PlayStation 4 Pro është në shitje, duhet ta blini?

Rezolucionet PS4

Apple vendosi në modë një mënyrë të veçantë të shitjes së të njëjtit produkt dy herë, ose të paktën një produkt mjaft të ngjashëm, dhe ishte modeli i ashtuquajtur "S" i kompanisë. Kësaj iu shtuan shumë kompani dhe tani ai ka arritur në një treg ku nuk ishte akoma i pranishëm, tregu për video consoles. Sony ishte i kënaqur të prezantonte disa muaj më parë PlayStation 4 Pro, një version i përmirësuar dhe më i fuqishëm i PlayStation 4 i saj, domethënë, me pajtueshmëri të plotë, domethënë, të njëjtin sistem me një motor tjetër. Sot, 10 nëntor, PlayStation 4 Pro është në shitje në të gjitha pikat e zakonshme, le të peshojmë pro dhe kundrat e tij.

Ne tashmë kemi folur shumë për sistemin e ri argëtues Sony, megjithatë, është koha të bëjmë një rishikim të lehtë në mënyrë që të merrni parasysh për herë të fundit nëse ia vlen ta bleni atë. Para së gjithash, çmimi, një faktor përcaktues, veçanërisht për ata përdorues që nuk kanë një sistem të mëparshëm PS4, konsolën e re dhe të fuqishme Sony Do të kushtojë 399,99 €, që është 100 € më shumë se edicioni i mëparshëm dhe versioni aktual Slim prej tij, me 1TB hapësirë ​​ruajtëse.

Nga ana tjetër, dhe nëse kemi një version të vjetër të PS4, mund të mos duket shumë tërheqës, por gjërat ndryshojnë kur kujtojmë se PSVR kushtojnë saktësisht të njëjtën gjë. Më shumë se një do të ketë përjashtimin e mëposhtëm këtë Krishtlindje: "PlayStation 4 Pro apo PlayStation VR?"

Nga ana tjetër, platforma, ne kujtojmë që përdoruesit e PS4 dhe PS4 Pro do të luajnë në të njëjtin mjedis dhe të njëjtat lojëra, Sony ka paralajmëruar që përmirësimet e FPS nuk do të jenë të dukshme për sa i përket lojës në internet, vetëm në modalitetin e një lojtari të vetëm, të mos shkaktojë diferencim midis përdoruesve.

Dhe së fundmi aftësitë, Konsola e re Sony do të ofrojë mundësinë e luajtjes në 1080p me 60FPS të qëndrueshme dhe cilësi të përmirësuar falë GPU-së së saj të dyfishtë (x2 krahasuar me PS4) dhe zgjerimin e tij të RAM DDR3. Funksionet HDR, edhe një herë, ndahen me modelin klasik. Më në fund kemi arsyen e saj për të qenë, rezolucioni 4K, në të cilin Sony na paralajmëron se do të humbasim 30FPS gjatë rrugës dhe përmirësimet e strukturës.

Këto janë risitë e PlayStation 4 Pro, tani është radha juaj: A duhet të blej PlayStation 4 Pro?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.