja e përdoruesve të vërtetë. Në prezantimin e gamës së re, ne patëm mundësinë të takoheshim Bnomio, një nga grafistët më të vlerësuar të momentit (një nga krijimet e tij të fundit janë disa gjeostickers për Instagram) Bnomio theksoi ngjyrat që monitorojnë Phillips si dhe performancën e tyre: Integruar USB-C në mënyrë që vetëm të lidhim një kabëll me kompjuterët tanë (Të gjitha kritikat ndaj një kompanie të caktuar vijnë në mendje për përqendrimin e gamës së produkteve të kompjuterit në këtë USB-C), Web kamera të mbrojtura (Ne mund ta fshehim fizikisht për këdo që ka frikë nga hakerat), dhe një numër të pafund tiparësh të integruar në dizajne të shkëlqyera. Dhe po, ju mund të jeni të sigurt, monitorët e rinj të Phillips eleminojnë dritën blu (i dëmshëm për shikimin) përmes softuerit dhe harduerit.

AOC AGON: përshtatja e produkteve për konsumatorët më të kërkuar

Lojërat e fatit janë në modë, një treg i përdoruesve që kërkojnë karakteristikat e monitorit në varësi të lojës video që ata luajnë. Kini kujdes, nuk po flasim për monitorë vetëm për kompjuterë, tastierat sot përdoren gjithashtu me monitorë dhe kjo është arsyeja pse AOC AGON (diapazoni i lojrave AOC) vjen me karakteristika të reja të tilla si përfshirja e teknologjisë së Nvidia G-Sync dhe AMD Freesync. Një përmirësim në normat e rifreskimit të monitorimit deri në 240Hz me kohë përgjigjeje prej vetëm 1ms. Ekranet e mëdha që arrijnë përmasa panoramike për më të kërkuarit.

Dhe si në rastin e mëparshëm, Kevin Ariel Alpire Rivero, pjesë e Divizionit të 1-të të LVP e-sport Team-Fen2x dhe kampion i Spanjës 2016 LoL, na tregoi nevojat që ai ka kur zgjedh një monitor ose një tjetër: shpejtësi e pabesueshme e rifreskimit të AOC AGON, dhe mbi të gjitha Teknologjia SoftBlue për të eleminuar dritën e dëmshme blu sidomos kur jeni përpara një monitori për shumë orë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.